Laenud Soomes

Laenu taotlemine Soomes

Kas olete kunagi mõelnud laenu taotlemisele mõnes välisriigis, näiteks Soomes? Tegelikult on see lihtsam kui te arvata võite, sest laenud soomes on tihtipeale suurema valikuvõimalusega ning laenude võtmine Soomes võib olla mõnele inimesele isegi lihtsam kui Eestis.

Näiteks olukorras, kus teie kodu on küll Eestis ja te elate enamus ajast Eestis, aga tööl käite Soomes ning ametlikku palka saate ka sealt, on teil võimalus proovida laenu taotlemist soome laenupakkujatelt. Laen Soomes võib olla teile sellises olukorras isegi mõistlikum, sest töötasu laekub teile juba soome pangakontole.

Creditum.fi on loonud teile mugava ja lihtsa võimaluse võrrelda erinevaid Soome laenupakkumisi ühes portaalis. Enam ei ole vaja esitada laenutaotlust igale krediidiasutusele eraldi, sest teil on nüüd võimalus Kreditumi portaalis seda teha vaid mõne klikiga. Te saate mitu laenutaotluse vastust ühest kohast.

Kuidas esitada lenutaotlust?

Laenutaotlust on teil võimalik esitada Kreditumi portaalis. Laenutaotlue täitmiseks minge laenukalkulaatorile ning täitke ära vajaminevad väljad. Informatsioon, mida Kreditumi partnerid nõuavad on näiteks teie vanus, tööalane positsioon, laenusumma ning teie nimele kuuluvate krediitkaartide arv.

Laenutaotluse esitamine ei tohiks võtta rohkem kui 3 minutit ning selle esitamine ei kohusta esitajat millekski. Laenutaotlus on mõeldud teie enda jaoks, et te saaksite tutvuda erinevate turul olevate võimalustega.

Peale taotluse esitamist võetakse teie sisestatud info töösse ning Kreditumi partnerid saavad alustada teile personaalsete pakkumiste koostamist. Need pakkumised edastatakse teile personaalselt ning need pakkumised kehtivad teile teie sisestatud andmete põhjal. Taotlusele vastuste saamine võib võtta mõne minuti.

Kui olete saanud vastused teie laenutaotlusele, on aeg hakata võrdlema saadud laenupakkumisi. Lugege lähemalt kuidas saadud laenupakkumisi võrrelda meie järgnevatest artiklitest!

Laenupakkumiste võrdlemine on üks tähtsaimaid etappe laenupakkumise valimise protsessis. Erinevaid laenupakkumisi võrreldes saate te valida endale kõige meelepärasema pakkumise ning saate olla kindel selles, et te ei vali laenu mis on teile liiga kulukas.

Enne laenupakkumiste võrdlemise alustamist soovime tutvuda Kreditumi laenupakkumiste võrdlemise meelespeaga!

Laenupakkumiste võrdlemise meelespea

Enne kindla laenupakkumise valimist soovitame teil ära oodata võimalikult palju erinevaid laenupakkumisi erinevatelt krediidiasutustelt. Sellisel juhul saate te parima ettekujutuse just sel hetkel laenuturul toimuvast. Saate teada millised on keskmised intressimäärad ja millised laenupakkujad pakuvad paremaid tingimusi kui teised laenupakkujad.

Laenupakkumiste saamiseks kasutage Kreditumi portaalis toodud laenukalkulaatorit. Laenukalkulaatori täitmine on imelihtne ning see ei võta rohkem kui kolm minutot. Laenutaotluse esitamine ei kohusta teid millekski ning see on täiesti tasuta kõigile täitjatele.

Laenupakkumiste võrdlemise meelespea:

Mis on selle laenupakkumise krediidi kulukuse määr ehk KKM?

Laenamisega võivad kaasneda erinevad varjatud kulud, mida algul ei oska tähelegi panna. Siinkohal tuleb suuresti abiks krediidi kulukuse määra arvutamine.

Krediidi kulukuse määr näitab täpselt ära kui kalliks see kindel laen maksma läheb. Krediidi kulukuse määr võtab arvesse ka kõik need kulutegurid, mida esialgu ei pruugi oluliseks pidada, nagu näiteks lepingutasu ja muud lepinguga seonduvad kulud. Kuid siiski ei arvesta krediidi kulukuse määr tasusid mis kaasnevad laenumaksete hilinemisega, nagu näiteks viivisetasud.

Rohkem informatsiooni krediidi kulukuse määra kohta ning samuti ka krediidi kulukuse määra arvutamise valemi leiate te Riigi Teatajast.
Juhime teie tähelepanu ka sellele, et Eestis on krediidi kulukuse määra kuvamine kohustuslik. Krediidi kulukuse määra protsentuaalne väärtus on üks peamisi laenupakkumise võrdlemise tööriistu.

Mis on selle laenupakkumise tingimused?

Igal laenupakkumisel on tingimused, mille põhjal seda laenu väljastatakse. Enne laenupakkumise valimist soovitame teil uurida, mis tingimustel see laen väljastatakse. Näiteks võiks vaadata, mis on väikseim laenusumma millele laenu väljastatakse. Väikelaenu puhul on selleks summaks tihtipeale 500 eurot, autolaenu puhul võib see olla 1000 eurot. Samuti on tähtis vaadata, et soovitud laenusumma liiga suur poleks selle laenupakkumise jaoks. Kui juhtub, et on vaja laenata rohkem kui laenupakkumine lubaks, on võimalus uurida ka teisi laenupakkumisi.

Samuti on tähtis vaadata ka milline peab olema teie sissetulek, et seda laenu saada. Olenevalt laenust on see kriteerium väga erinev erinevatel laenupakkujatel. Näiteks kodulaenu puhul nõuavad krediidipakkujad, et igakuine regulaarne sissetulek oleks vähemalt 700 eurot ja et igakuine laenumakse ei ületaks 40% piiri teie igakuisest sissetulekust. Samuti nõutakse tihtipeale peale laenutaotluse esitamist ka sissetulekutõestust, olgu see kas kontoväljavõtte või palgatõendi näol. Seda vajatakse lihtsalt kinnituseks, et teil päriselt eksisteerib see sissetulek.

Väiksemate laenude puhul võib minimaalne igakuine sissetulek olla ka 200 eurot. Selline sissetulek on nõutud näiteks väikelaene võttes.

Minimaalse sissetuleku tingimuse kohta leiate te rohkem informatsiooni laenupakkumise teinud krediidiasutuse kodulehelt.

Lisaks sellele tuleks ka vaadata mis on maksimaalne periood, milleks seda laenu võtta saab. See on tähtis just sellepärast, et mida pikemaks perioodiks laen võtta, seda väiksemad on igakuised osamaksed. Siiski tuleks teil jälgida ka seda, et mida pikem tagasimakseperiood, seda tihedamini tuleb ka intressimakseid maksta. Kodulaenu võttes on maksimaalne laenuperiood 30 aastat, samal ajal kui väikelaenu maksimaalne tagasimakse periood on tavaliselt kuni 7 aastat.

Kui olete ülaltoodud tingimused läbi vaadanud ning olete leidnud omale sobiva krediidipakkuja, on tarvis vaadata üle ka nõuded laenuvõtjale.

Nõuded laenuvõtjale

Igal krediidiasutusel on kindlaks tehtud nõuded, millele laenuvõtja vastama peab, et olla sobilik laenu kandidaat. Oleme siia artiklisse kokku kogunud peamised nõuded Eesti ja Soome krediidiasutustelt.

Laenu taotleja peab olema vähemalt 18-aastane.

See punkt võib olla erinevatel krediidiasutustel erinev. Seda võib mõjutada ka see, millist laenu taotlema hakatakse. Näiteks autolaenu puhul võib mõni krediidiasutus nõuda, et laenusaaja oleks vähemalt 21-aastane.

Laenu taotlejal on puhas krediidiskoor Soomes.

Krediidiskoor näitab ära kas sellele laenutaotlejal on varasemalt esinenud raskusi laenu tagasimaksmisega. Kui laenu tagasimaksed viibivad, on suur oht sattuda maksehäirete registrisse.

Maksehäirete registrit kontrollivad pangad esimese asjana, kui laenuavaldus sisse antakse. Seda selleks, et olla kindel selle kindla laenutaotleja taustas. Kui varasemaid maksehäireid pole esinenud, antakse laen suurema tõenäosusega. Kui aga on varasemalt esinenud maksehäireid, nähakse seda kui ohumärki ning mõni krediidiasutus ei pruugi sellise informatsiooni peale laenutaotlust rahuldada. Samuti on ka oht, et kui teie andmed on juba maksehäirete registrisse kantud, siis need võivad sinna jääda kuni viieks aastaks. Enda maksehäirete kontrollimine on kõigile soovijatele tasuta ning seda võib mugavalt ja kiiresti teha internetis.

Laenu taotlejal peab olema Soomes avatud arvelduskonto.

Kui teil on soov Soome krediidiasutuselt laenu võtta, peab teil olema Soome arvelduskonto. Seda sellepärast, et Soome krediidiasutused ei ole reeglina nõus laenusummat väljastama välismaa pangakontole.

Laenu taotlejal peab olema stabiilne ja tõestatud sissetulek.

Väga tähtis on krediidiasutusele näidata, et teil on igakuine stabiilne sissetulek, milest tulevaseid laenumakseid teha. Seda selleks, et ei tekiks olukorda, kus laenumaksete tegemine ei ole võimalik mõne aja möödudes.

Erinevatel krediidiasutustel on erinevad nõuded. Mõni krediidiasutus nõuab viimase kuue kuu pangakonto väljavõtet, samal ajal kui mõni teine krediidiasutus nõuab vaid palgatõendit. Mõni krediidiasutus võib nõuda vaid viimase kahe kuu kontoväljavõtet. Palgatõendit on teil võimalik saada teie tööandjalt.

Palgatõendi ja kontoväljavõtte erinevus on selles, et pangaväljavõttes kuvatakse ka teie igakuised kulud. Kui teil on kahtlus, et teie kulud võivad pangalt positiivse vastuse saamiseks liiga suured olla, tasub uurida palgatõendi esitamise võimalust.

Kokkuvõtteks

Laenu võtmine soome krediidiasutustest on sama lihtne kui laenu võtmine eesti krediidiasutustest. Juhul kui soovite laenutaotlust esitada soome pankadele, tuleb vaja vaid meeles pidada nõudeid, mis peavad olema täidetud.

Kiirlaen Soomes võib olla hea alternatiiv kiirlaenule Eestis, kui Soome krediidiasutused on valmis pakkuma paremaid laenupakkumisi mis vastavad teie vajadustele.

Laenupakkumiste mugavamaks ja kiiremaks võrdlemiseks on Kreditum loonud lahenduse, kuhu on toodud kokku kõik Kreditumi partnerid, kelle käest on võimalik laenupakkumisi saada. Selleks, et laenutaotlus esitada on teil vaja vaid ära täita laenukalkulaator, mille leiate kõige lihtsamini Kreditumi portaalist. Laenukalkulaatori täitmine on lihtne ning kiire protsess. Selleks on vaja teil vaid ära täita vajalikud väljad ning esitada avaldus. Teile saadetakse personaalsed laenupakkumised juba mõne hetke pärast.

Laenupakkumisi võrreldes soovitame teil võtta võrdlemise aluseks selles artiklis toodud näpunäited. Neid näpunäiteid järgides saate te olla kindel, et allkirjastate laenulepingu, mida te hiljem ei kahetse.

Kui teil tekib lepinguga seoses lisaküsimusi soovitame teil võtta otse ühendust laenupakkumise esitanud krediidiasutusega. Samuti soovitame teil laenupakkumisi võrreldes kontakteeruda laenudele spetsialiseerunud spetsialistiga, et valida just teile sobivaim personaalne laenupakkumine.