Kust saada raha?

Kust saada kiirelt raha?

Miljonäriks saamine ei juhtu üleöö. Selle jaoks tuleb enamasti teha otsuseid, mis aitavad pikas perspektiivis kaasa sinu majandusliku olukorra parandamisele. Küll aga võime sattuda olukordadesse, mis nõuab kiiret tegutsemist ja rahalist väljaminekut hetkel, kui ajad ei pruugi olla kõige soodsamad. Peas välgub üksainus küsimus “Kust saada kiiresti raha?”. Oleme koostanud listi mõtetest, mis annavad sulle inspiratsiooni, kust kergelt raha saada, kui seda ootamatult vaja on.

Vaata üle oma kulud

Ilmselt kõige lihtsam viis, “kust raha saada” on vaadata üle oma igakuised kulutused. Koosta endale Exceli tabel või lae alla mõni mobiilirakendus, kuhu saaksid ühe kuu jooksul kõik oma tulud ja kulud kirja panna. Analüüsi, millistesse kategooriadesse teed kõige suuremaid kulutusi ning kas need on vajalikud või pigem emotsionaalsed ostud. Võid märgata, et eneselegi teadmata kulutad palju väikseid summasid, mille pealt saaksid tegelikult suure summa raha kokku hoida. Iga päev R-kioskist kohvi kaasa ostmine ei pruugi kõige rahakotisõbralikum olla.

Kui suudad oma kuludel järjepidevalt silma peal hoida ning püsida teatud eelarves, mis on sulle jõukohane, siis suure tõenäosusega kasvatad endas ka juba harjumusi, mis viivad sind igapäevasele rikkusele lähemale ning tulevikus ei olegi sul enam vaja otsida viise, kuidas kiiresti ja lihtsalt raha saada.

Raha laenamine

Mõeldes, kust saada kohe raha, kui meil seda vaja on, käib kindlasti paljudel peast läbi mõte võtta laenu. Siinkohal on mitmeid variante. Laenata on võimalik nii pereliikmetelt, sõpradelt, pankadelt kui ka krediidiasutustest. Laenu puhul on kindlasti mõistlik läbi mõelda, kas see, mille jaoks laenu võetakse on ka seda reaalselt väärt või tehakse otsus pigem emotsiooni ajendil. Laenu võtmisel tasuks olla ettevaatlik, kuna panga-ja krediidiasutuste puhul tuleb arvestada intressi ning perioodiliste maksetega, sõprade ja tuttavate puhul pead valmis olema, et mitte õigeaegselt tasutud laen võib tekitada pingeid teie suhetes. Seega ole raha laenamisega hoolas. Kui oled kindel, et laen on ühekordne ja parim lahendus ning suudad selle ka õigeaegselt tagastada, siis võid seda ka kaaluda.

Vali endale sobiv laen
Kiirlaen Väikelaen Autolaen Remondilaen
Refinantseerimislaen Tarbimislaen Kodu väikelaen Tagatiseta laen
Pangalaen Krediidikonto Tervise- ja ilulaen Motolaen
Reisilaen Hobilaen Tagatiseta laen Autoremondi laen
Perelaen Koolituslaen Ehituslaen Arvelduslaen

Paku sõidu – või toidukulleri teenust

Bolt ja Wolt on ilmselt selle aastakümne popimad ettevõtted, mistõttu pälvis paljude eestlaste tähelepanu uudis, kuidas Eesti riigikogu liige sõitis oma põhitöö kõrvalt taksot. Miks ei võiks siis sina sama teha? Kui sul on endal auto ning juhiload olemas, siis ei tasu teha muud, kui end esialgu üheks nädalavahetuseks proovile panna. Enamasti on nõudlus nädalavahetuseti suurem ning võimaldab vähema ajaga suuremat tasu teenida.

Kui tunned, et sõiduteenust pakkuda ei taha, võid kätt proovida toidukullerina. Kui sulle meeldib sporti teha, siis piisab juba ainuüksi jalgrattast ning pealehakkamisest, et omale veidi rohkem raha kõrvale panna. Parimad kullerid võivad teenida ligikaudu 200 eurot, nii et mida rohkem on sul tahet ja energiat, seda suurema summa võid endaga lõpuks koju kaasa võtta.

Oled mingis vallas ekspert? – Paku oma teenust

Oled tähele pannud, et sõbrad pöörduvad sinu poole teatud tüüpi küsimustega? Ehk viitab see sellele, et oled nende silmis antud valdkonnas niivõrd palju targem, et nad usaldavad sinu arvamust. Võibolla oledki end mõne valdkonnaga piisavalt kurssi viinud ning oled valmis oma teadmisi ka laiema ringiga jagama. Siis võib olla üks parimaid sissetulekuallikaid, kust saada kergelt raha, just oma teenuse pakkumine. Algselt võib see kindlasti olla natuke aeganõudvam – oma teenuse algne disanimine ning otsustamine, mida pakkuda. Samas pikemas perspektiivis on see kindlasti üks parimaid võimalusi omale lisasissetuleku garanteerimiseks.

Veebiküsitlused

Kui tahad teada, mis on ilmselt üks huvitavamaid viise, kust saada raha kiiresti, siis on selleks ilmselt veebiküsitluste täitmine. Paljud ettevõtted soovivad potensiaalsetest klientidest rohkem aru saada. Selleks on neil vaja läbi viia erinevaid küsitlusi, et mõista nende harjumusi, käitumismustreid, eesmärke jms. Tihti on need küsitlused üleval veebilehtedel, kus on nende täitmise eest võimalik raha teenida. Ajakulu on väga erinev – lühemad võivad aega võtta 5-10 minutit ning pikemate ankeetide peale võib suisa kuluda 45 minutit või enam. Küll aga on pikemate ankeetide täitmise eest võimalik ka rohkem teenida. Seega, kui oled valmis ajaliselt panustama, siis võib olla see ideaalne viis, et natuke rohkem raha kõrvale panna.

Tööampsud

Tööamps võib olla suurepärane viis, kust saada raha nii, et otseselt palju vaeva ei pea nägema. Tööampsud kestavad tihtipeale 1-2 päeva ning raha saad kätte kohe pärast sooritamist. Valdkonnad varieeruvad ning mõned neist võivad nõuda küll natuke rohkem füüsilist jõudu, kuid suures pildis on tööampsud tihti kõigile võimetekohased. Tööampse pakutakse tihti näiteks (koristus)teenindajatele, laotöölistele ning ka administraatoritele. Taoliste kiirete tööpäevade eeliseks on see, et tihti ei ole sinna suurt konkurentsi, kuna pakkumised tulevad välja mõned päevad enne tööampsu ning seega on vastavale kohale vaja leida kiiresti sobiv inimene ning seega oled suure tõenäosusega sobilik kanditaat juba siis, kui tööampsu kuupäevad on sinu jaoks sobilikud.

Õpetamine interneti vahendusel

Tänapäeval on võimalusi piiritult. Kui sulle meeldib teisi õpetada ning armastad inimestega suhtlemist, siis võib kiire sissetuleku tagada ka internetis õpetamine. On olemas veebilehti, kuhu saad oma ankeedi koos oskustega üles laadida ning kui keegi tunneb, et vajab täpselt selles valdkonnas abi või juhendamist, siis saad talle läbi interneti abiks olla ning oma tarkust jagada. Kindlasti nõuab see suuremat kannatlikkust kui ehk mõni muu telgitagune töö, kuid kui see on midagi, mida sulle teha meeldib, siis võib lisaraha teenimine olla iseenesest mõistetav.

Rendi välja oma kodu või tühi tuba

See on üks suurepärane variant, kuidas kiirest natuke suuremad summad kõrvale panna. Kui sul on raha kiiresti vaja, siis võid mõelda ka näiteks variandi peale, et üürid oma kodu välja ainult nädalavahetuseks ning lähed veedad selle aja näiteks sõprade pool või vanematekodus. Tihti on võimalik nädalavahetusel rentides küsida ka suuremaid summasid ning eriti hästi toimib see siis, kui on parasjagu mõni üritus toimumas ning nõudlus suurendab hindu omakorda veelgi.

Ruumi rentimisel pead ilmselt natuke rohkem eeltööd tegema ning mõistma, kas selle inimese, kellele ruumi välja üürid, harjumused ning käitumine on kooskõlas sinu endaga. Vastasel juhul võivad kiiresti tekkida ebakõlad ning lihtsast raha teenimise viisist võib saada hoopis õudusunenägu.

Toa või korteri rentimine on tegelikult hea viis, et tekitada endale põhisissetuleku kõrvale ka üks passiivse tulu allikas. Nii ei pea sa palju vaeva nägema, aga raha tuleb üpriski regulaarselt sinu pangaarvele. Lisaks kasvatab see ka kindlustunnet, et kui midagi peaks juhtuma põhitöökohaga, on teine sissetulek siiski veel olemas ning raha omamiseks ei pea ekstreemsustesse minema.

Võimalusi kiiresti raha saamiseks on mitmeid, seega tuleb otsida erinevaid võimalusi ning neid katsetada, et leida just see, mis on sulle meelepäraseim.