Parimad kliendi- ja säästukaardid 2022

Isegi kõige kokkuhoidlikumad inimesed peavad aegajalt endale midagi ostma ja varuma, sest esmavajalike eluks vajalike kaupadeta nagu toit, riided ja esmatarbekaubad ei ole sageli võimalik normaalselt toime tulla. Mõistlik on selliste ostude tegemiseks kasutada poode, kellel on klientidele loodud toimiv ja kasulik lojaalsus – või boonuspunktide programm.

Väga paljudel poodidel on oma kliendikaardi süsteem ja viimasel ajal on õnneks aina vähemaks jäänud kohti, kus kliendikaardi vormistamine on tasuline. Mõnikord tundub ainult ühe vajaliku ostu sooritamiseks enda püsikliendiks registreerimine mõttetu, aga pigem peaks mõtlema, et ka see 5% soodustust on juba oluline rahaline sääst.

Enamikes toidupoodides, kus inimesi ilmselgelt kõige enam oste sooritab, toimib nö cashback ehk raha tagasi süsteem, kus ostja saab oma ostudelt teatud protsendi raha tagasi või kliendikaardiga teatud toodetelt kohest allahindlust.

Toidupoodide kliendikaardid

Kõik Eesti suuremad jaeketid on välja töötanud oma kliendikaardi programmi, millest igaüks leiab endale sobivaima. Isegi kui sinu kodukohas ei ole mitut poodi ja sa oled ühe kaupluse lojaalne klient, soovitame ikkagi kliendikaardist saadavaid hüvesid enda raha säästmise huvides ära kasutada.

Prisma Konto

Prisma Kontole kogutud punkte saab kasutada Prisma peremarketites ostude eest tasumiseks. Kontole kantavatel summadel on erinevad tasemed vahemikus 1%-3%, sõltuvalt kuu jooksul kulutatud summadest. Eelmisel kuul kogutud raha saad poes kasutada järgmise kuu 3. kuupäevast.

Prisma Konto saab teha nii eraldi kliendikaardile kui ID-kaardile. Selle ainuke miinus on, et e-poest tellides ei ole võimalik Kontole kogutud summadega ostude eest tasuda.

Selveri Partnerkaart

Selveri Partnerkaardiga saab Kaubamajas ja teistes Kaubamaja kontserni kuuluvates kauplustes (ABC King, I.L.U. ja L´Occitane) kõikidelt kaupadelt -5%. Selverites ja Delice toidukauplustes on Partnerkaardiga hulgaliselt eripakkumisi. Kaardiomaniku sünnipäevanädalal on soodustused eriti head.

Lisaks kogud iga ostuga ostuboonust, mis arvutatakse ümber rahaks ja mida saad ostude eest tasumiseks kasutada. Selver on loonud kasuliku Partnerkaardi kalkulaatori, milles saab oma kulude suuruse sisestamisel lihtsalt näha, kui suured on Partnerkaardiga seotud säästud ja boonused.

Maxima Aitäh kaart

Maxima kliendikaart on Aitäh kaart, mis tuleb igakordselt ostu teostades registreerida. Iga ostuga kogute Maxima raha, mis on 1% ostetud summalt (välja arvatud tubakatooted, alkohol ja kolmandate osapoolte teenused nagu kõnekaardid jne). Rahalises vääringus võrdub 1 Maxima raha 1 euroga ja sellega saate tasuda kuni 99% oma ostusummast.

Sinu Rimi

Sinu Rimi programmiga liitunud koguvad samuti Rimi ostudelt 1% ostusummast kaardile, mida saab edaspidi kasutada Rimi kauplustes tasumiseks. Lisaks on kaardiomanikele enda ja lapse sünnipäevasoodustus teatud toodetele täiendav soodustus.

Rimi kaardi kasutamine võimaldab teie tarbimisharjumusi paremini profileerida ning teha eelnevate ostude põhjal personaalsemaid sooduspakkumisi. Lisaks teeb Rimi koostööd ja kampaaniaid mitmete erinevate partneritega nagu Neste, Omniva ja Benu apteek, kus ostude tegemisel koguneb samuti Rimi kaardile täiendavat boonust.

Coop Säästukaart

Coop Säästukaardi omanikud saavad osa paljudest sooduspakkumisest ning samuti kogutakse ostudelt boonusraha. Kogutava summa suurus on astmeline ja mida suuremad on ostusummad, seda suurem protsent koguneb boonusrahana kontole. Sarnaselt teistele suuremate jaekettide kliendikaardile, annab Coop sünnipäevanädalal peolauatoodetele ekstra soodustust -10%.

Coop Säästukaardiga saab soodustust ka väga mitmete partnerite juures, nii et kaardiomanikel tasub Coopi kodulehelt kontrollida, millised partnerite pakkumised on kehtivad ja neid võimalusi targalt kasutada.

Säästukaardi saad osta Coop Eesti kauplustest või e-poest 1 euro eest.

Tanklakettide sooduskaardid

Lisaks toidukaupadele külastavad väga paljud kliendid erinevaid tanklakette, sest autodele on kütust ikka vaja. Autoomanikel tasub kindlasti põhjalikult tutvuda erinevate tanklakettide kliendiprogrammidega, et mitte headest pakkumistest ilma jääda ja kütuse ja muude teenuste ning toodete eest rohkem maksta.

CircleK EXTRA

CircleK EXTRA programmiga liitujatele kehtivad erinevad soodustused nagu kütuse, kohvi ja autopesusoodustus. Lisaks on igal kampaaniaperioodil klientidele mitmeid sooduspakkumisi jaamades müüdavate toodete näol.

CircleK EXTRA kaardiks võib olla kas Partner, Swedbanki, Luminori, LHV, SEB või COOP Panga kaart. Kaardiomanike poolt kogutud templite ja vautšerite osas peetakse süsteemis arvet ning kliendil ei ole vaja eraldi kaardile templeid koguda. Templite kogumisel on võimalik saada näiteks iga 6. kohvi tasuta, mida klienditeenindaja teile ise meelde tuletab, kui piisav arv ostetud kohvijooke on kokku kogunenud.

Alexela Kodukaart

Alexela Kodukaardiga saab oma kodutanklas kütuseliitritelt eriti head soodustus, lisaks kehtib soodustus Lätis Virši-A tanklaketis . Lisaks tavapärastele kohvi ja autopesu pakkumistele üllatab Alexela ka neid kliente, kellel autot ei olegi — Alexela müüb ka muud energiat ning pakub võimalust liituda nende elektri – või gaasiteenusega. Kodukaardi omanikele on elektri- ja gaasitasude marginaal 0 eurot.

Olerex PLUSS

Olerexi Pluss sooduskaardiga liitunud kliendid koguvad lisaks kohesele ostusoodustustele igalt toidukaupade ja jookide ostult ka 3% boonuspunktidena oma kliendikontole. Olerexi kliendikaardiks saab registreerida oma ID-kaardi või pangakaardi (Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop).

Kogunenud boonusraha saab kasutada Olerexi tanklates toodete ja teenuste eest tasumisel, ainukese erandina ei saa boonusraha kasutada kütuse eest maksmisel. Ühe tehingu eest saab boonuspunktidega tasuda 50% tehingu väärtusest.

Neste Sooduskaart

Neste Sooduskaardiga saad osa headest pakkumistest nii Neste tanklates kui mitmete koostööpartnerite juures nagu Jazz Pesulad, R-Kioskid tanklate territooriumil ja palju muud. Samuti tehakse Sooduskaardi omanikele mitmeid hooajalisi eripakkumistest. Neste Sooduskaart kehtib ja annab soodustust ka nende Läti ja Leedu tanklates.

Soodsamalt reisile

Kui lennufirmade boonuspunktid mingil hetkel olnud väga populaarsed, siis Euroopa turul need väga suurt eelist enam ei anna. Mõningatel lennuvedajatel on küll registreerunud klientidele soodsamad hinnad või lisatasud, seega tasub ennast alati tingimustega kurssi viia. Samas tasub vaadata ka muude reisikorraldajate pakkumisi ja lojaalsusprogramme. Üheks väga paljudes sihtkohtades soodustust andvaks kliendikaardiks on:

Tallink & Silja Line Club One programm

Programmi liige saab püsikliendile mõeldud soodustusi, nagu näiteks Tallinki ettevõtete allahindlused ja eripakkumised, samuti Tallinki partnerite eripakkumised Club One’i kliendikaardi omanikule. Tallink Grupi erinevates ettevõtetes saab kliendikaardiga suurepäraseid soodustusi (Hera Salongid, Tallink Takso, Tallink Hotels, Tallink Tennisekeskus, restoranid NOK NOK ja Ristorante Flavore). Lisaks on Club One’i klientidele palju häid pakkumisi ka Tallinki koostööpartneritel. Kasutades Club One’i kaarti, saate erinevate teenusepakkujate juures mitmeid rahalisi soodustusi.

Club One kaardiga reisides kogute boonuspunkte vastavalt oma tasemele (Pronks, Hõbe või Kuld). Mida kõrgema taseme olete saavutanud, seda paremad soodustused Teile rakenduvad ning seda rohkem boonuspunkte koguneb.

Club One kaart annab võimaluse külastada soodsamalt mitmeid toitlustus- ja meelelahutuskohti ning muuseume ja turismiatraktsioone nii Eestis, Soomes kui Rootsis.

Estraveli Kuldkaart

Estravel on üks Eesti suurimaid reisikorraldajaid – ja vahendajad, seetõttu on nende püsikliendi programm sagedasele reisijale kasulik. Lojaalsusprogrammiga Kuldkaart saavad liituda kõik reisihuvilised.

Kuldkaardiga saab Estravelist reisiteenuste ostmisel soodustusi, samuti on Estravelil väga arvukas partnerite võrgustik ning võimalus kasutada partnerite eripakkumisi. Lisaks kogute iga ostuga boonuspunkte ja preemiaid ning boonuspunkte saab kasutada ka Finnair Plus lojaalsusprogrammis. Kuldkaardi omanikele on teenindus telefoni ja e-posti teel ning Estraveli büroodes alati eelisjärjekorras.

Soovitame kindlasti pilk peale visata Estraveli koostööpartneritele, sest päris heade soodustustega on võimalik külastada spaasid, osta kosmeetikat või külastada restorane.

Väga meeldivaks lisaboonuseks on ka klientidele postkasti saadetav reisiajakiri Traveller, mis küll hetkel seoses keerulise turismiolukorraga on pausil, kuid loodetavasti leiavad reisihuvilised Kuldkaardi omanikud selle peagi jälle oma postkastidest.

Cashback veebilehed ja rakendused

Internetis šoppajatele soovitame tutvuda erinevate cashback ehk raha tagasi partnerlusprogrammidega nagu näiteks Bonusway, Cashback24 ja myworld.com. Süsteem põhineb teenusepakkuja ja erinevate e-kaubamajade ja teenusepakkujate koostöös. Olles registreerinud ennast cashback teenuse veebilehel kasutajaks, võimaldab see teil saada nende partnerite juures oste tehes teatud protsent summast rahana tagasi. Kõigepealt kantakse raha teie kliendikontole ja sealt on see võimalik oma pangakontole edasi kanda.

Nende portaalide raha tagasi kandmise ooteajad on mõningal juhul küll päris pikad, kuid näiteks sagedase reisimise või riiete tellimise juures tasub see võimalus ennast kuhjaga ära. Parematel vahendajatel on ka mugav mobiilirakendus, nii et soovitud poodi tasub alati siseneda läbi cashback rakenduse lingi, et oma ost korrektselt süsteemis salvestada.

Kokkuvõtteks

Erinevad lojaalsusprogrammid ja boonuspunktide kogumise võimalused aitavad aasta lõikes päris suuri summasid säästa. Märkamatult koguneb teie kliendikontole arvestatav summa, mida saab kasutada näiteks jõulukingituste ostmiseks või sünnipäevapeo korraldamiseks.

Lojaalsusprogrammid on kahtlemata hea võimalus klientides tekitada tunnet, et nad iga ostuga midagi võidavad, kuid erinevatele kaupadele ja teenustele üks universaalne lahendus ei sobigi ning iga kaupleja püüab leida enda jaoks parima lahenduse. Kliendile on kõige kasulikumad loomulikult need programmid, millelt saadav soodustus on koheselt nähtav ja arusaadav. Mugavuse mõttes tasuks eelistada kaardi sidumist ID-kaardiga, pangakaardiga või mTasku äpiga, sest loendamatute plastikaartide aeg on ammu ümber saanud.