Eralaen

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Eralaen – laen eraisikult eraisikule

Laenu saate taotleda inimeselt inimesele nii laenu kui ka alternatiivina. Kui võtate näiteks tuttava või pereliikme käest väiksema summa, ei ole vaja intressi ega lisatasusid maksta. Sel viisil lepitakse kokku tagasimakse kuupäev ja makseperiood. Suuremaid ja pikemaajalisi eralaene saab aga taotleda ka eraisikutelt. Tavaliselt tehakse seda juhul, kui te pole internetist leidnud just kõige meeldivamat ja soodsamat eralaenupakkumist.

Tehtud tehingud on muidugi veidi riskantsemad, sest lepingud sõlmitakse nii suuliselt kui ka dokumentidele alla kirjutades. Maksehäirete korral oleks võimalik saada igasuguseid probleeme, sealhulgas usalduse probleeme nii tuttavate kui ka võõrastega. Kõige kindlam on aga laenu taotleda kas pangast või internetist – näiteks laenuandjalt, kus kõik tingimused on selgelt välja toodud ja taotlusdokumentides, koos muude muutunud asjaoludega, mis võivad täielikult ununeda.

Kuidas leida sobiv eralaen?

Kui olete meie laenuandjate võrdlustabelist leidnud teile sobiva laenuandja, suuname teid nende veebisaidile, et saaksite nende laenutaotluse täita. Nende leht sisaldab ka teavet tingimuste kohta. Kui otsustate oma taotlusega siin edasi tegeleda, peab laenuandja enne laenulepingu sõlmimist teid tuvastama ja võimalusel veel mõned kontrollid läbi viima. Kui ka laenuandja teie taotluse heaks kiidab, jõuab soovitud laenusumma teie pangakontole mõne minuti jooksul.

Kuidas võrrelda eralaenu pakkumisi, et leida parim eralaen?

Ükskõik, kas otsite uut isiklikku eralaenu või soovite enne esimese tasumata laenupakkumise võrdlemist oma laenu refinantseerida, võrrelge teisi erinevaid eralaenupakkumisi. Allpool on toodud mõned olulised laenutingimused, mida saab võrrelda sobivaima ja soodsaima ajastu leidmisega, et aidata teil leida oma eelarve ja muude asjaolude jaoks õige. Kõik need tingimused ja muud üksikasjad on Eestis üsna tavalised ja varieeruvad eralaenupakkujate vahel minimaalselt.

Laenusumma

Kui otsite järelmaksuga isiklikku laenu, peaksid laenuandjad saama teile öelda komplekti, mille peate tasuma, laenu põhiosa, millele lisanduvad intressid ja muud tasud – kuigi see ei kata kõiki võimalikke viivitusi ega ebameeldivaid vahendeid lahendatud. Igakuine laenumakse ei anna igakord tervet ülevaadet. Pikaajalise isikliku laenu saamine võib olla teie igakuine makse, mis muudab laenu esmapilgul odavamaks. Siiski võib see olla võimalik ka teie üldkulude eest.

Makseperiood

Laenuandjad võivad pakkuda nii lühiajalisi kui ka pikaajalisi isiklikke laene. Eralaenudel on oma makseperioodid, tavaliselt 3 kuud kuni 60 kuud, kuid sellised laenuandjad võivad pakkuda nii pikendatud kui isegi lühemaid laenuperioode. Igal eralaenu pakkujal on oma tingimused ja see sõltub ka sellest, kas laen antakse vahendaja kaudu või otse.

Kuumakse

Teie kuumakse on summa, mida maksate iga kuu, kuni laen täielikult tagasi makstakse. Peate veenduma, et see mahub mugavalt teie leibkonna eelarvesse, et saaksite võla tagasimaksmisel ka samal ajal süüa ja muid juba olemasolevaid arveid tasuda. Need kulud aga ei räägi tervet lugu laenu kogumaksumusest. Mõelge, mida saate endale lubada. Üldiselt kaaluge madalaima intressimääraga / aastase intressimääraga laenu ja laenuperioodi laenu nii kaua, kui saate igakuist makset.

Intress ja muud tasud

Enne laenupakkumise allkirjastamist soovite kontrollida, kas laenuandja võtab muid tasusid. Intressimäär ja aastane intressimäär on oluline tegur, mida tuleb arvestada, kui otsustate, milline ajastu on teie jaoks parim. Vahendustasu – see on maks, mida ühisrahaportaal või vahendaja võib teie laenu töötlemise ehk vahendamise eest küsida. Ettemakse trahv – vahendajad võivad laenu ennetähtaegse tagasimaksmise korral nõuda ettemaksu trahve, kuna see piirab investorite kasumi saamist, sealhulgas ka vahendaja kasumit. Kui plaanite laenu enne tähtaega tagasi maksta, kontrollige enne kohustuste võtmist ettemaksu tasu.

Parimad eralaenud Eestis

Parimat eralaenu Eestis on raske leida sellesmõttes, et igal inimesel on kindlasti erinevad soovid ja meeldivad tingimused. Küll aga on eralaenud eraisikutelt väga erinevate tingimustega ja laenu antakse mitmel erineval moel. Eralaenud on leitavad näiteks eralaenu portaalides, kus inimeste vahel vahendatakse laene. Eraisikult eraisikule laenamine on olnud alati populaarne, sest laenamine on täpselt nagu enda sõbrale. Erinevuseks on siiski see, et laenusoovijaid on palju. Võrreldes muude laenudega, on intress väiksem ning investorid teenivad siiski üsna suure kasumi, sest laenusoovijaid on alati.

Eralaenu pakkuja leidmine

Nagu eelpool mainitud, siis eralaenu võib leida näiteks eralaenu portaalides, kuid on ka ettevõtteid ja vahendajaid, kelle kaudu eralaenu saab privaatsemalt. Neid võib nimetada ühisrahastusportaalideks, mis tegelevad peamiselt laenude vahendamisega. Need portaalid on loodud just selleks, et ühendada kõik eralaenusoovijad eralaenupakkujatega ja seda just privaatselt. Eraisikud, kes vajavad finantseeringut kasutavad ühisrahastust, et leida endale sobiv eralaen meeldivatel tingimustel. Investorid aga otsivad oma lisarahale ära kasutust, et teenida sellelt ka pisut tulu.

Bondora

Bondora töötab ühisrahastu põhimõttel, ehk inimesed saavad enda raha investeerida Bondorasse ja Bondora seejärel pakub eralaene neile, kes laenu muidugi ka vajavad. Kõik Bondora laenud on seega põhimõtteliselt eraisikute laenud ja laenatav raha, mida laenudeks antakse, on inimeste poolt sinna investeeritud. Bondora eralaen on tagatiseta, mis sobib nii pikemalt planeeritud väljaminekute kui ka ootamatute kulutuste katmiseks. Tagatiseta laenuga ei pea põhjendama, milleks laenu soovitakse, sest Bondorast antav eralaen on sobiv igaks vajaduseks.

Kreditex

Kreditex on ühisrahaportaal ehk inimeste vahelise laenamise platvorm, mida haldab Ühisraha OÜ. Ettevõte on Eesti turul tegutsenud 10 aastat ja selle ajaga on tulnud nad välja mitme erineva lahendusega, pakkudes eralaene erinevateks vajadusteks. Nende ettevõte tegeleb pidevalt ka portaali edasiarendamisega, muutes inimestele investeerimist kui ka laenamist mugavamaks ja turvalisemaks.

Omaraha

Omaraha on üks tuntumaid ühisrahaportaale, kus on antud laene kokku pea 90 miljoni euro eest. Omarahas saab avada igaüks investeerimiskonto, millelt võetakse vajadusel teatud summa. Laenud on Omaraha portaalis jagatud kahte rühma: lühemad eralaenud, mille tagasimakse toimub kuni 90 päeva möödudes ühekordse maksena ja pikemad eralaenud pikkusega kuni 60 kuud, mille tagasimaksed toimuvad igakuiselt. Tagatiseta eralaenude kõrval on võimalus ka inimestel investeerida tagatud eralaenudesse. Tagatud eralaenude tagasimaksed on tagatud seatud laenaja varaga.

MoneyZen

MoneyZen on finantsportaal, mis võimaldab inimestel üksteist rahaga aidata. MoneyZeni meeskond koosneb pikaajalise finantsvaldkonna ja sealhulgas ka klienditeeninduse kogemusega inimestest, kes aitavad leida teile parima lahenduse. Nende portaalis määrab iga inimene samuti ise, millistel tingimustel ta soovib kas eralaenu anda või võtta. Laenusoovija määrab endale sobiva laenusumma ja ka tasumise graafiku ning laenuandja seab enda tingimused, millistel ta on nõus ka eralaenu andma.

Eraisikud

Interneti teel kui ka sõprusringkonnast leiab erinevaid isikuid, kes pole seotud ühegi portaali või ettevõttega, ning pakub laenu iseseisvalt. Selline laenamine toimub otse, ilma mingisuguste erinevate platvormide, ehk on see kindlasti vähem turvalisem, kuna puudub vahendaja. Peamisteks tinigmusteks on eraisikult laenamine nagu ka läbi portaali laenamine – laenusoovijal peab olema kindel sissetulek, et laenu maksta, ning ühtegi kehitvat maksehäiret ei tohiks olla. Mõned isikud ei pruugi anda ka eralaenu siis, kui on maksehäireid varemgi olnud, kuna see vähendab usaldust, et laen saadakse tagasi ilma probleemideta.

Üldised eeldused, et saada eralaen

Eralaenu saamise üldine eeltingimus, nagu iga laenu puhul, on stabiilne sissetulek. On ka neid laenuandjaid, kes nõuavad, et teil oleks olnud ametlikul ametikohal töötamise ajaks alaline töökoht ja et teie sissetulek oleks minimaalne summa, mis tagab nii teile kui ka laenuandjale, et te ei soovi makse ajal maksehäireid ajakava. Eraisikult on võimalik saada eralaenu, et te ei pea olema Eesti, vaid lihtsalt alaliselt Eestis püsitsev kodanik. Laenu ei tohi muidugi anda vastavalt seadusetele alaealisele ning mõned laenuandjad ei anna alla 21-aastasele isikule laenu. Investor peab olema ka ühisrahaportaalides vähemalt 18-aastane.

Samuti on eralaenu saamise üheks üldiseks eelduseks, et kehtiv maksehäire poleks laenutaotluse esitamise ajal võimalik. Eralaenu saamist võivad takistada ka varasemad maksehäired, viivised või muud maksehäired, mis esinevad nii maksehäireregistris kui ka pangaväljavõttel. Üksikisikult või tuttavalt laenates eelistatavalt eelnev kogemus teiste laenuandjatega, kes omavahel teavet jagavad. See on garantii nii laenuandjale kui ka laenuvõtjale, et makseperioodi jooksul ei esine maksehäireid, mis võivad laenuandjale kahju tekitada.

Eralaen ilma isiku tuvastamiseta

Eralaen on võib-olla üks ainsatest laenudest, mis mõnikord ei vaja identifitseerimist. Seega tuleb konto loomiseks ja avalduse esitamiseks ühisrahaportaalidesse sisse logida isikut tõendava dokumendiga ja miks ka oma pangakontoga, kuhu laenusumma kantakse. See on mõnele vahendajale täiesti piisav tõend. Loomulikult ei ole vaja teha teatud identifitseerimistoimingut inimestele, kes on laenuandjalt juba laenu võtnud ja nende teave on nende veebisaidil salvestatud. Loomulikult ei tuvastata isikut isegi siis, kui laenatakse näost näkku.

Eralaen ilma konto väljavõtteta

Nagu eespool mainitud, on eralaen võib-olla üks väheseid laene, mida te mõnikord ei pea oma pangakonto väljavõtetega tagama. Selline olukord on võimalik, kui näiteks laenusumma on tõesti nii väike, et laenuandja usaldab laenuvõtjat ilma igasuguse avalduseta. Üldjuhul peate aga suuremate summade laenamisel esitama oma pangaväljavõtte. Loomulikult ei pea laenuvõtja esitama oma pangakonto väljavõtet, kui ta on juba varem laenuandjalt laenu võtnud, piisab nende varasemast pangakonto teabes.

Eralaen sularahas

Eralaenu saab taotleda ka sularahas, kuid tõenäoliselt mitte tavalistelt laenuandjatelt, kes tegutsevad internetis ühisrahaportaalide kaudu ja kannavad laenusummad otse pangakontodele. Sellised eraisiku sularahalaenud on näiteks hüpoteeklaenud, kus saate näiteks pantida mõne oma kõige väärtuslikuma eseme. On ka eraisikuid, kes täidavad lepinguid veebis, kuid laenusumma ülekandmine toimub näost näkku sularahas. See kehtib isegi siis, kui laenuandja on pereliige või sõber. Sellise laenu puhul tuleb muidugi meeles pidada, et ma saan aru, et laenusumma antakse sularahas, selline leping tuleb ka kusagil kirjalikult salvestada või suulise lepingu korral mõne seadme või kolmas osapool.

Eralaenu plussid ja miinused

Nagu kõigi laenude puhul, on ka eralaenul oma plussid ja miinused. Eralaenu peamised eelised on kindlasti kiirus, mugavus ja lihtsus. Laenu saamiseks ei ole vaja garantiid, käendust ega muud eraldi lubadust. Laenusummad on nii väiksemad kui ka suuremad, peamiselt algab eralaenu summa 50 eurost ja maksimaalseks summaks tehakse 20 000 eurot. Makseperioodid on nii lühemad kui ka pikemad. Kõik sõltub laenuandja või vahendaja tingimustest.

Üks eralaenu puudusi on see, et eralaenude intressimäärad erinevad teistest laenudest veidi, kuna need on veelgi väiksemad ja kiirlaenud. Eralaenu saab kasutada mis tahes eesmärgil, ilma igasuguste tõenditeta ja mõnikord ka ilma pangaväljavõtteta. See tükk on lihtne sattuda laenude lõksu, kui kellelgi pole vaja tõestada, et teie võetud laen on endiselt teie oma, ja muuta laen vajalikuks. Mõned laenuandjad võimaldavad teil võtta ka mitu eralaenu korraga.

Eralaen eraisikult eraisikule: erinevused teistest laenudest

Kindel erinevus üksikisikule eraisikule muudest laenudest antud eralaenu vahel on mugavus ja üldine laenuprotsess, kuna laenusumma jõuab pangakontole vahendite kaudu, kuid laenusumma saadakse investoritelt või üksikisikutelt, kes soovivad lisarahaga kasumit teenida. Summad, aga ka makseperioodid võivad olla üsna sarnased näiteks mõne tarbimis- või väikelaenuga, kuid erinevus seisneb siiski mugavuses, kiiruses ja intressides. Erinevus on muidugi selles, et mõned laenuandjad ei nõua isegi pangaväljavõtet, mida võib vaja minna suuremate laenude puhul, et kõik oma tulud ja kulud laenuandjale või vahendajale tuua. Võib -olla on üks suurimaid erinevusi teistest laenudest see, et näiteks pangad ei paku eralaenu, sellest ka nimi eralaen. Eralaene peavad selliseks ühisrahaportaalid ja ettevõtted, kes on lihtsalt vahendajad.

Eralaen ja selle alternatiivid

Eralaen võib olla tõhus, kiire ja mugav viis katta etteootamatud väljaminekud, kuid igal laenul on ka omad alternatiivid.

Pangalaen

Üks alternatiiv eralaenule oleks laen pangast või ettevõttelt, mida ei taga üksikisikud ega investorid. Väiksema summa puhul on aga ilmselt mõistlikum seda summat laenata vahendaja, ühisrahaportaali või tuttava või ka üksikisiku kaudu, et saada suuremat intressi ja muid lisatasusid taotlemise ja tagasimaksmise eest. tõeline pangalaen. Tuttava käest laenamine on aga sageli lühiajaline ja summad veelgi väiksemad.

Avanss

Teiseks alternatiiviks võiks olla näiteks avanss ehk kuupalga varasem kättesaamine. Eestis pole see päris tavaline, kuid võimalik, et saate tööandjaga kokkuleppele. See aga tähendab, et juba saadetud peoga ei saa te palgapäeval õigel kokkuleppel täielikku palka. Olgu mainitud, et Eestis pole väga levinud kokku leppida, seega soovitame ettemakse asemel teile teist, paljutõotavamat alternatiivi, mis ei jäta tööandjale negatiivset muljet.

Lisa sissetulek

Viimane võimalus on luua ajutine või alaline lisatulu – või leida lisaraha sealt, kus te pole veel vaadanud. Saate teenida lisaraha, müües oma riideid, juhtides taksofirmat taksojuhina, tehes vabakutselisi tööotsinguid või isegi lühikesi ühe- või mõnepäevaseid vahetusi. Kindlasti võite proovida mõne oma loomingulise harrastuse hoopis tööks muuta. Muidugi võib minna mõne lisaraha teenimise viisiga kauem aega kui teistega, kuid sellised võimalused on teostatavad koduselt ja üksinda.

Eralaen kokkuvõte

Eralaen on üks mugavamaid ja kiiremaid lahendusi, laenusumma ulatub kõige väiksematest summadest kuni 15 000 euroni. See laen on ette nähtud ootamatuteks kuludeks. Parim asi eralaenu puhul on see, et see on investorilaen. Ühisrahaportaalide kaudu on teie teave teada ainult vahendajale ja eralaenu puhul on teie laen teada ainult teistele isikutele, st maksehäirete korral pole teie teavet kusagil. Eralaenu vaadates võtke ainult laenu siis, kui raha tuleb kiiresti ja mugavalt hankida. Kõike seda saab teha tänapäeval veebis erinevate portaalide kaudu.

Kui saate valida mitme laenupakkumise vahel, võib see olla parem ja odavaima laenu valimine võib olla keeruline ning peate arvestama teguritega. Kui saate endale lubada selliseid igakuiseid väljaminekuid, proovige kindlasti valida laen, millel on makseperioodil vähem makseid. Võrrelge erinevaid laenutingimusi ja saate soovi korral lühima laenuperioodi. Loomulikult aitame kõige selle juures ka oma laenukalkulaatoriga ning aitame võrrelda ka laenu võrdlemise tabelit mitme laenuandja vahel.

Enamasti saad endale meelepärase eralaenu portaali kaudu umbes 15 minutiga, otse eraisikult laenu saamine võib võtta kauem aega. Laenude võrdlemine ja sobiva ning personaalse laenupakkumise saamine võtab natukene aega, kuid pärast laenupakkumise allkirjastamist jõuab laen üsna kiiresti pangakontole. Meie parimate eralaenupakkujate väljatoodud võrdlus põhineb nende väljatoodud laenupakkumiste näitevõrdlusel ehk krediidikulukuse määra alusel, kuna see on üks peamistest näitajatest, mis võimaldab meil võrrelda kõiki erinevate eralaenuandjate eralaenupakkumisi ühtsel viisil.