Krediidikonto

Võrdle krediidikontod kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Leia parim krediidikonto. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Krediidikonto – mis see täpselt on ja kellele see sobib?

Krediidikonto on justkui virtuaalne krediitkaart, mis võimaldab sobival hetkel vajaliku summa lisaraha välja võtta. Taotlemine on täiesti tasuta. Krediidikonto on kindel laenulimiit, mida võib kas kohe maksimaalses summas või vajalikul hetkel osade kaupa välja võtta. Eestis pakutakse krediidikontot üldjuhul kuni 5000€ ulatuses, kuid sõltuvalt kasutaja krediidiajaloost ning maksevõimest on võimalik taotleda ka kuni 25 000€ limiiti. Järgnev artikkel kirjeldab täpsemalt, mis on Krediidikonto ja kuidas seda kasutada. Krediidikontole kehtivad sarnaselt teistele väikelaenude ja kiirlaenude taotlemisele teatud tingimused – taotleja peab olema täisealine, alaline Eesti elanik ning omama püsivat tõendatavat sissetulekut. Sissetuleku suurusest ning juba kehtivate laenukohustuste osakaalu võetakse arvesse maksimaalne võimaliku krediidilimiidi välja arvutamiseks.

Kuidas saab endale Krediidikonto taotleda?

Krediidikonto taotlemine on tehtud võimalikult mugavaks ja lihtsaks. Nii on tänapäeval lisaraha teist vaid mõne hiirekliki kaugusel. Krediidikonto avamine on palju mugavam kui traditsioonilisest pangast klassikalise krediidikaardi taotlemine. Esiteks puudub Krediidikonto taotlemisel nõue välja osta füüsilisel kujul krediitkaart. Nii jäävad ära igakuised kaardi hooldustasud. Krediidikonto on virtuaalne raha, mis on hoiul krediidiandja kontol ning mis kliendi kontole vastavalt soovile üle kantakse. Mis on positiivne – kasutamata laenulimiit on krediidiandja kontol täiesti intressivabalt. Seega peab klient maksma intressi vaid kasutatud ja välja võetud laenu summa pealt. Krediidikontol on väga madalad intressid – alates 1,5% kuus!

Kui palju Krediidikonto taotlemine maksab?

Hea uudis on, et Krediidikonto taotlemine on täiesti tasuta. Kreditumi portaalis saate võrrelda parimaid Krediidikonto pakkujaid, kellele saad täiesti tasuta esitada Krediidikonto taotluse. Kuigi Kreditum annab põhjaliku ülevaate Eesti turul tegutsevatest laenuandjatest, keda Finantsinspektsiooni andmetel on Eestis lausa 45, siis võib sinu tehtav isiklik personaalne pakkumine erineda Kreditumi tabelis väljatoodud tingimustest. Küsi julgelt personaalset pakkumist parimana tunduvalt krediidiandjalt kohe pärast otsingu vastuse saamist! Krediidikonto taotlemise teeb mugavaks ka see, et sellele on lihtne ja kiire ligipääs mitte ainult arvutist, vaid ka telefonist. Seega saad Krediidikontot taotleda just endale sobival ajal ja sobivast kohast, kasvõi kodust.

Mille poolest erineb Krediidikonto tavalisest kiirlaenust või väikelaenust?

Krediidikonto ei ole tavapärases mõistes SMS laen, kuid seda võib tõepoolest võrrelda väikelaenuga summa poolest ning kiirlaenuga protsessi lihtsuse ja raha kontole laekumise kiiruse tõttu. Siiski, Krediidikonto taotlemine ja avamine on üldiselt kiirem ja lihtsam kui tavalise väikelaenu taotlemine. Samuti ei pea klient avalikustama Krediidikonto avamise põhjust või otstarvet – piisab soovitud limiidi määramisest, mida saab soovi korral igal ajal suurendada või ka vähendada. Kuigi vähendamiseks pole tavaliselt põhjust, sest intressi tuleb maksta vaid välja võetud ja kasutatava summa pealt. Selles osas on Krediidikontol suur eelis väikelaenu ja kiirlaenu ees. Väikelaenu puhul makstakse intressi kogu summalt või laenujäägilt. Krediidikonto võite endale ka lihtsalt avada ja mitte kunagi sealt raha välja võtta ning see ei lähe teile maksma midagi. Ei ühtegi intressi ega viivist. Samas on vajadusel lisaraha tagavara alati olemas.

Mille jaoks ma saan Krediidikontot kasutada?

Krediidikontol võib olla mis tahes otstarve. Üldiselt avavad inimesed krediidikontot samadel põhjustel, millistel võetakse kas väikelaen või kiirlaen. Selleks võivad olla ootamatud kulutused või väljaminekud, samuti võib selleks olla soov sooritada mõni suurem ost või teha remonti, pidada suurt pidustust nagu näiteks pulma või sünnipäeva ja juubelit, minna ümbermaailmareisile, parandada autot ja palju muid tavapäraseid olmekulutusi või ka suuremaid ühekordseid väljaminekuid. Üldjuhul ei pea Krediidikonto avamist laenuandjale põhjendama, kuigi Krediidikonto vormiga väikelaenu võidakse reklaamida näiteks pulmalaenu, motolaenu, remondilaenu või kodu väikelaenu nime all. Sisuliselt on aga ikkagi tegemist Krediidikontoga ning sellele kehtivad Krediidikonto tingimused ja intressid, mis on tavapärasest kiirlaenust või väikelaenust paindlikumad ja väiksemad.

Kas mul peab Krediidikonto taotlemiseks olema mingi tagatis?

Krediidikonto avamiseks ei pea olema tagatist. Tegemist on klassikalise tagatiseta väikelaenuga. Samuti ei mõjuta tagatise olemasolu või puudumine laenusumma suurust. Krediidilimiidi suurus sõltub otseselt püsiva tõendatava sissetuleku suurusest, kehtivate finantskohustuste osakaalust isiklikust eelarvest (ei tohiks ületada 40%) ning loomulikult ka varasemast maksekäitumisest ja puhtast krediidiajaloost. Kehtiva maksehäirega isikutele laenu ei väljastata. Samuti ei väljastata laenu alla 18-aastastele isikutele, kuid mõnede laenufirmade vanusepiir võib olla alates 20-eluaastast. Samuti ei väljastata Eestis üldjuhul laene üle 75-aastastele isikutele, kuid see võib samuti sõltuda teenusepakkujast.

Kas Krediidikonto puhul saan kätte füüsilise krediitkaardi või pangakaardi?

Paljudel inimestel on klassikaline krediitkaart, mis on füüsiline pangakaart, mille peal on teatud laenulimiit, mida saab igapäevasteks ostudeks kasutada. Paljud inimesed eelistavad tasuda just krediitkaardiga näiteks reiside ja hotellide eest. See on mugav võimalus, kuid samas on pangal üldiselt päris kõrged intressid ning jäigad tagasimaksmise tingimused. Krediidikonto alternatiivsest krediidiasutusest võib pakkuda palju eeliseid. Kuigi tegemist on põhiliselt virtuaalse rahaga ning eraldi krediitkaarti füüsilisel kujul ei väljastata (välja arvatud Laen.ee portaal esimesena ja ainukesena Eesti laenupakkujate turul), siis kindlasti on suur eelis tavalise panga eest palju paindlikum tagasimakse võimalus. Tavaliselt ei pea selleks olema üks konkreetne päev kuus või kindel summa. Võid teha nii palju tagasimakseid ja sellistes summades mida ise soovid. Üldjuhul on selleks mingi protsent kasutusele võetud krediidilimiidist. Näiteks Ferratumis algavad minimaalsed tagasimaksed alates 10 eurost. See võimaldab laenuperioodi pikendada osamaksete vähendamise kaudu, mis on paljude klientide jaoks suur eelis.

Kas Krediidikonto sobib igapäevaste kulutuste eest tasumiseks?

Paljud inimesed eelistavad igapäevaste ostude tasumisel kasutada krediitkaarti. Kindlasti ei ole igapäevaste ostude soetamine krediidi eest just kõige mõistlikum finantsiline otsus. Krediidilimiiti oleks mõistlik kasutada vaid tõesti suuremate, ootamatute ja vältimatute kulutuste tarbeks. Samuti võib limiiti kasutada lisarahana kogutud summale mõne unistuse täitmisel, olgu selleks reis või iluoperatsioon. Kuna Krediidikonto puhul ei ole sinu käes füüsilisel kujul krediitkaarti või pangakaarti, siis ei ole seda ka lihtne poes lihtsalt välja võttes kasutada. Krediidikontolt raha väljavõtmiseks pead selle kõigepealt kandma isiklikule pangakontole ja alles siis saad seda meelepäraselt kasutada. Erandina võib välja tuua laen.ee portaali, mis ainsana Eestis pakub Krediidikontole füüsilisel kujul krediitkaarti, mida saab tavalise pangakaardina kasutada ja isegi sularaha välja võtta. Samuti koguneb iga ostuga kaardile 5% cashbacki. Tegemist on tõesti ainulaadse pakkumisega Eesti laenuturul ning see väärib lähemat uurimist, kui see sinu vajadustele vastab.

Milliste lisakulutustega peaksin Krediidikonto avades arvestama?

Mistahes laenutaotluse esitamine on alati tasuta. Kõigepealt tehakse uuele kliendile põhjalik taustakontroll, küsides vajadusel lisaandmeid, nagu näiteks pangakonto väljavõte, mis näitaks reaalseid sissetulekuid ja väljaminekuid konkreetse perioodi jooksul. Tavaliselt on selleks perioodiks 4 kuni 6 kuud. Samas võiks arvestada, et osad laenupakkujad võtavad Krediidikonto avamisel ka lisatasusid. Näiteks lepingu sõlmimise tasu võib olla mõni protsent maksimaalsest krediidilimiidist. Mõnikord nimetatakse seda ka konto haldustasuks. Mõnikord peab seda tasuma ühekordselt, mõnikord tuleb seda tasuda iga kord, kui on soov laenulimiiti suurendada. Seda nimetatakse lepingu vahetamise tasuks. See teeb laenu kindlasti kulukamaks, kui esialgu vaid madala intressi põhjal võinuks arvata. Samuti võivad mõned krediidiandjad mõnikord pidada kinni mingi osa väljamakse suurusest. Seda nimetatakse harilikult väljamakse tasuks ning ka see võib olla mõni protsent väljavõetava summa suurusest. Sellise laenu KKM ehk krediidi kulukuse määr on kõrgem kui lihtsalt intressimäär, mis võib tõepoolest olla nii madal kui 1,5%.

Mis on KKM ehk krediidi kulukuse määr?

Igal Kreditumi lehel väljatoodud laenul, mis teile otsingusse sisestatud tingimuste põhjal esitletakse, on välja toodud keskmine KKM ehk krediidi kulukuse määr. Tegemist on tarbija jaoks väga tähtsa arvuga, mis aitab näidata ausalt ja läbipaistvalt laenu tegelikku maksumust. Nii väldid olukorda, kus madala intressiga reklaamitud laen osutub tegelikust kallimaks. Krediidi kulukuse määr näitab, kui kulukaks laen tarbija jaoks ühe aasta jooksul muutub. Kuigi riigi poolt on paika pandud maksimaalne KKM ehk krediidi kulukuse määr, mida määrab Eesti Pank ja mis aastal 2021 on umbes 61%, ei tähenda see alati, et kõik krediidiandjad just maksimaalset KKMi kasutavad. Enamus laenude KKM on 30%-40% vahel. Sinna sisse käivad varem mainitud lepingutasud, konto haldustasud, väljamakse tasud ja muud kinnipeetavad protsendid, kaasa arvatud intressid. Seetõttu tasub hoolikalt uurida lepingu tingimusi ning mitte vaadata vaid laenu madalat intressi, mis võib vaid näiliselt madal olla, kuid laenu teenindamine muutub keeruliseks just muude lepingu tingimuste tõttu.

Mida teha, kui satun makseraskustesse?

Kreditumi eesmärk on muuta laenamine võimalikult läbipaistvaks, tuues välja erinevate laenuandjate pakkumisi, et klient saaks ise endale sobiva välja valida. Kõigi inimeste võimalused ja soovid on erinevad. Siiski pole keegi kaitstud ka makseraskustesse sattumise eest, näiteks töökaotus või pikem haigus võivad sissetulekut mõjutada. Tihti tahetakse makseraskustesse sattumisel jätta laenude tagasimaksmine tahaplaanile. See on aga halb mõte, sest iga võetud laen on finantskohustus ning maksmata jätmine võib tuua endaga kaasa tõsiseid kahjustavaid tagajärgi. Näiteks muutub maksmata laenu intress kallimaks, lisanduda võivad inkasso või kohtutäituri kulud, samuti lisatakse isiku kohta kanne maksehäire registrisse, mis võib aastateks tühistada võimaluse uusi laene või järelmakse saada. Kõige parem on juba enne makseraskustesse sattumist võtta ühendust klienditeenindusega ning rääkida ausalt ära oma olukord. Enamus krediidiandjaid pakuvad maksepuhkust, mis vähendab teatud perioodiks, näiteks kuni pooleks aastaks, kõvasti tagasimakse suuruseid. Maksepuhkuse ajal ei pea tasuma intresse, vaid ainult põhiosa, ja see kahandab tagasimakse suurust märkimisväärselt.

Kokkuvõtteks – Krediidikontod ja krediidilimiit

Krediidilimiidi ehk krediidikonto näol on tegemist mugava ja kiire virtuaalse lisarahaga igas olukorras. Krediidikontot saab hõlpsasti taotleda nii telefonist kui ka arvutist. Laenutaotlusi võetakse vastu 24h ehk terve ööpäeva jooksul ning klienditeeninduse lahtioleku aegadel vastatakse laenutaotlusele juba veerand tunniga. Kui Teilt ei nõuta lisadokumente, saad Krediidikonto avada seega juba veerand tunniga ning vaid hetkega raha ka enda isiklikult pangakontole välja võtta. Krediidikontot võib kasutada mistahes plaanide või ostude rahastamiseks – alates pulmadest kuni auto remondini välja. Laen.ee keskkonnast saab krediidikonto avamisel täiesti tasuta taotleda ka füüsilisel kujul pangakaarti, millelt saab sularaha välja võtta ja ostudelt ka boonust teenida. Krediidikonto on moodne ja kaasaegne lahendus kõigile, kes vajavad väikelaenu.