Laen ilma konto väljavõtteta ja isiku tuvastamiseta

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laenu taotlemine

Laenu taotlemine on tänapäeval võrdlemisi lihtne ja mugav, samuti võib see olla kiire, kui teed seda meie kaudu. Protsessi käigus tuleb tavaliselt läbi viia ka isiku tuvastus laenuandjaga ning esitada konto väljavõte. Olenevalt laenuandjast, saab vahel identifitseerimisprotsessi teha ka läbi veebi või läbi videokõne. See on eriti vajalik praegusel ajal, kuid ka muul ajal on väga mugav võtta laenu kodust lahkumata. Tavaliselt saad laenu taotledes summa enda pangakontole, kuid mõned laenuandjad väljastavad seda ka sularahas. Samuti ei tasu alati usaldada laenupakkumisi eraisikutelt.

Sageli soovivad inimesed teada: kuidas saaks laenu võtta võimalikult kiiresti ja mugavalt ning ilma konto väljavõtteta? Kas laenu ilma konto väljavõtteta antakse? Või kas saaks võtta laenu ilma isikut tuvastamata? See teeks protsessi muidugi palju kiiremaks ja mugavamaks, kohe peatume sellel pikemalt.

Laen ilma isiku tuvastamiseta

Võib juhtuda, et sooviksid laenu võtta, kuid ei soovi seda isikustada. See on väga populaarne soov, kuid vastavalt kehtivatele seadustele tuleb alati läbida isikutuvastus laenu taotlemisel. See on väga vajalik, et kelmide ja petturite tegevust takistada. Vastasel juhul võivad kurjategijad proovida võtta võõra inimese nimel laenu. Ka sina ei sooviks, et keegi sinu nimel laenu võtaks, seega see on väga oluline.

Siiski on isiku tuvastamine tehtud väga lihtsaks – väikelaenude puhul saad isikut kinnitada ainult ID-kaardiga läbi veebi. See võtab vaid loetud minuteid ning võimalusi on mitmeid – näiteks ID-kaart füüsiliselt, smart-ID või mobiil-ID. Samuti pakuvad mõned kiirlaenu portaalid laenu ilma korduva tuvastamiseta, seega pead tuvastama end ainult esimesel korral, ning mõned kiirlaenu ühisrahastus platvormid võivad pakkuda kiirlaenu ilma isiku tuvastamiseta. See aga tihti ei pruugi olla parimate tasudega pakkumine, kuna see pole investoritele turvaline.

Laen ilma konto väljavõtteta

Teine väga populaarne soov laenu võtmisel on seda teha ilma konto väljavõtteta. Kõige lihtsamini öeldes mõeldakse sellise väljendi all laenu võtmist ilma, et sa esitaksid oma pangakonto väljavõtet laenutaotlusega koos. Kahjuks tuleb ka siin tõdeda, et see ei ole võimalik. Tänu paljudele pettustele on seaduseid karmistatud ning enam ei eksisteeri Eestis firmasid, kellelt saaks võtta laenu ilma konto väljavõtet esitamata.

Varasemalt käis laenude võtmine palju lihtsamalt ning ilma suurema kontrollita, mis omakorda põhjustas palju probleeme, nagu suured intressid ja laenude mitte tagasi maksmist. Sagedaste pettuste tõttu karmistati reegleid ning nüüd peab ettevõtte, kes väljastab laenu, tegema omalt poolt kõik, et laenusaajat võimalikult põhjalikult kontrollida, seda selleks, et veenduda laenusaaja maksevõimes. Pangaväljavõtte küsimine ja isikutuvastus on mõlemad meetmed sarnaste probleemide vältimiseks. Nii saab laenuettevõte kindel olla, selles et oma laenu hiljem ka tagasi saab ning, et laenu pole võetud teise inimese nimele.

Mõistame, et see võib tunduda tüütu formaalsus ning teeb laenu taotlemise protsessi pikemaks, kuid samas muudab see intressid madalamaks ning ka sinu elu turvalisemaks. Ka laenuandjad sooviksid, et protsess oleks sinu jaoks võimalikult lihtne ja kiire, kuid samas on heaolu oluline. Laenuandjate jaoks on oluline, et nad saaksid ka sulle laenatud rahasumma tagasi, nii väheneb risk ja mida väiksem on risk, seda väiksem ka intress. Kogu see protsess ei ole loodud laenu taotlemise raskendamiseks, vaid turvalisuse tagamiseks.

Kuidas hankida konto väljavõtet?

Küll aga pole tänapäeval konto väljavõtte esitamine suur töö ja ei võta enam palju aega. Selle saab kõik teha läbi interneti ning edastada kohe laenuandjale. Taotleja leiab konto väljavõtte kerge vaevaga oma kodupanga iseteenindusest ning selleks on üldiselt ettenähtud lehekülg “Kontoväljavõte”, seal tuleks esmalt valida sobiv konto ning määrata viimased 6 kuud perioodiks. Päringuga ekraanile kuvatud andmete allalaadimiseks failina on tavaliselt seal samas lähedal olema ka nupp allalaadimiseks nimega “Lae alla” ning faili formaadina tuleks kindlasti kasutada .BDOC formaati.

Samuti ei tähenda väljavõtte esitamine, et peaksid esitama oma palgalehe – enamus kiirlaenu ja väikelaenu pakkujatest ei nõua seda, eriti juhul, kui palk laekub pangakontole. Kui seda aga vajad, siis peab palgatõendi hankima tööandja käest. Palgatõend on väga lihtne dokument ning see näitab, et oled saanud teatud hulgal palka teatud perioodi jooksul. Seda on peamiselt vaja, kui võtad kodulaenu või hüpoteeklaenu.

Kas on alternatiive?

Kuid leidub ka alternatiive, kui tõesti vajad laenu konto väljavõtet esitamata. Nendest esimene on pandimajad, kuhu saad viia oma esemeid pandiks ning saada kiirelt rahalist abi. Kui laenu tagasi ei maksta müüvad nad panditud eseme maha ning saavad oma kasumi. Tuleb meeles pidada, et pandimajja ei tohiks viia midagi, mida sa pole valmis kaotama. Teiseks võimaluseks on võtta eraisikult laenu, ka sel juhul ei ole ta kohustatud küsima konto väljavõtet, kuid ta võib seda soovida. Kuid eraisikult laenamine ei pruugi alati olla turvaline variant või kui tegu on tuttavaga, siis võib teie suhteid rikkuda.

Kui soovid laenu võtta, kuid oled mures, kuna sul puudub püsiv töökoht, siis ei pruugi see osutuda ilmtingimata probleemiks. Paljude laenuandjate silmis on tähtis vaid, et igakuiselt laekuks kontole piisavalt palju raha, näiteks pensionina või erinevate toetusrahadena sinu pangakontole. Samuti ei tohiks igakuised püsikulutused ületada 50% sissetulekutest. Tõesti kui pangakonto puudub, ei ole võimalik laenu saada mitte ühestki Eestis tegutsevalt laenuandjalt. Sellisel juhul tuleb suunduda enda lähimasse panka või panga veebilehele ning avada pangakonto.

Miks ei peaks võtma laenu ilma konto väljavõtteta?

Võite vahel näha veebis või oma meilil pakkumisi väga soodsatele laenudele ilma konto väljavõtet esitamata ning isikut tuvastamata. Neid laene pakutakse väga väikeste nõudmistega ning palutakse helistada või saata sõnum, et taotlus esitada. Enne oma kontonumbri saatmist mõelge järele, kui ükski teine firma enam laenu ilma konto väljavõtteta ei anna, kas see ei kõla liiga hästi?

Enamasti on selliste pakkumiste näol tegemist pettustega ning laen väljastatakse nõudes näiteks laenutaotluse tasusid, mille peate laenu andvale ettevõttele enne selle saamist üle kandma. Pärast selle tegemist seda summat aga ei tagastata ning taotleja on ilma rahast, mille ta esitas laenu taotlemiseks. Samuti on võimalik, et kurjategijad koguvad ettekäänetega, et pakuvad kiirlaenu, isikuandmeid ja võivad neid kurjalt ära kasutada, näiteks raha varastada või identiteediga tõsiseid kelmusi korda saata. Seetõttu soovitame vältida kõiki liiga heana tunduvaid pakkumisi ning leida oma laenu pakkumised läbi usaldusväärsete vahendajate.

Kokkuvõtvalt

Laen on tehing ehk finantsteenus, kus esimene osapool annab teisele kasutamiseks raha. Seda saab nimetada ka laenamiseks. Kaasnevalt on lepingus kindlaks määratud erinevad tingimused, mida peavad mõlemad osapooled täitma. See võib olla tõhus viis rahalise abi saamiseks, kui seda vajad, kuid ainult siis, kui kasutad seda õigesti. See tähendab, et peaksite kindlasti tagama, et saate tasuda tagasimaksed, mida peate iga kuu tegema, koos muude juba võetud rahaliste kohustustega. Sinu jaoks sobiva laenupakkumise leidmiseks vali, kui palju ja kui pikaks ajaks soovid laenu võtta, ning ka seda, mis on hetkel sinu töökoht ja palju on ka sinu sissetulek.

Finantsinspektsiooni andmetel on Eestis hetkel 45 aktiivset krediidiandjat. Kuidas leida endale parim laenupakkuja ning parim personaalne laen? Kreditumi keskkonnas on taotluse esitamine imelihtne ning see ei võta rohkem aega kui 2 minutit. Leia lisainformatsiooni sellest, kuidas esitada laenutaotlust ning mis on järgmised sammud eelmistest artiklitest. Mitmed laenupakkumised jõuavad sinuni hetkega ning kõik laenupakkumised saad sa ühelt platvormilt, mis teeb laenude võrdlemise eriti lihtsaks. Tuletame siinkohal siiski meelde, et iga võetud laen on finantskohustus ning enne kui võtad laenu, soovitame teil konsulteerida spetsialistiga.

Mõistame täielikult, miks taotleja ei sooviks esitada enda konto väljavõtet või tuvastada enda isikut, kuid kui teed oma laenutaotlused läbi usaldusväärse portaali ning usaldusväärsete laenuandjate juures, siis ei pea sa muretsema enda andmete turvalisuse pärast. Kuigi see võib lisada laenu saamisele mõned minutid, on see siiski lõpuks ka taotlejale kasulik, kuna muudab protsessi turvalisemaks ja seeläbi odavamaks.

Kui tõesti lisaraha vajadus kimbutab, aga pole võimalust enda isikut tuvastada või väljavõtet esitada, tasuks mõelda teistsugustele alternatiividele. Vaata oma kodus ringi, mõtle oma oskustele ja vabale ajale. Tänapäeval on väga kerge leida kiireid tööotsi või müüa läbi interneti juba olemasolevaid asju. Seda raha võid ka kasutada, et juba edasi saada laenu ja näidata oma maksevõimekust. Samuti tasub kõik sellised olukorrad läbi rääkida spetsialistidega ning küsida nõuandeid sinu kindlaks olukorraks, nemad oskavad sind konsulteerida ja leida sobivaima lahenduse.