Laenulimiit

Võrdle laenud ja krediidikontod kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laenulimiit – mis see on?

Eesti laenuturul on mitmeid erinevaid laenutooteid, kiirlaenust kodulaenuni. Samuti on olemas ka selline laenutoode nagu krediidikonto mida nimetatakse tihtipeale ka virtuaalseks rahakotiks.

Laenulimiit ehk krediidikonto on tänaseks veel üsna uus toode Eesti laenuturul, kuid selle teenuse on omaks võtnud juba paljud pakkujad. Näiteks on krediidikonto võimalus olemas SMSmoney ja laen.ee laenupakkujatel.

Krediidikonto annab teile rahalise vabaduse ning võimaluse oma rahaga vabamalt toimetada. Krediidikontolt on sul iga hetk võimalik kanda vajaminev summa enda pangakontole ning seda kasutada, sarnaselt krediitkaardile.

Krediidikontol oleva summa ongi sinu maksimaalne laenulimiit. See tähendab seda, et see on personaalselt sulle pakutav suurim laenusumma, mida te oma krediidikontol kasutama saad hakata.
Teie personaalne laenulimiit määratakse pärast vajaliku informatsiooni lisamist laenukalkulaatorisse. Seda saad kõige mugavamalt teha Kreditumi portaalis, täites ära laenuavaldus laenukalkulaatoris.

Sinna tuleb sisestada vajalik informatsioon nagu näiteks vanus, vajalik laenusumma, laenuperiood ning sinu nimel olevate krediitkaartide arv. Kui laenupakkujal läheb rohkem informatsiooni vaja laenupakkumise tegemise käigus, võetakse sinuga otse ühendust.

Pärast laenuavalduse esitamist võetakse sinu avaldus töösse ning Kreditumi partnerid hakkavad sulle personaalseid laenupakkumisi tegema. Laenupakkumised saadetakse sulle otse ning need on tehtud sinule personaalselt. Kui sul tekib mõne laenupakkumise kohta küsimusi, soovitame võtta ühendust otse laenupakkumise teinud ettevõttega.

Kui olete kõik laenupakkumised kätte saanud on aeg hakata saadud pakkumisi võrdlema. Järgmises lõigus räägime sulle lähemalt laenupakkumiste võrdlemisest.

Kuidas saadud laenupakkumisi võrrelda?

Laenupakkumiste võrdlemine on väga tähtis osa laenu võtmise protsessis. Laenupakkumiste võrdlemine ning nende tausta uurimine annab sulle kindlustunde, et sa ei kirjuta alla halva laenu lepingule. Halb laen on kõrge krediidi kulukuse määraga laen, mis on laenuvõtjale liialt koormav.

Selleks, et mitte sattuda halva laenu otsa, soovitame jälgida järgmisi punkte laenupakkumiste võrdlemisel.

Mis on selle laenupakkumise krediidi kulukuse määr ehk KKM?

Krediidi kulukuse määr on parim viis laenu tõelise maksumuse välja arvutamiseks. See näitab laenu kogumaksumust aasta lõikes. Krediidi kulukuse määra arvutamisel võetakse arvesse kõik lepingutasud, laenuhooldustasud kui ka muud kaasnevad kulud, mis võivad algul märkamatuks jääda laenulepingu sõlmimisel. Ka sellistel väikestel kuludel nagu lepingu sõlmimise tasu mängib oma rolli krediidi kulukuse määras.

Krediidi kulukuse määra kuvamine on kõigile laenupakkujatele kohustuslik.

Kuidas krediidi kulukuse määra arvutada?

Krediidi kulukuse määra arvutamiseks vajamineva informatsiooni leiad kõige lihtsamini Riigi Teatajast. Krediidi kulukuse määra muutuste ja tarbimislaenude keskmise krediidi kulukuse määraga saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Mis on selle laenu võtmise tingimused?

Igal laenuandjal on paika pandud kindlad tingimused mis peavad olema täidetud, et saada positiivne vastus laenutaotlusele. Enne laenutaotluse esitamist soovitame tutvuda erinevate laenupakkujate tingimustega.

Tavaliselt on laenudele seatud sellised tingimused:

 • Laenuperiood – Laenuperiood on tavaliselt 6 kuud kuni 6 aastat, olenevalt laenust. Kodulaenul on laenuperiood kindlasti palju pikem. Krediidikonto tagasimaksete periood on iga laenupakkuja poolt kindlaks määratud.
 • Laenusumma – Olenevalt laenu tüübist on laenusummad väga erinevad. Krediidikontole on võimalik krediiti laadida kuni 5000-eurose limiidini. Väikseim laenulimiit on tavaliselt 300 eurot.
 • Lepingu kestus – Krediidikonto üheks suureks eeliseks laenulepingu ees on see, et see on tähtajatu. Krediidikonto avatakse üks kord ning see jääb avatuks, isegi kui seda ei kasutata. Laenuleping tuleb uuesti sõlmida kui vajadus tekib. Samuti tuleb sellisel juhul uuesti lepingutasu maksta.
 • Väljamaksed – Laenude puhul võib tihti juhtuda, et väljamakseid teostatakse vaid tööpäevadel ning kuni kella viieni. Krediidikonto puhul on teil võimalus enda kontole raha kanda ööpäevaringselt, täpselt siis kui teil selleks vajadus peaks tekkima. Krediidikonto olemasolul saate kasvõi kogu summa ühe korraga enda arvelduskontole kanda, kasvõi südaööl.
 • Intress – Erinevate laenupakkumiste võrdlemisel tuleks kindlasti tähelepanu pöörata ka intressimäärale. Tavaline intress väikelaenule on tavaliselt 8%, krediidikonto intressimäär või olla alates 1,5%. Krediidikontoga ostude sooritamine on kordades odavam kui laenurahaga ostude sooritamine.
 • Taotluse läbivaatamine – Kui kaua aega võtab see kindel laenupakkuja, et sinu laenutaotlus läbi vaadata? Kas laenupakkumine tehakse juba samal päeval või tuleb oodata mõni päev? Krediidikonto avamisel vaadatakse laenuavaldus läbi juba mõne minutiga!
 • Lepingutasu – Mõnes pangas on võimalik võimalik saada ka ilma lepingutasuta laenupakkumist. Lepingutasude kohta saad rohkem informatsiooni krediidipakkuja kodulehelt.
 • Varasema tagasimakse võimalus – Kas see kindel krediidiasutus pakub ka võimalust laenusumma varem tagasi maksta? Kui jah, siis kas sellega kaasnevad ka mingid lisakulud või on see täiesti tasuta? Sellist võimalust tuleks kindlasti enne laenulepingule allkirja panemist uurida, sest laenu varem tagasi maksmine on väga hea, sest nii võidad sa tulevaste intressimaksete pealt.
 • Maksepuhkus – Kas see krediidiandja võimaldab vajadusel ka maksepuhkust võtta? Meil kõigil võib ette tulla olukordi kus vabu vahendeid napib ning laenu tagasimakseks pole lihtsalt võimalik piisavalt raha kõrvale panna. Sellisel juhul aitab kiiresti hädast välja maksepuhkuse võtmine. Maksepuhkust võib tavaliselt võtta kuni kolmeks kuuks ning selle perioodi vältel ei maksa laenuvõtja laenu põhiosa makseid. Maksepuhkuse ajal makstakse vaid igakuiseid intressimakseid.

Lisaks ülaltoodud tingimustele tuleks kindlasti tutvuda ka tingimustega, mis on seatud laenutaotlejale, et positiivne laenupakkumine saada.

Tingimused laenu taotlejale

Selles lõigus oleme välja toonud mõned üldised tingimused tulevasele laenuvõtjale.

 • Sissetulek – Enamik laenupakkujatest on kindlaks määranud igakuise sissetuleku mis peab laenutaotlejal olema, et saada positiivne vastus laenutaotlusele. Tavaliselt on selleks numbriks hetkel kehtiv miinimumpalga summa, aga krediidikonto avamiseks võib igakuine palganumber olla ka 300 euro ringis. Selle kohta leiab kõige täpsemat lisainformatsiooni laenupakkuja veebilehelt. Sissetulek peab kindlasti olema regulaarne ning kontrollitav!
 • Vanus – Olenevalt laenupakkujast on vahepeal seatud piirang ka laenuvõtja vanusele. Näiteks ei saa osasid laene taotleda alla 18. aastased isikud. Mõne laenuga on selleks vanuseks lausa 21 ning samuti võib olla kindlaks määratud ka vanuseline ülempiir.
 • Kodakondsus – Eestis tegutsevad pangad annavad reeglina laenu vaid Eesti Vabariigi kodanikele või siin kehtivat elamisluba omavatele isikutele. Lisaks ülaltoodud tingimustele palume teil tutvuda ka teiste tingimustega, mis krediidipakkuja laenuvõtjale seadnud on.
 • Aktiivsed maksehäired – Enamik laenuandjaid näeb aktiivseid maksehäireid siiski kui suurt punast lippu. Kui laenutaotleja nimi on kantud aktiivsete maksehäirete registrisse, siis enamik laenupakkujaid siiski laenu ei anna. Kuid laenu saamine aktiivsete maksehäiretega on siiski võimalik, aga see võib tähendada kõrgemat intressimäära ning teistsuguseid laenutingimustega. Enne sellisele laenupakkumisele allakirjutamist soovime põhjalikult tutvuda laenulepinguga ning uurida laenupakkumist mitmetelt pakkujatelt.

Krediidikonto

Juhul kui sul on tekkinud vajadus võtta laenu, mille summa ei ületa 5000 eurot, soovitame kindlasti kaaluda krediidikonto avamist. Krediidikonto on nagu krediitkaart, mille peal olevat raha saad kasutada sobival hetkel. Selle taotlemine on ühekordne ning peale krediidikonto avamist ei pea enam muretsema uuesti taotlemise vajaduse pärast.

Krediidikontol olevat raha võib kasutada ükskõik milleks, sest selle kasutusviisi pole kindlaks määratud – klient ise otsustab kuhu see raha kulub. Krediidikonto on mugav, kiire ja tõhus alternatiiv laialtlevinud kiirlaenule.

Krediidikontoga on võimalik võtta täna laenu vajalikus summas ning vajadusel uuesti laenu võtta kasvõi homme – seniks kuni laenulimiit lubab.

Laenulimiit on personaalne krediidilimiit, mis on personaalselt sinule määratud sinu sisestatud andmeid silmas pidades.

Võrdle erinevaid laenulimiite ja krediidikontode pakkumisi Kreditumis

Kreditum on loonud väga mugava ja efektiivse viisi võrrelda erinevaid laenupakkumisi kõiki ühes kohas! Selleks, et saada erinevaid laenupakkumisi ning neid omavahel võrdlema hakata, on vaja ära täita Kreditumi portaalis toodud laenukalkulaator ning esitada laenuavaldus. Pärast selle sammu tegemist saavad Kreditumi partnerid sulle laenupakkumisi tegema hakata.

Laenupakkumised on personaalsed ning need on koostatud sinu sisestatud informatsiooni põhjal. Mõnikord on laenupakkujal lisainformatsiooni vaja – selleks võtavad nad sinuga otse ühendust. Kui lisainformatsiooni pole vaja saadetakse sulle laenupakkumised otse.

Järgmise sammuna saad hakata saadud laenupakkumisi võrdlema. Selleks soovitame sul järgida Kreditumi lehel toodud laenude võrdlemisi näpunäiteid ja juhiseid, et sa saaksid leida endale sobivaima personaalse laenu.

Kui olete omale sobivaima personaalse laenupakkumise välja valinud suunatakse sind edasi laenupakkuja lehele, kus saad tutvuda laenulepinguga ning sobivuse korral selle ka allkirjastada. Allkirjastamiseks tuleb sul läbida isikutuvastus kasutades Smart ID, Mobiil ID või pangalinki. Vajadusel on võimalik isikutuvastus teha ka ID kaardiga.

Tuletame teile meelde, et laenu võtmine on finantskohustus. Kui tekib laenu taotlemise käigus küsimusi, soovitame konsulteerida laenudele spetsialiseerunud spetsialistiga. Kui tekib küsimusi seoses krediidiasutuse esitatud lepinguga, soovitame kontakteeruda otse laenupakkumise teinud krediidiasutusega arusaamatuste vältimiseks.