Laenud Internetist

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laenud internetist – mida see tähendab?

Interneti tohutult kiire areng on mõjutanud ka laenuturgu. Tänapäeval ei tähenda laenu taotlemine enam ammu tüütutes järjekordades seismist ja mööda laenukontoreid jooksmist. Kui SMS-laenud algselt turule tulid, tundus, et tegemist on väga innovatiivse uudistootega, sest laenu sai tõepoolest taotleda vaid SMSi saates. Tänapäeval on laenuturg ühtlustunud ja SMS-laenu enam ei pakuta. Siiski saab laenu taotleda internetist sama kiiresti ja vaid mõne hiireklikiga. Tänapäeval ei nimetata internetist taotletavaid laene enam SMS-laenudeks, kuigi mõned teenusepakkujad on otsustanud sõna SMS enda firma nimesse jätta. Tänapäeval on lihtne, kiire ja väga mugav taotleda internetist laenu ja kõik protsess toimub kodust lahkumata. Lisaks saab internetist laenu taotleda mitte ainult arvutist, vaid ka telefonist või isegi tahvelarvutist.

Millised laenud internetis on saadaval?

Tänapäeva Eestis on raske kujutada ette teenust, mida ei saaks mugavalt internetist tellida või internetis kasutada. Seda nii riiklikus kui ka erasektoris. Laenuturg pole selles suhtes mingi erand ning laenufirmad on sunnitud suureneva konkurentsi tõttu niigi pidevalt oma tingimusi klientide jaoks paremaks muutma. Tänapäeval pole internetist taotletavatel laenudel sugugi suur intress ning kogu krediidi kulukuse määr on samuti riiklikult reguleeritud. See aga tähendab tarbijatele suuri eeliseid ja valikuvõimalusi. Internetist saab taotleda nii kodulaenu – seda oma kodupangast või mõnest muust traditsioonilisest pangast – kui ka erinevaid kiirlaene ja väikelaene alternatiivsetest krediidiasutustest. Protsess on kiire, lihtne ja mugav, firmad on usaldusväärsed ning pakuvad alati uuenduslikke ja kliendisõbralikke tingimusi nii uutele kui ka püsiklientidele. Seega on erinevad laenud internetis saadaval, vali endale sobiv, olgu selleks siis kas ehituslaen või mõni madala intressiga laen.

Kes võib internetist laenu taotleda?

Eestis võib internetist laenu taotleda iga täisealine alaline Eesti elanik, kellel on olemas tõendatav püsiv sissetulek. Kuigi osadel laenufirmadel on nii ülemine kui ka alumine vanusepiir – näiteks 20 või 75 – peavad paljud firmad hoopis olulisemaks isiku vanusest tema reaalset maksevõimet. Eestis tegutsevad krediidifirmad järgivad vastutustundliku laenamise põhimõtteid – see aga tähendab, et laenu andmise tingimused aina karmistuvad, kuid seda hoopis selleks, et klienti ennast kaitsta. Näiteks ei väljastata laenu juba kehtiva maksehäirega inimestele, sest maksehäire krediidiregistris näitab selget võimetust olemasolevate kohustustega toime tulla. Samuti ei väljastata laenu ilma püsiva sissetulekuta inimestele – see on liiga suur risk krediidiandjale ning samuti halb valik kliendile endale. Samas ei tähenda püsiv sissetulek ainult töötasu – ka töötu inimene võib saada laenu, kui tal on tõendatav püsiv sissetulek näiteks stipendiumi, sotsiaalkindlustuse või esemete müügi näol.

Kui kaua võtab aega laen internetis?

Laen internetis on väga lihtne ja kiire lahendus. Esmase laenutaotluse esitamiseks ei pea isegi kusagil kasutajaks registreerima ega isikut tuvastama. Kõige targem on enne laenuotsuse langetamist muidugi võrrelda erinevate portaalide pakkumisi ja selleks on ideaalne just Kreditumi portaal, mis on kõik sobivad laenuteenused ühte koondanud. Laenu taotlemine internetist iseenesest ei võta üldse kaua aega. Tihtipealt võib alates laenutaotluse esitamisest kuni reaalselt raha kättesaamiseni oma pangakontole minna ka vaid veerand tundi. Mõnikord võib selleks aga kuluda ka tund või üks tööpäev. See võib sõltuda muuhulgad laenu liigist, summast, vajalikest lisatoimingutest nagu näiteks pangakonto väljavõtte esitamine, hüpoteegilaenu puhul ka näiteks notaris tehingu sõlmimine jne. Aga üldiselt saab internetist laenu kiiresti ja arvestada võiks, et raha laekub probleemide puudumisel isiklikule pangakontole juba taotlemise päeval. Samuti võetakse enamus firmades laenutaotlusi vastu 24h ehk ööpäevaringselt, mistõttu on võimalik laen kohe kätte saada väga kiirelt.

Kas pean laenu taotlemiseks internetist registreerima kasutajaks krediidiandja juures?

Paljud krediidiandjad pakuvad mugavat iseteeenindusportaali oma klientidele. Sinna saab sisse logida näiteks Mobiil-ID või SMART-ID abil, ID-kaardiga või ka klassikalise meili ja parooli teel. Kindlasti pole laenu taotlemiseks või laenupakkumise küsimiseks kasutajat vaja. Samas on aga seadusest tulenev nõue teha läbi isikutuvastus, et laenuandja saaks olla kindel, et laen väljastatakse just laenu taotlenud isikule. See on kaitsmaks klienti ja vältimaks pettusi. Iseteeninduse variant on väga mugav, sest sealt saab vaadata kehtivaid kohustusi, teha tagasimakseid, võtta vajadusel juurde lisalaenu, lõpetada kehtivad lepingud, võtta ühendust klienditeenindusega jne. See on väga mugav ja kiire võimalus, sest vanasti pidid inimesed käima ennast näiteks laenukontoris või postkontoris kohapeal tuvastamas käima. Tänapäeval seda nõuet pole ning kõik tüütud ja tavapäraselt pikad protsessid on muutunud mugavaks ja kiireks internetis, olles vaid ühe hiirekliki kaugusel.

Kas laenud internetist on kallis?

Enne mistahes laenutaotluse esitamist tasub tutvuda hetkel turul olevate pakkumistega ning selles just tahabki Kreditum oma kasutajatele abiks olla. Laenu kallidus ei sõltu mitte ainuilt intressist, mis esmapilgul võibki päris madalana tunduda, vaid lõppfaktoriks on siiski KKM ehk krediidi kulukuse määr. KKM näitab täpselt ära, kui kallis on laen tarbija jaoks ühe aasta jooksul. Kuigi KKMil on riiklikult seatud maksimummäär, mis on umbes 61%, eelistavad enamus krediidiandjaid hoida KKMi keskmiselt 30%-40% vahel. See on kliendisõbralikum lahendus ning samas piisav hajutamaks võimalikke riske. Sinule tehtav personaalne pakkumine võib erineda Kreditumi otsingumootoris väljatoodud pakkumistest. Seega võib öelda, et laenu kallidus sõltub mitte ainult krediidiandjast, vaid ka sinu varasemast maksekäitumisest. Madalama intressiga laenu on võimalik saada laitmatu maksekäitumise isikutel, samuti saavad uued kliendid paljudes kohtades taotleda oma päris esimest laenu täiesti 0% intressiga mitme kuu jooksul.

Kui palju maksab laenu taotlemine internetist?

Kuigi laenu taotlemine ning laenude võrdlemine on tarbija jaoks alati tasuta, ei saa väita, et kõige madalama intressiga laen on alati kõige soodsam. KKM ehk krediidi kulukuse määr sõltub paljudest muudest teguritest kui ainult intress – näiteks lepingu sõlmimise või muutmise tasu, konto haldustasu, võimalikud tasud notariaalse tehingu sõlmimisel hüpoteeklaenu puhul, väljamakse tasu jne. Seetõttu tasub alati enne laenulepingu sõlmimist hoolikalt sellega tutvuda, et võimalikud lisatasud ei tuleks üllatusena. Laenuandjad teevad alati võimalikult läbipaistvaid laenutingimusi, mis kõik on lepingus kajastatud. Lepinguga mitte tutvumine enne selle allkirjastamist ei vabasta hilisematest kohustustest lepingupoolte vahel. Seega, kuigi laenu taotlemine on tasuta ning intressimäär võib olla madal, tasub alati arvestada võimalike lisakulutustega, mida KKM ka näitab ja leping välja toob.

Kui suur on maksimaalne laen internetis?

Kreditum portaalis saab võrrelda laenupakkumisi summas kuni 25 000€. Võrrelda saab nii tagatiseta kui ka tagatud laene. Internetist saab loomulikult taotleda mistahes laenusummasid. Mõned portaalid pakuvad laenusummasid alates 30€. Samuti on internetist võimalik taotleda järgmiseid laene: hüpoteeklaen, ärilaen või kodulaen, mille summad võivad ulatuda sadadesse tuhandetesse eurodesse. Kõik sõltub konkreetse laenutaotleja soovidest, vajadustest ja võimalustest. Kindlasti ei tasuks laenata üle oma võimete ning alati ausalt esitada krediidiandjale kõik vajalikud lisadokumendid. Nii pääseb enese lõhki laenamisest ja võimalikust pankrotist ning maksehäiretest. Laenud ja muud finantskohustused ei tohiks eelarvest moodustada kokku üle 40%. Seda protsenti on võimalik pangakonto väljavõtte alusel välja arvutada. Seetõttu ei väljasta krediidiandjad isikule uusi laene, kui vanad ja kehtivad kohustused sellest suurema protsendi moodustavad. See on kooskõlas seadusega ja vastutustundliku laenamise põhimõttega.

Milliste kulutuste katmiseks sobib laen internetist?

Laen internetist sobib igasuguste kulude katteks. Kõige populaarsemad teenused on kiirlaen, väikelaen ning krediidikonto. Inimesed eelistavad võtta laenu pigem suuremate väljaminekute tarbeks kui igapäevaste kulutuste katmiseks. Igapäevaste kulutuste katmiseks polegi laenu võtmine kuigi mõistlik, sest tihtipeale on laenudel internetist päris kõrged intressid ning selline finantsotsus ei tasu end lihtsalt ära. Kõige sagedamini võetakse laenu erinevate kodu või autoga seotud toimingute tarbeks. Samuti kasvatavad populaarsust reisilaenud ja pulmalaenud. Tihti võetakse laenu ka selleks, et katta ootamatud ravikulud, selleks sobib hästi tervise- ja ilulaen. Lisaks taotletakse lisaraha juba kogutud säästudele ammuse unistuse täitmiseks, näiteks isikliku äri avamiseks või suvekodu restaureerimiseks või ka näiteks auto või muu mototehnika ostuks. Krediidiandjad küsivad sageli laenu võtmise põhjust nii statistika tarbeks kui ka selleks, et paremini vastata oma klientide vajadustele. Näiteks tagatisega refinantseerimislaenu tingimused võivad erineva tavapärase krediidikonto tingimustest jne.

Milline laen internetist sobib just mulle?

Enne laenu võtmist tuleks läbi mõelda laenu eesmärk ning siis mõelda, millist summat tegelikult vaja läheb. Tuleb ka läbi mõelda, kuidas käitutakse võimaliku makseraskustesse sattumise korral – kas on mõistlik taotleda maksepuhkus või maksta iga kuu natuke laenukindlustust? Kui kulukaks kujuneb laen KKMi alusel ning kas selle tasumiseks jätkub vahendeid, kui laen võetakse tavapärasest pikema tagasimakse perioodi peale, näiteks mitmekümneks aastaks? Kas mul on olemas sobiv tagatis, mis aitaks parandada laenu tingimusi ning võimaldaks laenata suuremat summat? Milline on minu krediidiajalugu ning kehtivad maksehäired, mis võiksid takistada laenu saamist nüüd ja tulevikus? Internetist saab taotleda erisuguseid laene, alates mugavast krediidikontost kuni hüpoteegiga ärilaenuni välja. Kõigil neil on erinevad tingimused, millega tasub hoolikalt tutvuda enne konkreetse laenulepingu sõlmimist. Kindlasti tasub nõu pidada spetsialistiga ning kasutada Kreditumi laenuvõrdluse otsingumootorit.

Mida teha, kui minu laenutaotluse vastus on negatiivne?

Kui taotlesid laenu internetist ning said negatiivse otsuse oma laenutaotlusele, ei tähenda see veel, et teile mitte mingitel tingimustel laenu ei anta. Laenu ei väljastata vaid kehtiva maksehäirega isikutele. Kui sul pole kehtivaid maksehäireid, kuid saite oma laenutaotlusele eitava vastuse, võib see tähendada, et sa ei esitanud kõiki nõutud andmeid, näiteks pangakonto väljavõtet nõutud perioodi kohta. Samuti on võimalik, et sinu taotletav laenu summa ei vasta sinu tegelikule maksevõimele. Sellisel juhul võib laenuandja pakkuda sulle väiksemat summat, mis sinu tegelikult maksevõimele ka vastaks. Samas, kui sa ei saanud laenu ühe krediidiandja juures, võid julgelt vaadata teiste krediidiandjate pakkumisi. Tihti pöörduvad inimesed alternatiivsete krediidifirmade poole, sest nende enda kodupank ei soovinud neile laenu väljastada. Alternatiivselt laenufirmalt võib aga lõpuks saada hoopis paremate tingimustega laenu. Seetõttu tasub alati kasutada laenuvõrdluse portaali nagu Kreditum, et sul oleks silme eest mitu erinevat pakkumist, mida vajadusel võtta.

Kokkuvõtteks – laenud internetist

Tänapäeval on laenu taotlemine internetist mugav ja kiire protsess. Kodust väljumata on hõlpsasti võimalik taotleda oma vajadustele vastava laenu mistahes otstarbeks. Negatiivse laenuotsuse korral ühelt krediidiandjalt on võimalik vaadata teiste laenupakkujate tooteid, sest turg on kuum ja firmad pingutavad väga konkurentsivõimelistena püsides, seda eelkõige kliendisõbralikkuse poolest. Enne laenu taotlemist on alati võimalik nõu pidada spetsialistiga, kes aitab valida parima võimaliku laenu vastavalt teie vajadustele ja võimetele.