Päikeseenergia- ehk päikesepaneelide laen

Võrdle laene kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laen päikesepaneelide soetamiseks

Oled kunagi mõelnud, et oleks aeg anda enda panus rohelisema tuleviku suunas ning soetada enda elamisele päikesepaneelid?

Eestis on viimaste aastate jooksul päikesepaneelide vastu huvi kiiresti suurenenud, kuid siiski käib päikesepaneelidega kaasas suur hulk valearusaamasid.

On teada, et Eestis on päikesevalgust võrreldes lõunapoolsemate riikidega üsna vähe. Päike paistab ju Eestis aprillist oktoobrini ning talvel elame enamasti pimeduses. Kui see päikesepaiste kogus panna tundidesse, siis on Eestis päikesepaistet aastas umbes 850-1200 tunni jagu. Kui seda võrrelda näiteks Põhja-Saksamaaga, siis päikesepaiste kogus aastas on üsna võrdne ning sealne huvi päikesepaneelide vastu on juba mitmeid aastaid olnud kasvutrendis. Kuid mida teevad paigaldatud päikesepaneelid talvel, kui päikesepaistet on vähe ning valget aega napib?

Tegelikult ei vaja päikesepaneelid toimimiseks üldse otsest päikesevalgust. Päikesepaneelid suudavad ka täiesti tavalisest päikesevalgusest elektrit toota. See tähendab, et päikesepaneelidel pole tegelikult pilvitu taeva ja otsese päikesevalgusega midagi pistmist. Piisab ka talvisest päevast, millal on lihtsalt päevavalgust. Ja kõigele sellele lisaks, ei mõjuta ka vihm päikesepaneelide tootlikust suuresti. Olgugi talvel päikesepaneelide tootlikus väiksem kui suvel, aga see siiski ei tähenda, et päikesepaneelid talvel elektrit toota ei suudaks.

Kuidas õigustab ennast päikesepaneelide hind?

Päikesepaneelid on kindlasti suur investeering. Kui tavaolukorras on vaja lihtsalt igakuiseid elektriarveid maksta, siis päikesepaneelidele ümberlülitudes tuleb algul teha üsna suur investeering paneelide soetamise näol.

Sellises olukorras, kus on kindel soov soetada omale päikesepaneelid, tuleb appi päikeseenergia laen või teisisõnu päikesepaneelide laen.

Kuid kuidas siiski toimib päikesepaneelide toodetud elektri kasutamine ning kuidas see ennast ära tasub?

Tegelikult ei ole päikesepaneelide peamine ülesanne koguaeg elektrit toota. Nimelt on võimalik elektribörsi kasutada omamoodi elektripangana. See tähendab seda, et kui näiteks suvekuudel intensiivse päikesega päevadel on paneelid tootnud nii palju elektrit, et seda üle jääb, siis on võimalik seda elektribörsile edasi müüa, mis annab omakorda krediiti, et talvekuudel elektrit sellevõrra odavamalt saada. Lihtsustatult öeldes toodavad päikesepaneelid suvekuudel varu talvekuudeks, mil tootmine ei ole nii intensiivne kui päikesepaistelistel suvepäevadel.

Tavaliselt on päikesepaneelide eluiga umbes 25 aastat, olenevalt nende kvaliteedist rohkem või vähem. Kui arvestada seda, et päikesepaneelidesse tehtud investeering tasub ennast ära umbes kümne aastaga, siis on päikesepaneelidesse investeerimine igati mõistlik eriti arvestades seda, et päikeseenergia ei lõppe kunagi otsa.

Kõike seda silmas pidades on päikesepaneelide tarbeks tehtud investeering kui samm rohelisema ning energiatõhusama tuleviku poole, kus sinu majapidamine on võimeline endale ise elektrit tootma ning seda lausa varuga. Lisaks sellele tõstavad päikesepaneelid sinu kinnisvara väärtust läbi energiaklassi märgise tõstmise ning vähendavad ökoloogilist jalajälge.

Kuhu ja kuidas oleks mõistlik päikesepaneele paigaldada?

Eesti tingimustes on kõige mõistlikum päikesepaneelid paigutada 40-kraadise nurgaga päikese poole. See on Eesti tingimustes kõige suurima aastase tootlikkuse kaldenurk.

Samuti tuleb silmas pidada ka seda, et päikesepaneelid peaksid olema paigutatud nii, et need poleks päikese eest varjus. Kõige parem oleks päikesepaneelide jaoks koht katusel, kuhu ei paista vari (eriti lõunasel ajal, kui päikesekiirgus on kõige tugevam ning tootmine kõige efektiivsem).

Kui sinu majal on lamekatus, siis tavaliselt paigaldatakse päikesepaneelid lamekatustele 15-kraadise nurga all. Põhjus sellises kaldenurgas peitub selles, et konstruktsioonid välja töötanud insenerid on tõdenud, et mida suurem on paneelide kaldenurk, seda rohkem nõuab see konstruktsioon ballasti, et süsteemi kinni hoida.

Suurem kaldenurk tekitab paneelide taha suurema tuule kandepinna ning selle kompenseerimiseks kulub palju rohkem ballasti. Suurem hulk ballasti mõjub jälle sinu maja katusele koormavalt ning võib tekitada probleeme.

Kui sa ei soovi päikesepaneele paigaldada oma hoone katusele, siis on üheks võimaluseks ka paneelide paigaldamine maapinnale. Selline lähenemine on üks eelistatuimatest, sest nii ei sea piiranguid päikesepargi suurusele ei suurus kui päikesepaiste suund. Samuti sobib maapinnale päikesepargi rajamine juhul kui sul pole paneelide paigalduseks sobivat katusepinda.

Maapinnale päikesepargi rajamine on üks populaarseimatest viisidest isikliku päikesepargi rajamiseks Eestis. Maapinna peale rajatava päikesepaneelide pargi puhul on kõige mõistlikumaks võimaluseks kasutada veidi suuremaid ja võimsamaid päikesepaneele kui muidu katusele paigaldatakse, sest need loovad tänu vähemale kinnitusmaterjali kulule ka väiksema paigutusala.

Päikesepaneelide ostu võidud

Ise toodetud päikeseenergia on hea konkurent tavapärasele võrgust ostetavale elektrile. Seda just sellepärast, et päikesepaneelide omanikuna oled ise elektri tootja ning selle ülejäägil ka elektri müüja. Pealegi on toodetud elekter taastuvast allikast toodetud ning puhas.

Päikesepaneelide soetamine vähendab koheselt sinu igakuiseid elektriarveid. Seda sellepärast, et enamus, kui mitte kõik, sinu kasutatud elektrist on sinu enda toodetud.

Samuti aitab päikesepaneelide soetamine tõsta sinu kinnisvara väärtust läbi sinu kinnisvara energiamärgise tõstmise. Ja kõige tipuks annavad päikesepaneelid sulle kindlustunde pidevalt tõusvate elektrihindade osas, sest need ei mõjuta sinu igakuiseid elektriarveid enam samal määral.

Kuid siiski, millised on need võidud mida saad nautida pärast päikesepaneelide paigaldamist oma kinnistule või hoonele?

  • Säästad võrgutasult, maksudelt ning muidugi ka ostetavalt elektrit. Seda kõike sellepärast, et sa kasutad kõige rohkem ise toodetud elektrit ning sisseostetud elekter moodustab sinu tarbitud elektrist väga väikese osa.
  • Saad oma päikesepaneelide toodetud elektrit tagasi elektribörsile müüa. Ja seda saad teha sellel tunnil kehtiva elektri börsihinnaga, ehk mida kõrgem börsihind sellel hetkel on, seda tulusam see sinule kui elektritootjale on.
  • Päikesepaneelide omanikuna on sul õigus toetusele. Just nimelt! Võrku tagasi müüdud elektri koguse eest on sul võimalik saada taastuvenergia Eleringi toetust.

Neid võite silmas pidades on päikesepaneelide soetamise populaarsuse kasv täielikult õigustatud. Lisaks oma ökoloogilise jalajälje vähendamisele on päikesepaneelide omanikul ka muid eeliseid, mis võiks päikesepaneelide ostu kaaluma panna.

Päikesepaneelide laen

Päikesepaneelide soetamine on kindlasti suur investeering energiatõhusama tuleviku suunas. Kuna päikesepaneelide tehnoloogia on üsna keerukas ning võrdlemisi uus, on nende paneelide hinnad ka tihtipeale üsna krõbedad.

Sellepärast on Keditumi partnerid loonud võimaluse oma klientidel võtta päikesepaneelide laenu. Päikesepaneelide laen on mõeldud kodu energiatõhususe parandamiseks ning päikesepaneelide soetamiseks. Lisainfo saamiseks päikesepaneelide laenu kohta palume sul pöörduda Kreditumi veebilehele.

Päikesepaneelide laenu eelised:

  • Madal intress. Rohelisema tuleviku nimel on Kreditumi partnerid loonud spetsiaalse laenutoote päikesepaneelide ostuks, mille intressimäär on tavalistest laenupakkumistest madalam.
  • Laenuperiood alates 6 kuud kuni 10 aastat. Päikesepaneelide tasuvuspunkt jõuab kätte umbes kümnendal aastal. Pärast seda teenivad need sulle vaid puhast kasumit!
  • Kokkuhoid elektriarvelt. Märka oma elektriarvete vähenemist juba järgmisel kuul pärast päikesepaneelide paigaldamist. Uuri lisa päikesepaneelide mõju kohta sinu elektriarvetele.
  • Laenusumma kuni 20 000 eurot. Päikesepaneelide laen sobib ka suurema päikesepargi rajamiseks ilma, et peaksid ise suure investeeringu tegema.
  • Tagatist ega sissemakset pole vaja.

Tuletame sulle meelde, et tegemist on finantskohustusega. Kui sul tekib lisaküsimusi, soovitame sul konsulteerida otse laenupakkumise teinud krediidiasutusega. Enne laenu võtmist konsulteeri laenudele spetsialiseerunud isikuga.