Madala intressiga laen

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Mis on madala intressiga laen?
Antud artikli eesmärk on tutvustada erinevaid madala intressiga laene Eesti tarbijakrediidi turul. Kahjuks arvatakse sageli, et kiirlaenud ja väikelaenud on väga kõrgete ja ebamõistlike intressidega. Kuigi kiirlaen ja väikelaen alternatiivsest krediidiasutusest võib tõepoolest olla kõrgema intressiga kui näiteks kodupangast võetud madala intressiga laen, ei pea see sugugi alati nii olema. Näiteks paljud Eesti turul tegutsevad laenuandjad pakuvad krediidikonto võimalust intressiga alates 1,5% kuus. See on tõesti turu madalaim intress. Samuti tasub meeles pidada, et igal laenul on riiklikult määratud KKM ehk krediidi kulukuse määr, mis ei tohi kindlat protsendimäära ületada. Aastal 2021 on selleks protsendimääraks umbes 61%. Konkreetse laenu KKM on kättesaadav iga laenuandja pakkumise juures – see võib erinevatel klientidel erinev olla. KKM arvestab kõiki muid laenuga seotud kulusid ühe aasta jooksul – näiteks konto avamise tasu, lepingu haldustasu jms, mitte ainult intressimäär. Kui soovite laenu pealt kokku hoida, on mõistlik valida madalaima KKMiga laene.

Leia parim madala intressiga laen Kreditumi abiga

Kreditum on koondanud teie jaoks Eesti finantsteenuste turu parimad pakkumised ja pakkujad, et aidata teil välja valida sobivam madala intressiga laen. Madal laenu intress pole sugugi ainus kriteerium, mille järgi laenu valida. Sõltuvalt laenu tüübist, võivad sellele lisanduda erinevad kulud – näiteks, kui sõlmite refinantseerimislaenu või hüpoteeklaenu, lisanduvad sellele kindlasti notaritasud, hüpoteegi seadmise tasud, lepingu sõlmimise ja võib-olla ka väljamakse tasu, samuti lepingu muutmise tasud, kui seda peaks vaja minema. Kindlasti sõltuvad igasugused lisatasud nii taotletava laenu liigist kui ka konkreetsest krediidiasutusest. Üldiselt näitab KKM protsentuaalselt õigesti, kui kalliks laen ühe aasta jooksul kujuneb. Sinna sisse on arvestatud peale intressi ka muud võimalikud lisatasud. Kreditum on mugava tabeli abil koondanud ja järjestanud kõik madala intressiga laenud, et aidata teil leida enda jaoks soodsaima intressiga laen.

Soodsaima intressiga laen Eestis

Enne laenu võtmist tasuks läbi mõelda laenu eesmärk. Kas olete esmakordne laenutaotleja või oled varem taotlenud? Paljud krediidiasutused pakuvad uutele klientidele soodsamaid tingimusi – näiteks võib laen olla mitu kuud täiesti 0% intressiga ehk intressivaba. Näiteks 500€ laenamisel kolmeks kuuks võib intressimäär uuele taotlejale olla 0%, kuid kui sa ei jõua laenu õigeks tähtajaks tasuda, peate tasuma näiteks laenu pikendamise tasu ja samas võib firma rakendada juba ka kõrgemat intressi teile väljastatud laenule. Lisaks sõltub laenu väljastamine ja laenule seatav intress isiku varasemast maksekäitumisest. Lühidalt öeldes, kui sinu krediidiajalugu on millegi pärast ebatäiuslik, oled krediidiandja silmis riskantsem klient ning sulle võidakse laenu anda pisut kõrgema intressiga. Samas tingimused leebuvad, kui saad oma kohustused õigeaegselt tasutud ja kinnistades sellega oma usaldusväärsust ja maksejõulisust. Tasub meeles pidada, et näiteks kehtiva maksehäirega isikutele Eestis laenu üldsegi ei väljastata. See seadusest tulenev nõue on kooskõlas vastutustundliku laenamise põhimõttega, et kaitsta nii laenuettevõtteid kui ka kliente.

Kellele sobib madala intressiga laen?

Kindlasti on madala intressiga laen iga laenuvõtja soov. See on otsene näitaja, kui kalliks laen kujuneb ning keegi ei soovi üle maksta. Madala intressiga laen on sobiv näiteks olemasolevate võlgade refinantseerimiseks – tavaliselt saab ühe refinantseerimislaenu alla koondada kõik olemasolevad finantskohustused ning saada kokkuvõtteks madala intressiga laen. Kindlasti on madala intressiga laen ka ahvatlev pakkumine esmakordsetele laenu taotlejatele, kes soovivad laenu abil mõne unistuse täita – olgu selleks motolaen, pulmalaen, reisilaen, remondilaen või isegi kodulaen. Tavaliselt pakutaksegi just kodulaenu turu madalaima intressiga, sest see on riiklikult reguleeritud laen, mis on konkreetse eesmärgi ehk kodu soetamise jaoks. Sellist laenu saab tavaliselt taotleda oma kodupangast või mõnest muust traditsioonilisest pangast. Aga ka alternatiivsetest krediidiasutustest on võimalik taotleda koduga seotud kuludeks väikelaenu või hüpoteeklaenu, mis on olemuselt madala intressiga laen. Eestis saavad laenu taotleda kõik täisealised alalised elanikud, kellel on tõendatav püsiv sissetulek.

Milline on soodsaima intressiga laen?

Laenu intress sõltub suuresti laenu eesmärgist ja omadustest. Näiteks riiklike standarditega reguleeritud kodulaen on kindlasti madalama intressiga kui väikelaen või kiirlaen, kuid kodulaenu puhul on tegemist konkreetse eesmärgi ehk kodu soetamise jaoks võetava laenuga ning sellel ongi erinevad tingimused. Kõigile kodulaenu ei väljastata ja kõik ei soovigi seda taotleda. Samas on väikelaenu ja kiirlaenu tingimused leebemad, kuna summad on väiksemad ning igal firmal on õigus enda nägemise järgi teenuseid ja nende tingimusi määrata, kuniks nende KKM ehk krediidi kulukuse määr ei ületa seatud riiklikku protsenti, milleks on aastal 2021 umbes 61%. See tähendab, et ühegi tarbija jaoks ei tohi laen olla aastas kallim kui 61%, arvestades intresse ja kõiki võimalikke lisakulusid. Mõned krediidiasutused võtavad arvesse maksimummäära, kuid enamus Kreditumi lehel väljatoodud pakkumiste KKM jääb keskmiselt alla poole võimalikust maksimummäärast. See teeb laenamise soodsaks igale tarbijale. Kreditum loob kiiresti mugava tabeli, kus saate võrrelda, milline on soodsaima intressiga laen!

Mille rahastamiseks sobib madala intressiga laen?

Kuigi madala intressiga laen on meelepärane mistahes olukorras, tasuks enne mistahes laenu võtmist konkreetse laenu eesmärk läbi mõelda ja vajadusel pidada spetsialistiga nõu. Kõige sagedamini võetakse laenu just koduga seotud toimingute rahastamiseks, nagu ehitus ja remont. Samuti on populaarsust kogumas reisilaenud ja pulmalaenud. Madala intressiga laen võib olla nii tagatiseta kui ka tagatud laen. Tagatud laenu väljastatakse isikutele, kes saavad laenule mõne tagatise anda – tihti on selleks kinnisvara, aga ka auto või maatükk võib olla sobilik. Üldjuhul on reegel selline, et tagatud laenudel on madalam intress, kuna sellise tehingu puhul on laenuandja risk selgelt väiksem. Madala intressiga laen on mõistlik valik mistahes eesmärgi rahastamiseks. Kuid enne laenu võtmist tasub kindlasti turule pilk peale heita ja erinevaid pakkumisi omavahel võrrelda. Kreditum annab ülevaatliku tabeli, kuid teie personaalne pakkumine võib sõltuda teie varasemast krediidiajaloost. Personaalset pakkumist saab küsida otse valitud krediidiandjalt!

Kas madala intressiga laen väljastatakse ka siis, kui mul ei ole tagatist?

Tagatise olemasolu ei ole madala intressiga laenu puhul kohustuslik. Eesti turul on hulganisti pakkumisi nii tagatiseta kui ka tagatud väikelaenudele. Kuigi tagatise olemasolu võib hõlbustada laenu saamist, sest see hajutab oluliselt riske laenuandja jaoks, ei tähenda tagatise olemasolu automaatselt positiivset laenuotsust. Kõik sõltub siiski konkreetse laenu summast, eesmärgist, tähtajast. Tagatise olemasolust palju tähtsam on isiku varasem maksekäitumine, mille kohta saab andmeid krediidiajaloost. Lisaks on oluline püsiv sissetulek ning et kõigi laenude ja kehtivate finantskohustuste osakaal ei moodustaks isiku eelarvest ehk tulude ja kulude kokkuvõttest üle 40%. Need andmed on ühe hiireklikiga edastatavad krediidifirma portaalis – näiteks pangakonto väljavõte, kas viimase 4 või 6 kuu oma. Vajadusel võib krediidifirma paluda lisadokumente sissetulekute ja maksevõime tõendamiseks. Üldjuhul ei ole kiirlaenude ja väikelaenude puhul tagatise olemasolu üldse oluline. Tagatist vajatakse kas refinantseerimislaenu puhul või väga suurte summade korral, mis ulatuvad mitmetesse kümnetesse tuhandetesse eurodesse.

Madala intressiga laen kehtiva maksehäirega

Kui isikul on kehtiv maksehäire, ei peaks uue laenu võtmine olema prioriteet. Krediidiandjad teevad seadusest tulenevalt laenutaotlejatele põhjalikku taustakontrolli. Seadus ei luba kehtiva maksehäirega isikutele laene väljastada. Samuti pole sellisel isikul võimalik taotleda järelmaksu ega muid laenamisega seotud finantsteenuseid kasutada. See on isiku enda huvides. Seetõttu, enne uue laenu taotlemist, peaks kindlasti kõigepealt tasuma ära vana võlg, seejärel elada pool aastat laenu- ja võlavabalt, tõestamaks oma maksejõulisust ning mõistlikku, arukat ja vastutustundlikku finantskäitumist. Seejärel saab taotleda maksehäire kustutamist registrist (kui see on täies mahus tasutud). Kui registris on märge üleval, aga võlg iseenesest on tasutud, siis võib samuti juba proovida laenu taotleda.

Kokkuvõtteks – madala intressiga laen

On väga lihtne leida enda jaoks soodsaima intressiga laen – selleks saab kasutada Kreditumi otsingumootorit, mis annab ülevaate turu parimatest pakkumistest. Nii saate kergelt valida oma eesmärkidele vastav madala intressiga laen. Pea meeles, et mistahes laen on finantskohustus, mis tuleb vastavalt lepingule tagasi maksta. Maksmata jätmisel lisanduvad täiendavad kulud ning krediidiajalugu saab rikutud. See aga raskendab omakorda tulevikus laenu, järelmaksu ja muude finantsteenuste tarbimist.