Remondilaen

Võrdle remondilaenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Remondilaen – kellele ja milleks?

Iga kodu vajab mõne aja tagant natukene värskendust. Kuna materjalide ja teenuste hind on turul pidevas muutuses, ei pruugi alati jätkuda kogutud summast. Siin tulebki remondilaen appi. Alles hiljuti kogesime kõik näiteks teatud puidutoorme eriti äkilist hinnatõusu. Kui võtad kodulaenu, ei pruugi pank anda lisaks laenu ka kodu remondi jaoks. Appi tuleb remondilaen – väikelaen, mida saab kasutada just kodu remondi tarbeks. Remondilaen sobib nii kodu värskenduskuuriks, sisustamiseks kui ka täiesti nullist uuesti üles ehitamiseks. Remondilaenu saavad Eestis taotleda kõik püsiva sissetulekuga vähemalt 18-aastased isikud. Sõltuvalt summast võib laenu saada ka ilma tagatiseta. Kreditum aitab sul võrrelda sobivaid laenupakkujaid – lihtsalt sisesta enda andmed ja tingimused ning otsingumootor näitab sobivaid pakkumisi!

Kas kodu remondiks peab tingimata laenu võtma?

Kindlasti ei ole koduremondi laen ainuke võimalus kodu renoveerida! Kindlasti võib kodu remondiks minevat raha ka aastaid koguda ning seejärel soovitud remont teha. Kahjuks aga pole paljude inimeste jaoks kogumine mingil põhjusel võimalik. Samuti võib soovitud summa kogumine võtta liiga kaua aega, aga remondi vajadus võib olla kiire küsimus. Kui kodu vajab remonti näiteks mõne õnnetuse tagajärjel, siis tegeleb sellega samuti pigem kodukindlustus. Kuid teadagi võivad kodukindlustuse tingimused olla karmid ning mitte hüvitada kogu kahju. Seetõttu soovitame läbi mõelda, millist summat sa täpsemalt kodu remondiks vajad ning arvestada välja, kui suure panuse selleks võiks moodustada koduremondi laen. Toome välja koduremondi laenu erinevad võimalused ning Kreditum.ee aitab välja valida sobivaima koduremondi laenu, mis vastab täpselt sinu vajadustele ja võimalustele!

Milleks saab remondilaenu kasutada?

Kuigi remondilaenu nimest võiks arvata, et remondilaenu saab võtta vaid kodu remondiks, ei pea see alati nii olema. Remonti võib vajada nii kodu kui ka suvila, mõnikord ka garaaž või isegi auto. Tihti ei vaja remonti terve kodu, vaid ainult vannituba või näiteks köök. Vannitoa või köögi remont võib teadagi kulukaks minna, sest seal kasutatav tehnika ja mööbel on tihtipeale väga kallis. Seetõttu on sobiv võtta remondilaen, mis aitab vannitoa või köögi remondi kiiresti alustada ja lõpetada. Samuti võib remonti vajada ka auto või muu mototehnika – näiteks paat või mootorratas. Ka sellistel juhtudel võib remondilaen abiks olla.

Kui palju maksab keskmine remont?

Raske on määrata konkreetset hinda, sest sellist mõistet nagu “keskmine remont” on üpris keeruline määratleda. See sõltub täiesti konkreetse kasutaja vajadustest ja soovidest, remonditava ruumi omadustest, loomulikult ka vastava kodu, pinna või masina suurusest. Iga remonti teha soovija peab ise oma vajadused ja nõudmised kaardistama – panema paika eelarve, uurima erinevaid pakkujaid, materjali ning töö hinda. Põhjalikuma remondi puhul võib alati tulla ette üllatusi ja ootamatusi, mitte alati meeldivaid ja pea alati kujuneb sellisel juhul remont kulukamaks kui algselt planeeritud. Üldiselt tuleb alati arvestada mitme tuhandega, mõnel juhul ka mitmekümne tuhandega. Seetõttu ongi hea teada, et remondilaenu võimalus on alati olemas. Kreditum portaalis saab võrrelda laenupakkumisi summas kuni 25 000€. Statistika näitab, et umbes selline summa võibki kuluda ühe tänapäevase keskmise remondi peale. Mõnikord peab laenu võtma kogu summa ulatuses, kuid seda võib vajadusel võtta ka lisarahaks juba eelnevalt kogutud summale või ka ootamatute remondi käigus tekkinud kulutuste katteks.

Vannitoa remont

Vannitoa remondi puhul on palju nüansse, mida silmas pidada. Kõige tähtsam on kindlasti vee- ja niiskuskindlus. Kui vannituba ja selle pinnad ning tehnika ja mööbel pole piisavalt kaitstud vee ja niiskuse eest, võib tuba minna hallitama. Hallitus võib levida vannitoast ka teistesse tubadesse ning kodu võib vajada seejärel kõvasti põhjalikumat ja kallimat remonti. Kindlasti peab vannitoas kasutatav materjal olema kvaliteetne. Samas peaks vannitoas olema tagatud ka piisavalt hea ventilatsioon. Mõnikord on vannitubades suuremad aknad või väiksemad õhuaknad. Vannitoa santehnika peab samuti olema kvaliteetne – on tüütu tegeleda pidevate torude ummistusega ning sellest tuleneva ebameeldiva lõhnaga. Paljudel inimestel on vannitoas ka pesumasin. Pesumasin võib aga katki minna ning lekkima hakata, tekitades uputuse, pärast mida võib vannituba samuti värskenduskuuri vajada. Samuti eelistavad paljud inimesed paigaldada vannituppa põrandasoojenduse – see võib olla aga tõsiselt kulukas väljaminek. Kreditum aitab leida parimad laenupakkumised just vannitoa remondiks!

Köögi remont

Köök on üks olulisemaid tube igas kodus. Paljud nimetavad just kööki kodu südameks. Köögiga seostub palju erinevaid positiivseid emotsioone, seetõttu on oluline, et köögis oleks korralik remont. Loomulikult on maitsed erinevad, seetõttu pole ühtset standardit, millist värvi peaks köök olema või milline mööbel peaks sinna paigaldatud olema. Üks on aga kindel – kõige kallim köögi osa on tõepoolest köögi tehnika ning mööbel. Sõltuvalt köögi suurusest läheb sinna igal juhul vaja mitu kappi, et mahutada vajalikud nõud ning tarvikud. Samuti on oluline korralik pliit, ahi, külmik, valamu – suuremas peres on ka mõeldamatu ilma korraliku nõudepesumasinata. Paljud pered eelistavad kööki ka pesumasina paigaldada. Tasub meeles pidada, et köögi teatud tööpinnad peaksid kindlasti olema niiskuskindlad, et vältida veekahjustusi. Köögis võib sageli juhtuda ka õnnetusi, mis tekitavad vajaduse remondi järele. Ka selleks tarbeks on võimalik võtta kodu remondilaen.

Suvila või maakodu remont

Paljud inimesed igatsevad endale elamist vaiksesse maakohta, eemale linnamürast ning linna kiirest ja stressirohkest elutempost. Mõned aga armastavad näiteks suvepuhkuse ajal isiklikku maamajakesse lõõgastuma sõita. Tihtipeale võib aga suvekodude seisukord suhteliselt kehv olla – talv läbi tühjana seisnud maja nõuab kevade saabudes värskenduskuuri. Üldjuhul ei nõua suvekodud suuri investeeringuid, kuid vajavad siiski järjepidevat hooldust, et elamiskõlblikud püsida. Ka siin võib koduremondi laen suureks abiks olla! Näiteks saab seda kasutada korraliku veevärgi jaoks või maja seinade soojustamiseks. Mõnikord pole paljudes maamajades elektrit. Samuti võib olla vaja välja vahetada vana mööbel uue ja kaasaegse vastu. Remondilaenu saab kasutada kõikideks nendeks eesmärkideks! Soovitud summa tuleb sisestada Kreditumi otsingumootorisse ning seejärel võrrelda sobivaid laenupakkumisi.

Garaaži remont

Tänapäeval on isiklikud garaažid taaskord populaarsust kogumas! Tegemist on väärt investeeringuga, mida saab kasutada mitte ainult auto ja muu mototehnika hoiustamiseks. Garaažist saab edukalt välja ehitada korraliku töökoja, seda saab kasutada lisa panipaigana, samuti saab heas asukohas garaaži edukalt välja üürida, teenides seeläbi lisatulu. Kui sul on garaaž, mida soovid värskendada, saad taotleda remondilaenu just garaaži remondiks. Mõtle hoolikalt läbi, kuidas tahaksid oma garaaži kasutada ning millist uuendust see vajab. Kreditum portaalis saad valida vajaliku summa ning tingimused ning uurida erinevate laenuandjate pakkumisi! Laenusummat saate kasutada garaaži värskenduskuuriks.

Laen auto remondiks

Remondilaenu ei pea alati kasutama kodu, suvila või muu elamispinna remondiks. Ka mototehnika vajab aeg-ajalt värskendamist ning remonti. Paljudel inimestel on ka mototehnikast huvitavaid hobiprojekte, millele kulub palju raha. Kindlasti saab sellisel juhul abiks olla autoremondi laen. Igapäevases kasutuses olevad autod kipuvad sageli kõige ebasobivamal hetkel katki minema. Vahel juhtub ka autoõnnetusi. Kuigi vahel võib ka kindlustus hüvitada teatud kahjusid, ei pruugi kindlustusrahade taotlemine sugugi lihtne või kiire protsess olema. Seetõttu on kasulik, kui on olemas võimalus võtta laenu just autoga seotud remonditööde tegemiseks. Sõltuvalt summast võib autot kasutada ka laenu tagatisena, kuid väiksemaid laenusummasid saab võtta ka ilma tagatiseta! Auto remondilaenu võib taotleda ka muu mototehnika remondiks – selleks võib olla ka näiteks ATV, mootorratas või isegi mõni veesõiduk.

Kas vajan remondilaenu võtmiseks mingit tagatist?

Remondilaene on erinevaid – on nii tagatisega kui ka tagatiseta laenud. Suuremate summade taotlemiseks nõuab krediidiandja üldjuhul mingi tagatise olemasolu. Kui võtad laenu auto remondi jaoks, võib tagatiseks sobida seesama auto või muu mototehnika. Kui võtate laenu kodu remondi jaoks, võib tagatis olla seesama kodu, suvila või mõni muu elamispind. Lisatagatise olemasolul saab taotleda ka suuremat laenusummat. Üldjuhul on laenusumma teatud protsent tagatise väärtusest – see võib olla 70% kuni 100% tagatise väärtusest. Tagatisega laenu puhul seatakse kinnisasjale notari juures hüpoteek. Kogu protsess võtab harilikult aega umbes nädala – see tähendab, et alates laenu taotlemisest kuni hetkeni, mil raha on reaalselt laenu taotlenud isiku kontol, võib minna umbes nädal aega. Samas sõltuvalt summast ei pea kodu remondilaen olema tagatisega laen. Mõnikord saab remondilaenu taotleda ka näiteks krediidikontona või väikelaenuna, mille jaoks pole mingit tagatist vaja. Kreditumi laenude võrdlemise otsingumootor annab ülevaatliku informatsiooni Eesti turul tegutsevatest laenupakkujatest, kellest saad endale ise sobivaima valida!

Kas saan taotleda kodu remondilaenu, kui mul on kehtiv maksehäire?

Kehtiv maksehäire pole tegelikult enam ammu väikelaenu taotlemist takistav asjaolu. Kui tegemist on tagatisega laenuga, nagu näiteks kodu remondilaen, siis tagatise olemasolu hajutab oluliselt krediidiandja riske. Seetõttu võib ka kehtiva maksehäirega isik tagatise olemasolul saada väikelaenu. Sellist laenu saab kasutada näiteks kodu, suvila, garaaži või isegi auto remondiks. Kehtivast maksehäirest olulisem on tagatise väärtus ning tegelikud sissetulekud ja hetke maksevõime. Kindlasti tasub kehtiva maksehäire korral läbi mõelda, kas uut laenu on ikka tegelikult vaja ja kas inimesel on päriselt ka võimalus seda laenu teenindada. Samuti tasub ka mõelda, kas laen on üldse tagatise vääriline. Kindlasti tasub kehtiva maksehäirega isikul enne uue laenu võtmist pidada nõu spetsialistiga, kes aitab rahaasjades selgust tuua. Selleks võib olla nii võlanõustaja kui ka konkreetse krediidiandja klienditugi. Kreditum lehele on koondatud laenupakkujad, kes pakuvad laenu ja laenueelset nõustamist ka kehtiva maksehäirega isikutele.

Kui kiiresti laekub tagatiseta remondilaen minu pangakontole?

On täiesti mõistetav, et kodu remondiks mõeldud raha võib vahel väga kiiresti vaja minna. Kreditumi lehele koondatud teenusepakkujad vastavad laenutaotlusele üldjuhul juba samal päeval. Laenu pangakontole laekumise kiirus sõltub täielikult laenu tüübist. Näiteks väikelaen ja kiirlaen remondiks sellises summas, mis ei vaja tagatist, laekub kontole samal päeval, mil laenu taotleti. Püsiklientidele ka kiiremini. Seega tõepoolest võib tagatiseta laenu saada positiivse laenuotsuse korral enda isiklikule pangakontole saada juba samal päeval ja mõne tunniga. Sageli puuduvad tagatiseta laenudel ka igasugused lisatasud! See on mugav ja kiire lahendus paljudele ning ka põhjus, miks paljud kasutajad eelistavad alternatiivseid krediidifirmasid klassikalistele pankadele.

Kui kiiresti laekub tagatisega remondilaen minu pangakontole?

Kui soovid taotleda laenu suuremas summas ning krediidiandja soovib väljastada laenu sellisel tingimusel vaid tagatise olemasolul, tasub arvestada natuke pikema laenu teenindamise ajaga. Kõigepealt tuleb allkirjastada leping. Seejärel vajab tagatis eksperthinnangut, et saada teada tagatise väärtus. Siis tuleb kokku leppida notariaeg, et seada kinnisasjale hüpoteek. Te ei pea neid protsesse ise korraldama, sellega tegeleb laenuandja, mis on kindlasti väga mugav ja kliendisõbralik lahendus! Üldjuhul registreeritakse krediidiandjad notaris eelisjärjekorras, seetõttu võib notari aeg olla juba laenutaotluse esitamise nädalal. Notari juures tuleb allkirjastada leping ning maksta notaritasu. Tasub arvestada ka sellega, et tagatisega laenul on pea alati lisakulud, mida klient peab maksma. Kindlasti tuleb nende lisakuludega tutvuda enne lepingu sõlmimist, et arvestada lisaväljaminekutega. Seega võib öelda, et keskmiselt laekub tagatisega laen isiku pangakontole alates laenutaotluse esitamisest umbes nädala ajaga.

Milliste lisakulutustega peab arvestama kodu remondilaenu taotlemisel?

Kui taotlete tagatisega laenu, ei ole intress ainuke number, mida jälgida. Kui tegemist on hüpoteeklaenuga, tasub kindlasti arvestada hüpoteegi seadmise tasuga ning notari tasuga, kuna tehing kinnitatakse just notari juures. Samuti võivad erinevatel teenusepakkujatel olla erinevad lisatasud – näiteks laenu haldustasu, lepingu tingimuste muutmise tasu, ka maksepuhkuse taotlemise tasu. Nii mõnedki krediidiandjad võivad ka väljamakselt teatava protsendi kinni pidada (väljamaksetasu). See võib muuta laenu esialgsest kulukamaks. Samas tasub meeles pidada, et hüpoteeklaenud on üldjuhul madalama intressiga, kuna tagatise olemasolu hajutab krediidiandja riskid. Kreditum annab põhjaliku ülevaate erinevatest laenupakkujatest Eesti krediiditurul, et saaksid lihtsalt ja mugavalt otsustada endale soodsaima valiku kasuks!

Mis on KKM ehk krediidi kulukuse määr?

KKM on oluline näitaja, mis aitab näidata laenu tegelikku kallidust ühe aasta jooksul. Pelgalt reklaamitud tagasimakse summa ning intress pole ainsad laenu kalliduse näitajad. KKM ehk krediidi kulukuse määr arvestab protsentuaalselt sisse ka kõik laenu lisatasud, mida tuleb maksta lepingu sõlmimisel või muutmisel. KKMil on riiklik määratud maksimummäär, mis on ligikaudu 61%. Sellest kallimat laenu pakkuda ei tohi. Õnneks pakuvad enamus Kreditum portaalis välja toodud laenuandjad vähemalt alla poole riiklikust KKM määrast, seega tegemist on usaldusväärsete ja kliendisõbralike pakkumistega. Tasub ka teada, et näiteks kõik laenuandjad ei nõuagi lepingutasu, kontohaldustasu või väljamaksetasu, mis teeb nende pakutavad laenud veelgi soodsamaks. Tutvu lähemalt, sisestades otsingumootorisse endale vajaliku laenu tingimused!

Mida peaksin teadma remondilaenu esmakordsel taotlemisel?

Laenu esmakordse taotlejana võiks teada, et sellisel juhul on kliendil päris palju eeliseid nii mõnegi laenuandja juures. Üldjuhul pakutakse esmakordsetele laenutaotlejatele laenu madalama intressiga või paindlikuma tagasimakse süsteemiga. Tihtipeale on esimesed paar kuud intressivabad või puudub lepingu sõlmimise tasu. Kindlasti ei tähenda see aga, et ainult esmakordsel taotlejal on sellised privileegid. Ka püsiklient, kes on kehtivaid laene korralikult tagasi maksnud, saab teatud eeliseid ja eripakkumisi. Üldiselt saab selline klient võtta pikemat maksepuhkust ning samamoodi ka madalamaid intressimäärasid või suuremaid laenusummasid. Üldjuhul on laitmatu varasema maksekäitumisega klient alati heas nimekirjas. Krediidiandjad on huvitatud tegemast personaalseid pakkumisi. Seega, kui leiad pärast laenude võrdlemist enda laenule sobiva teeenusepakkuja, võtke nendega julgelt ühendust ning küsida personaalset pakkumist! Tasuks meeles pidada, et esmakordselt taotlejalt võidakse ka pisut rohkem dokumente nõuda, näiteks pangakonto väljavõtet. Kuid see sõltub juba konkreetsest teenusepakkujast ning soovitava laenu summast.

Mida peaksin teadma remondilaenu korduval taotlemisel?

Remondilaen on populaarne ja paljud inimesed on seda korduvalt võtnud. Mõnikord ühe ja sama teenusepakkuja juures, mõnikord kasutades ka teisi pakkujaid, kes mingil põhjusel paremana tunduvad ja pakuvad paindlikumaid ja etemaid tingimusi. Õnneks on Eesti laenuturg vaba ning igal soovijal on võimalik oma panka ning krediidiandjaid igal vajalikul hetkel vahetada. Püsikliendina, kes on varasemad finantskohustused laitmatult tasunud, on võimalik saada soodsamaid tingimusi. Näiteks paindlikum tagasimaksete graafik, madalamad intressid, samuti võib püsiklient olla vabastatud lisatasude maksmisest. Tasub meeles pidada, et tagatisega laenu puhul soovivad paljud krediidiandjad, et kinnisasi ei oleks teiste laenuandjate poolt hüpoteegiga koormatud. Kuid see ei pea olema alati eeltingimuseks. Kindlasti tasub konkreetse laenupakkujaga läbi rääkida, millistel tingimustel oleksid nad nõus uut remondilaenu väljastama. Taotleda võib nii täiesti uut laenu kui ka lisalaenu olemasolevale laenule.

Kui suur on remondilaen?

Kreditum portaal on koondanud Eesti krediidituru parimad tegijad, kes on valmis pakkuma laenu kodu ja koduga seotud toimingute remondiks summas kuni 25 000€. See aga ei tähenda, et see on lõplik summa, mida on võimalik taotleda. Hüpoteeklaenu puhul saab alati taotleda ka suuremaid summasid, kuid see sõltub juba iga indiviidi maksevõimest, krediidiajaloost ning tagatise väärtusest. Kindlasti tasub enne laenu võtmist läbi mõelda oma tegelikud vajadused ja võimalused. Remondilaen on finantskohustusega, mis tuleb igal juhul tagasi maksta. Loomulikult saab tingimusi laenupakkujaga läbi rääkida, kui sinu majanduslik olukord peaks muutuma. Kuid kindlasti ei peaks laenama üle oma tegeliku maksevõime. Pea spetsialistiga nõu, milline oleks parim laenusumma just sinule!

Kas remondilaen on vaid eraisikule või saab seda ka ettevõte?

Laen kodu, suvila, garaaži või ka mototehnika remondiks on üldiselt siiski mõeldud eraisikuna taotlemiseks. Kuid see ei tähenda, et ettevõttel või juriidilisel isikul või ärikliendil ei oleks võimalik Kreditum.ee portaalis laenupakkumisi võrrelda. Ettevõttel soovitame kindlasti uurida ärilaenu tingimusi. Paljud teenusepakkujad on valmis laenu andma ka ettevõtetele teatud tingimustel ja eesmärkideks. Kui arvad, et ettevõttena laenamine oleks soodsam ning sobib paremini sinu eesmärkidega – näiteks soovid uut äri alustada või olemasolevat turgutada, siis uuri, milline on laen ettevõttele või juriidilisele isikule. Kreditum.ee aitab võrrelda ka parimaid ärilaenu pakkumisi Eesti turul!

Kuidas käituda makseraskustesse sattumise korral?

Keegi pole kaitstud finantsraskuste eest. Majandus võib olla ebakindel ning töökohad võivad kaduda. Kahjuks on paljudel inimestel suhtumine, et laenu ei pea sellisel juhul tagasi maksma, sest see ei ole prioriteet. Kahjuks võib aga laenu mittemaksmine põhjustada suuri probleeme nii praegu kui ka tulevikus, eriti kui tegemist on tagatisega laenuga, mistõttu võib tagatis minna maksmata jäänud laenusumma finantseerimiseks. Eriti kahju, kui tegemist on koduga või muu armastatud asjaga. Seetõttu tuleb makseraskustesse sattumise korral kindlasti ühendust võtta krediidiandjaga ning seletada ausalt enda olukord ära. Kreditum portaal on koondanud kasutajasõbraliku klienditoega krediidiandjad, kes on valmis vastu tulema ka makseraskustesse sattunud inimestele. Eelkõige saab enamikus portaalides taotleda maksepuhkust. Maksepuhkuse ajal ei tasu klient intresse, vaid ainult laenu põhisummat. See vähendab tagasimakse suurust tavaliselt umbes poole või rohkemagi võrra. Maksepuhkuse kasutamisel jääb laenuajalugu puhtaks ning inimese krediidiajaloole ei jää negatiivset jälge, mis võiks tulevikus mõjutada laenu saamist või järelmaksu saamist teistest krediidiasutustest.

Kust võtta remondilaen?

Eesti turul on mitmeid krediidiandjaid, kes on spetsialiseerunud laenudele just kodu tarbeks mõeldud kulutuste katmiseks. Firmad nagu Bondora, SMSraha, BigBank, Credit24, Ferratum, Monefit ja Raha24 on vaid mõned nimed tuntud tegijatest Eesti laenuturul, kellelt võiks uurida laenupakkumist konkreetse remondiga seotud laenu kohta. Nende teenuste nimekirjas on nii kiirlaenud, väikelaenud kui ka krediidikontod summades kuni mitu või mitukümmend tuhat eurot. Samuti saab taotleda nii tagatiseta kui ka tagatisega laenu. Kreditum.ee portaal on teinud mugava ja kiire otsingumootori, mis aitab erinevaid laene ja laenupakkumisi võrrelda. Tegemist on ülevaatega, mis aitab kliendil valida, milliselt krediidiandjalt ta personaalset pakkumist sooviks.

Remondilaen kodupangast – võimalik või mitte?

Remondilaen on ilmselt üks populaarsemaid laenutooteid Eesti laenuturul. Loomulikult pakuvad ka traditsioonilised pangad väikelaene just kodu remondiks. Paljud inimesed arvavad, et pangad pakuvad laenu, mh ka koduremondi laenu, paindlikemal tingimustel kui alternatiivsed krediidiasutused, kuid see pole alati sugugi nii. Ka pankadel võivad olla kõrged intressid ning sageli pole nende tagasimakse tingimused eriti paindlikud. Samas võivad olla pangad ranged ja nõudlikud ka laitmatu maksekäitumisega isikute suhtes. See on sageli põhjus, mis paneb inimesi väikelaenu kodu remondiks taotlema just väikelaenudele spetsialiseerunud ettevõtetest, mitte traditsioonilistest pankadest. Muidugi võib soovi korral võtta laenu nii kodupangast kui ka vajadusel lisalaenu teisest krediidiasutusest. Kõik sõltub konkreetse isiku võimalustest ja vajadustest. Tasub meeles pidada, et üldjuhul soovivad krediidiandjad tagatiseks kinnisvara, mis ei ole teiste teenusepakkujate hüpoteekidega koormatud. Kuid see pole kõige tähtsam tingimus ning on pigem läbirääkimiste küsimus.

Kas remondilaen sobib ka teiste kulude katmiseks?

Nagu varemgi mainitud, ei ole kodu remondilaen mõeldud vaid koduga seotud toimingute finantseerimiseks, vaid selle laenu eest saab remontida ka maakodu või garaaži, samuti on laen hea näiteks olemasoleva mototehnika remondiks või mõne huvitava projekti renoveerimiseks või restaureerimiseks. Kindlasti ei tasu koduremondi laenu võtta ilma konkreetse eesmärgita ning lihtsalt ära kulutada, et oleks lisaraha olemas. Osad kliendid soovivad koduremondi laenu kasutada ka olemasolevate kohustuste refinantseerimiseks, kuid tegelikult on sellisel juhul parem võtta refinantseerimislaen. Refinantseerimislaenul on teistsugused eesmärgid ja tingimused, kuigi tegemist on samuti tagatisega laenuga ehk hüpoteeklaenuga. Eelkõige on oluline mõista, et refinantseerimislaen ei tohiks kindlasti olla kallim, kui kõik kehtivad laenukohustused! Kreditum.ee aitab teil valida enda isiklikele vajadustele vastavat parimat laenupakkumist.

Kokkuvõtte: remondilaen

Kodu on meie kindlus ning kõik inimesed soovivad olla veendunud, et nad investeerivad oma kodusse parimal võimalikul viisil. Koduremondi laenu ei pea alati võtma vaid kodu renoveerimiseks – paljudel on kodu remondilaen aidanud täide viia vana eluaegse unistuse renoveeritud maamajast või aidanud mõne mototehnika hobi projekti korda teha. Koduremondi laenudega on renoveeritud mitmeid kööke ja vannitube, aga ka garaaže ja suvilaid. Kindlasti ei ole kõigiks renoveerimistöödeks laenu vaja ning kuna tegemist on finantskohustusega, tuleb oma võimalused hoolikalt läbi mõelda, et mitte makseraskustesse sattuda. Samuti ei pea kohe võtma maksimaalset pakutavat summat. Kreditum.ee võimaldab rahulikult ja põhjalikult tutvuda Eesti turu parimate laenupakkujatega, et iga klient saaks teha teadliku otsuste oma koduga seotud unistuse täitmiseks. Klient saab vastavalt oma vajadustele ja võimalustele valida, kas ta soovib koduremondi laenu võtta tagatiseta väikelaenuna, tagatisega hüpoteeklaenuna, kiirlaenuna või hoopis krediidikontona!

Seotud lehed