Autolaen

Võrdle autolaenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Leia Kreditumiga sobivaim autolaen

Kreditum on oma eesmärgiks seadnud inimeste abistamise eri laenudega. Autolaenud on vaid üks vorm sellest, kuid võimalusi on veel mitmeid. Kreditumi jaoks on laenutaotleja kõige tähtsam ning töötab selle nimel, et kliendid oleks rahul pakutava teenusega. Seega on loodud pakkumise taotlemine lihtsaks ja mis peamine – kiireks! Inimeste pidev ajapuudus on siinkohal arvesse võetud ja on töötatud välja sobiv viis usaldusväärsete laenupakkumiste võrdlemiseks ja valimiseks ning seda kõike muidugi kliendi huve arvestades.

Autolaenu võtja peab olema teadlik ka muudest infokildudest, mis on tähtsad, et olla vastutustundlik laenuvõtja. Selleks tasub lisainfot uurida näiteks internetist, aga ka laenupakkujad annavad suurel hulgal infot, millised tingimused peavad laenutaotlejal täidetud olema. Kreditum annab lisainfot eri laenude kohta lisaks ka muudele teenustele, nagu seda on laenupakkumiste võrdlus. Siin artlikis keskendutakse autolaenu plussidele ja miinustele, Kreditumi abile laenu valimisel ning autolaenude parimatele pakkujatele. Lisainfot teiste laenude kohta saab muidugi Kreditum.ee lehelt.

Kreditumi võimalused, kuidas autolaen soetada ning võrrelda omavahel

Eri autolaene saab võrrelda just tänu Kreditumile. Selleks tuleb täita vaid üks taotlus, mis on muuhulgas tasuta, ning laenupakkumisi saabki kõrvutada kuni 25 000€ ulatuses. Nii saab valida parima laenu parimate tingimustega just sinule. Lisaks autolaenudele saab Kreditumi abiga võrrelda järgmisi laene: kiirlaenud, väikelaenud, remondilaenud ning refinantseerimislaenud. Kreditum on teinud kogu protsessi mugavaks ja kiireks, et kõik saaksid neile sobiva pakkumise hõlpsasti ja tasuta. Taotlus on üleval Kreditumi lehel koos väikse lisainfoga.

Pakkumise taotlemiseks on vaja ainult mõningaid andmeid. Kõigepealt tuleb valida summa 100€-25 000€. Lisada tuleb ka vanus, netosissetulek kuus, olemasolevate krediitkaartide arv, tööalane staatus, positsioon töökohal ning eluaseme olukord. Siis tuleb ka kahte kasti linnuke teha, et nõustud tingimuste ja pakkumise saamisega. Viimaks, lisama peab ka e-posti, et Kreditum saaks sobiva laenupakkumise saata. Laenude võrdlemine pole eales olnud nii lihtne! Kreditumi lehel on ka olemas väike näide, mis aitab sind taotluse koostamisel.

Kuidas leida sobiv autolaen?

Autolaenuga saad osta omale sellise sõiduki nagu sa alati tahtnud oled. Olgu see suur pereauto või väike sportauto, või kasvõi mootorsaan. Autolaen annab sulle võimaluse oma unistused teoks teha. Autolaenu saab taodelda kuni 25 000 eurose ostu jaoks ning auto on koheselt sinu ning kasko kindlustust pole vaja! Uuri lisaks Kreditumi lehelt ning alusta laenukalkulaatori täitmisega. Vastuse saad mõne minutiga ning saad valida omale meeldivaima pakkumise meie partnerite tehtud pakkumiste hulgast!

Üheks tähtsaimaks faktoriks autolaenu võtmisel on erinevate laenupakkumistega tutvumine ning nende omavaheline võrdlemine. See annab võimaluse pakkumisi ülevaatlikult kõrvutada ning seejärel otsustada, milline on soodsaim või lihtsalt sobivaim pakkumine sinule. Laenutaotluse tegemine on tasuta ning ei kohusta klienti millekski. Laenu taotluse saab teha läbi Kreditumi lehel oleva laenukalkulaatori. Sinna infot sisestades aitad meie partneritel personaalse pakkumise koostada. Vastuse saad 15 minuti jooksul ning edasi suunatakse sind sobiva laenu pakkuja lehele.

Soodne autolaen ilma tagatiste ja käendajateta

Sa lugesid seda õigesti! Autolaenu taotlemiseks ei ole sul vaja mõelda tagatise peale ega otsida käendajat. Kuni 25 000 euroni on autolaenu võtmine võimalik ilma käendaja ja tagatiseta. Samuti ei ole vaja ka pärast auto ostmist sõlmida kaskokindlustuse lepingut ning auto on koheselt sinu oma. Meie partnerid teevad sulle personaalse pakkumise vastavalt sinu seatud kriteeriumitele. Vali laenusumma ning periood, kui pikaks soovid laenu võtta ning jää vastust ootama. Uuri lisa meie lehelt!

Autolaen: parimad pakkujad & autolaenud Eestis

Enam ei ole vaja sul läbi otsida erinevate pankade veebilehti, et leida nende pakutavaid autolaene ning nende aastaseid intressimäärasid. Oleme loonud sulle võimaluse kõik see info ühest kohast leida. Nimelt on kõik, mis sa tegema pead näidatud meie laenukalkulaatoris! Täida vajalikud andmed ning meie teeme ülejäänud töö sinu eest. Meie kuvame sulle meie partnerite parimad pakkumised ning sinu tööks jääb vaid otsustada, milline laen on sinule parim! Kalkulaatori leiad Kreditumi lehelt!

Eestis on mitmeid autolaenu pakkujaid ning sobiva laenupakkuja leidmine võib olla küllaltki keerukas. Seetõttu oleme leidnud lihtsa võimaluse näha sult kõiki sobivaid laenupakkujaid ühest kohast – Kreditumi lehelt. Pakkumise saamiseks tuleb sul täita ära Kreditumi lehel toodud laenukalkulaator ning esitada oma avaldus. Pärast seda kuvatakse sulle erinevad laenupakkumised ning saad hakata valima omale sobivat autolaenu. Kui oled leidnud omale sobiva autolaenu pakkuja, siis suunatakse sind edasi selle laenu pakkuja veebilehele, lepingut sõlmima.

Kuid nagu ka muud kõik laenud, on ka autolaen rahaline kohustus. Seetõttu palume kõigil taotlejatel põhjalikult läbi lugeda kõik lepingu tingimused, enne lepingu sõlmimist. Kui teil tekib lepingu tingimusi lugedes küsimusi, soovitame suhelda sellel teemal otse laenu pakkuva ettevõttega. Samuti soovitame konsulteerida laenudele spetsialiseerunud isikuga. Kõige turvalisem on olukord, kus võetud laenu igakuise tagasimakse suurus ei ületa 1/3 suurust osa igakuisest palgast. Samuti soovitame kaaluda, milline on õige laenusumma, mida vajad.

Tänaseks on Eestis mitmeid autolaenu pakkujaid, näiteks LHV pank, Swedbank, Inbank, Bigbank, COOP Pank ja paljud teised. Mis aga nende kõikide pankade laenude erinevus on? Suurimaks erinevuseks on lepingutasu ja laenusummale lisanduv intress. Näiteks Bigbanki pakutav intressimäär algab juba 6,9 protsendist, samal ajal kui LHV pakub autolaenu alates 9,9 protsendise intressimääraga, ja seda arvestatakse laenujäägilt. Siinkohal tuleb kindlasti vaadata ka seda, kas laenu intressi arvestatakse laenu jäägi või laenu kogusumma pealt.

Kui ka praeguseks pole silma jäänud ühtegi panka, kust võiks sobivat autolaenu taodelda, siis soovitame teha laenutaotlus otse Kreditumis, sest sellele päringule võid vastuse saada ka pangalt, mille pakkumisest varasemalt teadlikud ei olnud. Iga pank teeb personaalse pakkumise, arvestades sinu krediidiskoori ning teie laenu võtmise tingimusi. Kui pärast laenupakkumiste saamist tekib sul lisaküsimusi, soovitame ühendust võtta laenupakkumise teinud pangaga ning konsulteerida laenudele spetsialiseerunud spetsialistiga. Uuri lisa!

Autolaen – nõuded taotlejale

Oled otsustanud autolaenu taodelda? Mis on need tingimused, mis peavad olema täidetud, et oleksid arvestatav kandidaat autolaenu väljastamiseks? Järgmistes lõikudes oleme välja toonud kõige tähtsamad kriteeriumid, mis peavad olema täidetud selleks, et saaksid oma autolaenu taotlusele positiivse vastuse võimalikult paljudelt pankadelt. Tuletame meelde, et autolaen, nagu ka kõik teised laenud, on rahaline kohustus ning enne selle taotlemist palume tutvuda erinevate pankade poolt pakutavate pakkumistega ning lepingutingimustega. Uuri lisaks pankade kodulehtedelt.

Autolaenu taotlemise tingimused:

 • Autolaenu taotlemiseks peab taotlejal olema igakuine sissetulek vähemalt 300 eurot.
 • Autolaenu saab taodelda alates 18-eluaastast, aga enamus pangad on otsustanud autolaenu anda vaid taotlejatele alates 20-eluaastast.
 • Autolaenu taotleja peab olema kas Eesti Vabariigi kodanik, Eestis elav kehtivat elamisluba või elamisõigust omav välisriigi kodanik.
 • Autolaenu taotlejal ei tohi esineda kehtivaid maksehäireid.

NB! Selles artiklis on toodud vaid üldised laenu taotlemise tingimused Eestis tegutsevatest pankadest! Uuri lisa pankade kodulehtedelt!

Kui ülaltoodud kriteeriumid on täidetud, võite liikuda laenutaotlust täitma. Seda saad teha Kreditumi lehel, koos laenukalkulaatori teenusega. Laenukalkulaator aitab arvutada ligikaudset igakuist intressi arvestades personaalseid tingimusi, nagu näiteks tagasimaksete arv (laenuperioodi pikkus) ja laenusumma. Kui laenutaotlus on täidetud võtab tegutsemise üle Kreditum ning sinul jääb vaid üle oodata. Sinuga võetakse personaalselt ühendust meili teel, kui kriteeriumitele vastavad laenupakkumised on valmis. Laenupakkumisi koostavad Kreditumi partnerid. Edasi saad valida sobiva pakkumise.

Mis on tagatiseta autolaen?

Tihtipeale pakuvad pangad kahte tüüpi autolaene. Nendeks on laen auto tagatisel ja tagatiseta laen auto ostuks. Ja kus juures, viimast laenu võib taodelda ka tagatiseta! Tagatiseta autolaen on parim valik, kui on plaanis osta näiteks mõni kasutatud auto, sest siis saad valida ükskõik mis mudeli ning ükskõik mis aastal toodetud auto. Ja muidugi käib sama ka veesõidukite ja mootorrataste kohta. Ning hoopis teine lugu on laenuga, mida antakse olemasoleva auto tagatisel.

Kui valituks osutub siiski tagatisega autolaen, siis on tähtis lugeda laenu pakkuva panga tingimusi, mis on ostetavale autole seatud. Seda sellepärast, et tagatisega autolaenu võttes on suur roll ostetava auto turuväärtusel, automargil ning üldisel konditsioonil. Kui ostetav auto neid tingimusi ei täida, siis pole võimalik olemasoleva auto tagatisel uue auto laenu võtta. Ja kui laenu andev pank siiski otsustab laenu anda, siis võib see juhtuda vaid kõrgemate intressidega ning lühema tagasimakse ajaga.

Tagatiseta autolaen sobib kõige paremini, kui sul on plaanis osta auto eraisikult. Kõige suurem osa kasutatud autodest on ostetud internetist ning eraisikult. Tagatiseta autolaen annab võimaluse laenata kuni 100% auto väärtusest, mis tähendab, et sul ei pea endal finantsi olema koheselt selle auto välja ostmiseks. Puudu oleva osa saab lihtalt pangalt juurde laenata. Tagatisega laenuga saad reeglina laenata kuni 90% auto väärtusest ning ülejäänud osa tuleb ise kinni maksta. Selleks võib olla laen 1 000 eurot, laen 500 eurot või mõnes teises suuremas või väiksemas summas.

Tagatiseta autolaen kuni 25 000 eurot

Enam pole sul vaja muretseda tagatise pärast, sest Kreditumi partnerid pakuvad tagatiseta autolaenu kuni 25 000 euro ulatuses. Autolaen sobib nii auto, mootorratta, ATV, kui ka kaatri ostmiseks. Autolaenuga võid osta täpselt sellise sõiduki nagu soovid ja vajad. Ostetud sõiduki saad koheselt enda nimele ning pank ei ole sinu sõiduki omanik. Samuti ei ole sul kohustust sõlmida kaskokindlustuste lepingut, kui sa seda vajalikuks ei pea. Sissemaksu ei ole vaja autolaenu taotlemiseks.

Meie partnerid pakuvad teile intressi alates 6,9% aastas. Laenuperiood alates poolest aastast ning pikim laenuperiood kuni 120 kuud. Laenutaotlejal on võimalik valida endale Kreditumi partnerite tehtud pakkumiste hulgast endale kõige sobivam pakkumine. Vali omale pakkumine ilma haldustasudeta! Autolaenu on taotlejal alati võimalik tagasi maksta enne lepingus märgitud tähtaja lõppu. Taotluse täitmine võtab vaid 3 minutit ning klient saab vastuse mõningate minutitega. Igale taotlejale tehakse personaalne pakkumine vastavalt määratud tingimustele ning soovitud laenusummale.

Laen auto tagatisel

Kreditum on töötanud välja võimaluse pakkuda kõigile oma klientidele personaalset teenindust. Kui vajad kiiresti raha mõne ostu sooritamiseks, on selleks kõige mugavam lahendus laen auto tagatisel. See on parim võimalus saada vajalik laenusumma kiiresti ning headel tingimustel. Laenu taotlemiseks tuleb vaid täitsa ära avaldus ning jääda ootama Kreditumi partnerite vastuseid. Sinuga võetakse personaalselt ühendust meili teel ning edasi saad suunduda juba endale parima laenupakkumise valimise juurde. Pärast seda suunatakse sind laenupakkuja internetilehele.

Laenu auto tagatisel on samuti võimalik taotleda mistahes registreeritud sõiduki, näiteks mopeedauto, mootorratta, väikeveoki või haagise tagatisel. Selle laenuga saad finantseerida oma suuremate plaanide teostamist. Laenu auto tagatisel saab reeglina taodelda kuni 70% auto väärtusest ning selliste laenude intressimääraks on tavaliselt 6,5 kuni 13%. Milleks tagatisega laenu tavaliselt kasutatakse?

Laen auto ostmiseks

Auto ostmise laen on sobiv valik siis, kui autoliising ei sobi ning auto kohene välja ostmine ei ole võimalik. Autolaenuga on auto ostjal kõige suurem valikuvabadus ning ostja saab koheselt auto omanikuks, kui auto ostetud saab ning raha makstud. Autolaen sobib nii kasutatud kui ka uute autode ostmiseks ning autole ei ole vaja sõlmida kaskokindlustust ega ei ole vaja ka teha ostetavale autole hindamisakti. Laenatav summa võib olla kuni 25 000 € suurune.

Autolaenu antakse reeglina kolmeks kuni viieks aastaks, olenevalt igakuisete tagasimaksete suurusest ning taodeldava laenu summast.

Samuti on autolaenul ka omad plussid:

 • auto on koheselt uue omaniku oma;
 • 0 sissemakset;
 • auto vanus ei mängi rolli;
 • pole läbisõidu piirangut;
 • kaskokindlustus ei ole kohustuslik;
 • autot võib modifitseerida vastavalt vajadusele;
 • tagatis ei ole vajalik;
 • laenu võib alati varem tagasi maksta, ilma lisakuludeta;
 • vajadusel võib auto maha müüa kohe, kui tehing tehtud;
 • laenutaotluse saab esitada internetis.

Autolaen või liising?

Järgnevates lõikudes aitame sul mõista autolaenu ja autoliisingu erinevusi. Nendes lõikudes toome välja liisingu ja laenu peamised erinevused ning plussid ja miinused. Esimesena tutvustame sulle autolaenu liike ning liisingu liike. Autolaenu on kahte varianti: tagatiseta ning tagatisega autolaen. Pärast tagatiseta autolaenuga auto ostmist oled sa koheselt auto ametlik omanik ning üle jääb vaid igakuiselt intressiga laenumakseid. Tagatisega autolaenuga on sul võimalik osta veidi kallim ning uus auto, aga sellega kaasnevad tingimused autole.

Üks laenu ja liisingu peamisi erinevusi on auto omandiõigus. Kui sa liisid autot, siis maksad sa pangale igakuiselt selle kasutamise eest. Jah, auto on täielikult sinu, aga kuulub ametlikult pangale. Soovi korral saad sa auto välja osta liisinguperioodi lõppedes. Autolaenuga autot ostes oled sa koheselt auto omanik ning pank ei oma ostetud autot. Laenu ja liisingu erinevuseks on ka sissemakse nõue. Autot liisides peab arvestama vähemalt 10% sissemaksega. Autolaenuga sissemakse puudub.

Kõigil liikluses osalevatel sõidukitel peab olema kehtiv kindlustus. Kuid lisaks sellele, autot liisides, on tarvis sõlmida ka kaskokindlustuse leping. Autolaenuga autot soetades saad sa ise valida, kas soovid sõlmida kaskokindlustuse lepingut või ei. Kaskokindlustus aitab katta erinevad ettenägematud kulud, nagu näiteks äärekiviga auto kahjustamine, libisemine või klaasitäke. Kuid siiski tuleb mõelda, kas kaskokindlustuse lepingu tegemine oma autole tasub ennast ära, sest kaskokindlustusel on ka omavastutus, mis võib tihtipeale ulatuda mõnesaja euroni.

Intressi arvutamine laenujäägilt või laenusummalt

Kui intressi arvestatakse laenujäägilt, siis intressi kulu jääb iga kuuga väiksemaks, sest laenujääk aina väheneb igakuisete maksetega. Laenusummalt intressi arvutamine tähendab seda, et intressisumma on igakuiselt sama, sest laenusumma ei muutu. Kui nende kahe termini erinevus on selge, siis saame selgitada veel ühe põneva termini tähendust. Selleks terminiks on krediidi kulukuse määr ehk KKM. Krediidi kulukuse määr näitab, kui palju laen keskmiselt kokku maksma läheb. Seda infot on hea kasutada laenu valimisel.

Järgneva arvutusega toome näite sellest, kuidas laenu võttes intressi arvutatakse. Oletame, et laenuvõtja laenab 1000 eurot üheks aastaks 12% intressiga ning laenuga muud kulusid ei kaasne (nt lepingutasu). Kui selle laenu intressi arvutatakse laenujäägilt:
1000 (laenu põhisumma eurodes) * 0,12 (intressi protsent) / 12 (laenuperiood kuudes) = 10 eurot

Järgneval kuul on intressimakse väiksem, sest arvutus toimub maksta jäänud summast. Täpse maksegraafiku koos igakuiste makstavate summadega saab laenu taotleja pangalt. Samuti soovitame tutvuda erinevate laenukalkulaatoritega.

Kui intressi arvutatakse laenusummalt, siis on intressi arvutamine iga kuu sama nagu esimesel kuul. Isegi kui laenu põhiosa iga makse sooritamise järel väheneb, siis intressimakse jääb igal kuul ikkagi samaks, sest intressimaksed on selle arvutusmudeli korral fikseeritud algselt laenu summalt. Samuti soovitame ka sellised lihtsad arvutused enne laenu võtmist läbi teha, kasvõi ise paberil. Muidugi aitavad selliste arvutustega erinevad laenukalkulaatorid, mis arvestavad ka laenuperioodi pikkust ja tagasimakstava summa suurust. Soovitame teha eeltööd!

Auto ostmine ning erinevad kindlustused

Liikluskindlustus peab olema kõikidel liiklusregistrisse kantud sõidukitel. Sellest ei pääse üle ega ümber. Liikluskindlustus kaitseb sind, kui oled tekitanud oma sõidukiga teistele liiklejatele kahju. Kui õnnetus juhtub, katab liikluskindlustus teisele autole, keskkonnale ning teistele liiklejatele tekitatud kahju. Liikluskindlustust reguleerib liikluskindlustuse seadus ning liikluskindlustuse kehtivuse kontrolli saad teha Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel. Liikluskindlustus kehtib Eestis, Euroopa Majanduspiirkonna (sealhulgas Euroopa Liidu) riikides ja Šveitsis. Nendest aladest välja reisides on alati vajalik roheline kaart!

Lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele on võimalik oma autot kaitsta ka kaskokindlustusega. Kaskokindlustus on vabatahtlik kindlustus sinu autole või sõidukile, mis kaitseb sind erinevatest õnnetustest. Kaskokindlustus katab näiteks auto esiklaasile tekkinud mõra või täkke, autoga seisvale objektile otsasõitmise kahju, pargitud autole tehtud vigastused, kokkupõrke teise sõidukiga ja otsasõidu metsloomale. Need on vaid klassikalised asjad, mida kaskokindlustus katab. Rohkema info saamiseks soovitame konsulteerida kaskokindlustust pakkuda ettevõtte spetsialistidega otse. Nemad oskavad teie küsimustele täpselt vastata.

Kasutatud auto ostmine

Alati ei pea ostma uut autot esindusest. Nii Eesti kui ka välismaa turul on mitmeid autosid, mis on veel väga heas konditsioonis ning millega saab uus omanik veel väga pikalt sõita. Selliste autode hinnad on tihtipeale väga palju odavamad kui uuena ostes ning lisaks sellele on nende autode kõige murettekitavamad tüüpvead juba teada. Samuti leiab kasutatud autode turult autosid igale maitsele ning palju ka neid autosid, mida tulevikus pensionifondiks pidada saaks.

Enne kasutatud sõiduki ostmist, soovitame müüjalt ka selle sõiduki VIN-koodi. Miks? Tõepoolest, sõiduki ajaloo nägemiseks piisab ka vaid registreerimisnumbrist, kuid siiski oleks hea kontrollida sõiduki VIN-koodi kokkulangevust selle sõiduki registreerimisnumbriga. On olnud juhtumeid, kus müüa on avalikustanud VIN-koodi, mis kuulub väga sarnasele sõidukile, aga mida otsides leiab ostja palju korralikuma auto ajaloo, kui tegelikul ostetaval autol on. Kui otsingusse sisestatud VIN-kood ei vasta registreerimisnumbrile, kuvatakse tekst „Sisestatud andmetega sõidukit registris ei ole!“.

Kui juba andmebaasist ostetava auto kohta otsima hakata, siis võiks tähelepanu pöörata mitmetele märgetele. Esimesena võiks vaadata läbisõitu. Muidugi, läbisõitu on võimalik manipuleerida ning registrist ei pruugi muutust välja lugeda, aga on ka kohti, mida tähele panna. Näiteks, kui esimesel tehnoülevaatusel on auto läbisõiduks märgitud 250 000 km ning järgmisel on sama auto läbisõiduks juba 200 000 km, siis peaks see tulukese põlema panema. Aga kui kõik tundub puhas, võib ostma suunduda!

Uue auto ostmine

Uue auto ostmine on paljude unistus. Lisaks sellele on see ka tehtud väga mugavaks. Tuleb otsustada mis autot tahad, astuda salongi ning oma unistuste auto välja valida. Kuid siiski on uue auto ostmine väga suur väljaminek ja vaja on läbi mõelda auto ostu finantseerimine. Tegemist on suure laenuga, aga mitte nii suurega kui eluasemelaen. Seetõttu tuleb ka see otsus langetada läbimõeldult ning taustauuring tuleb ainult kasuks. On mitmeid asju, mida tuleb silmas pidada enne auto kindlat ostmist salongis:

 • Salongis väljas olev hind on vaid esialgne hind. Sellele lisandub veel lisavarustus. Lisavarustuse alla käib näiteks kliendi valitud lisad, ohutuspakett, talverehvid, kliimaseade jne.
 • Lisaks auto hinnale on ka vaja arvestada kindlustushindadega ning soovi korral ka kasko hindadega. Igal autol on ülalpidamiskulud. Tihti ei osata ülalpidamiskulusid arvestada enne autoga päriselt sõitmist. Auto ülalpidamiskuludeks tuleb arvestada ka hoolduskulud.
 • Uue auto kättesaamise aeg. Uus auto tuleb tihtipeale mitu kuud, mis tähendab seda, et isegi enne seda võib esineda erinevaid transpordi lisakulutusi tulevasele autoomanikule.
 • Garantii aeg ostetavale autole. Igal autol on tehase poolt määratud garantii, mille pikkus oleneb autotootjast.

Millised on uue auto ostmise eelised? Kui uue auto hind pole probleem, siis siin on mõned uue auto ostmise eelised:

 • Kaasaegsemad lisad. Mida uuem auto, seda rohkem on sellel erinevaid nutividinaid ning juhiabisid. Võrreldes juba näiteks viis aastat vana autoga, on juhiabisid kordades rohkem.
 • Garantii. Igale tehasest tulnud autole on määratud kindel garantiiaeg. Garantii olemasolu loob turvatunde ning kui mõni tüüpviga peaks esinema, tegeleb sellega edasi autosalong. Garantii pikkus oleneb autotootjast ning seda on võimalik mõnel autol ka pikendada.

Auto ostmine välismaalt

Paljud tulevased auto omanikud on otsustanud osta auto välismaalt. Enim autosid tuuakse Eestisse Saksamaalt või mujalt Lääne-Euroopast, sest seal on märkimisväärselt suurem valik ning tihtipeale leiab sealt oma unistuste auto ka parema hinnaga. Samuti imporditakse palju autosid ka otse USAst.

Kui on plaan tuua omale auto välisriigist, siis soovitame meeles pidada järgmist:

 1. Kui auto hind tundub liiga hea, siis võib tegemist olla libakuulutusega. Kui sa pole autot oma silmaga näinud, ole eriti ettevaatlik.
 2. Autot importides arvesta ka lisanduvate transpordi- ning registreerimiskuludega.
 3. Enne raha maksmist veendu, et esitatud arve vastab nõuetele.

Kuidas auto välismaalt Eestisse tuua? Siin on mõned nõuanded auto Eestisse toomisel:

 1. Kui auto on mõnes kaugemas riigis ning on plaanis autoga Eestisse sõita, siis veendu, et autol oleksid korralikud rehvid ning, et autoga oleks kõik piisavas korras, et pikk sõit ette võtta.
 2. Kui on auto plaanis importida USAst, siis kindlasti tuleb arvestada ka tollimaksudega ning suuremate transpordikuludega, kui mõnest Euroopa riigist tuues.
 3. Kui tood autot ise Eestisse, siis arvesta ka võimaliku suurema ajakuluga, sest kasutatud autol võib esineda vigu, mida ei oska ette aimata.
 4. Transpordiga võib sind alati aidata ka sellel alal tegutsev ettevõte.

Auto ostmine välismaalt on võimalik ka ilma kodust lahkumata. Eestis on mitmeid ettevõtteid, mis tegelevad autode importimisega klienditellimuse peale. Samuti on nendel ettevõtetel ka endal valik olemas, mille hulgast klient omale sobiva auto valida saab. Läbi selliste ettevõtete tellides, võib klient kindlam olla, et auto ka päriselt kohale jõuab. Kuid muidugi ei ole ka see variant alati sajaprotsendiliselt turvaline. Enne ostu tasub teha internetis taustauuring nii sellele ettevõttele, mis autot toob kui ka auto müügiplatsile või müügi ettevõttele, kust auto tuuakse.

Miks on autolaen hea valik? Kuidas teha jätkusuutlik valik?

Nagu ka igal teisel laenul, on autolaenul omad plussid ja miinused. Järgnevates lõikudes räägime nendest veidi lähemalt. Mis on autolaenu parimad omadused? Madal intress, intressimäär alates 6,9%. Auto on koheselt ostja oma. Liisinguga jääb auto omanikuks pank ning ostja rendib autot pangalt. Laenuperiood on kliendi enda valida: 6 kuni 120 kuud. Madalad või 0 lepingutasud. Klient saab ise valida endale sobiva laenupakkumise. Tasuta ennetähtaegne tagastamine. Klient võib sobival hetkel jäänud laenusumma tagastada.

Kuidas teha autot ostes kõige jätkusuutlikum valik? Mida jälgida? Autot ostes seisame me kõik valiku ees, kuidas osta omale kõige keskkonnasõbralikum auto. Keskkonnasõbralikud sõidukid teevad väga suure heateo meie loodusele ja lisaks on nende ülalpidamiskulud sageli väiksemad kui tavalistel autodel. Uut autot ostes soovitame pöörata tähelepanu autotootja poolt määratud kütusesööstule ja keskkonnamärgistele. Need näitavad, kui suur on ostetava auto CO2 emissioon. Otsides võimalikult keskkonnasõbralikku autot, peaks see number olema võimalikult väike.

Näiteks elektriautod kuuluvad nullemissioonide kategooriasse. See tähendab, et nende tekitatud emissioonide kogus on 0-95g CO2 kilomeetri peale. Järgmisesse kategooriasse kuuluvad enamasti hübriidsõidukid, mille tekitatud emissioonide kogus on keskmine või üsna madal. Nende autode tekitatud emissioonide hulk jääb 96-130g CO2 kilomeetri peale. Ning viimasesse kategooriasse kuuluvad bensiin- ja diiselsõidukid, mille tekitatava emissiooni tase on kordades kõrgem kui elektriauto oma. Nende autode tekitatud emissioonide hulk jääb tublisti üle 130g CO2 kilomeetri peale. Uuri lisa!

Autolaen või liising ettevõttele

Autolaenu on võimalik taodelda ka ettevõttele. Oleme välja töötanud lahenduse, et pakkuda parimaid laenutingimusi just sinu ettevõttele, silmas pidades sinu ettevõtte vajadusi. Sinul on vaja ära täita vaid laenutaotlus Kreditumi laenukalkulaatoris ning ülejäänud teeb Kreditum. Personaalsed laenupakkumised jõuavad sinuni tunni jooksul ning edasi saad juba valima hakata, milline autolaenu pakkumine sobib kõige paremini sinu tingimustega. Kui soovid oma ettevõtte nimele võtta autolaenu asemel siiski autoliisingut, siis järgnevates lõikudes teeme juttu ka nendest.

Ettevõttele liisingutaotluse tegemiseks vajaminevad dokumendid:

 • Nõukogu olemasolul nõukogu otsus liisingu taotlemiseks ja tagatise andmiseks.
 • Liisinguvara hindamisakt liisinguandja poolt aktsepteeritud hindajalt.
 • Liisingutaotlus – juriidilise isiku isikut tõendav dokument.
 • Juriidilise isiku asutamisdokumendid ehk põhikiri ja tegevusluba või litsents.
 • Liisinguvara müügipakkumine – registreerimistunnistuse koopia, juhul kui liisinguvaraks on registrivara.
 • Finantsaruandlus ehk eelmise majandusaasta auditeeritud aruanne audiitori aruandega juhul, kui seadusest tulenevalt on auditeerimine kohustuslik ning jooksva aasta kvartalibilansid ja kasumiaruanded, mis ei ole vanemad kui 120 kalendripäeva.

Autolaen: kokkuvõte

Paljud tulevased autoomanikud on hädas endale sobiva autolaenu valimisega, kuid nüüd saab see suur probleem lahendatud. Kreditum on töötanud välja lahenduse, et tuua inimesteni mugav ja lihtne laenupakkumiste võrdluse viis, et klient saaks pakkumiste hulgast valida välja endale kõige sobivaima. Kui oled valmis laenutaotlust esitama, leia üles Kreditumi lehel kuvatud laenukalkulaator ning sisesta sinna vajalikud andmed. Neid andmeid kasutavad laenupakkujad sulle personaalse laenupakkumise koostamisel. Laenupakkumised saadetakse sinule personaalselt sama tööpäeva jooksul.

Kreditumi platvormil on laenupakkumiste võrdlemine täiesti tasuta ning laenutaotluse esitamine ei kohusta taotlejat millekski. Kliendi isikuandmeid ei avaldata neljandale osapoolele ning neid näevad ainult laenupakkumiste tegijad. Vali madalaim intressimäär ning just endale sobivaim laenupakkumine, mis sobib sinu tingimustega. Säästa oma väärtuslikku aega ning sõlmi laenuleping veebi vahendusel. Pärast sobiva laenupakkuja valimist suunatakse sind laenupakkuja lehele lepingut allkirjastama. Säästa mitte ainult oma väärtuslikku aega, vaid ka enda raha. Vali omale odavaim laen.

Tahad osta omale uue või kasutatud auto? Autolaen on hea viis, kuidas osta soodsam sõiduk kiirelt ja lihtsalt, ilma oma sääste sissemaksuks kulutamata! Kreditumi lehelt leiad rohkelt infot ning erinevate laenupakkujate pakkumiste võrdlused, mis aitavad sul valida parima autolaenu – võrdle autolaenude intresse ning krediidi kulukuse määra, et leida endale kõige soodsam ning sobivaim valik ning loe kasulikke nõuandeid, et olla vastutustundlik laenuvõtja. Laenu võtmine ei pea olema stressirohke, kui eeltöö on tehtud!