Laen välismaalt

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laen välismaa pangast

Selles artiklis tutvustame teile välismaalt laenu võtmise võimalust. Mida rohkem elu areneb ning mida rahvusvahelisemaks meie igapäeva toimetused muutuvad, seda aktuaalsemaks muutub raha asjade ajamine rahvusvaheliselt. Nii mõnelgi inimesel on juba praegu olemas välismaal opereeriva panga konto ning kaart. Samuti töötavad paljud eestlased välismaal ning saavad palka välismaa pangakontole.

Tihtipeale peetakse välismaa pankasid usaldusväärsemaks, kui kodumaa pankasid. Näide sellest on Tšehhi pangad, mida peetakse täna ühtedeks kõige usaldusväärseimateks pankadeks kogu Euroopas.

Rahaasjade majandamine välismaa pangas võib tuua kaasa ka otsuse taodelda laenu sellest pangast, mille klient välismaal ollakse. Kuna töötasu laekub sinna ning erinevad rahavood on ilma konto väljavõtet esitamata pangale nähtavad, on ka laenu taotlemine välismaa pangast lihtsam sellisel juhul. Ja kodumaisetele pankadele on tavaliselt ohumärgiks see, kui laenu taotleja töötab mõnes välisriigis. See võib mõjutada mõne laenutaotluse otsust. Ning lisaks sellele ei nõua välismaa pangad tihtipeale isegi konto väljavõtet, selleks, et laenu taodelda.

Tõsi küll, et kodumaised laenud on tavaliselt parema intressimääraga kui välismaa pankade pakutavad laenud välisriigi kodanikele. Kuid kui vaadata asjaolu, et kodumaised pangad määravad laenuintressi kliendi kliendistaatuse järgi ning eelistavad laene pakkuda vaid oma klientidele, siis välismaa pangast laenu taotlemisega on hoopis teised lood.

Välismaa pangad on paindlikumad

Nimelt on välismaa pangad selletõttu oma pakutavate laenupakkumistega palju paindlikumad ning vastutulelikumad, kui kodumaised pangad. Nende jaoks on välismaa kodanikule laenu andmine küll suuremaks riskiks, aga see tähendaks siiski väliskapitali kaasamist. Just selle pärast on mõni välismaa pank valmis pakkuma head intressimäära ning häid lepingutingimusi välismaa laenutaotlejatele, mis teeb selle pakkumise üsna atraktiivseks välismaa laenutaotlejale.

Isegi kui kodumaal kodumaise panga pakutav laen tundub intressimäära poolest odavam, soovitame me teil ikka võrrelda kodumaiseid laenupakkumisi välismaa pakkumistega. Seda just sellepärast, et välismaa pankade pakutavatel laenudel ei pruugi olla nii palju varjatud lisakulusid ning neil võib olla palju madalam krediidi kulukuse määr.

Samuti ei pea ka muretsema selle pärast, et välismaa pangast saadud positiivse vastuse puhul laekub laenusumma teie kontole alles mõne päeva pärast. Tänapäeva pangandussüsteemid on juba piisavalt arenenud, et teie laenatud summa jõuaks teieni juba samal päeval. See juhtub siis, kui olete saanud positiivse laenutaotluse vastuse ning allkirjastanud laenulepingu.

Kodumaiste ja välismaa pankade laenude võrdlemine muretult

Nagu eelnevalt mainitud, on kodumaisete pankade pakutavad laenud tihtipeale väiksema intressimääraga kui välismaa pankade omad. Kuid see ei välista asjaolu, et välismaa pangast võib leida endale sobivama laenu väiksema vaevaga ning kiiremini.

Kodumaisetes pankades võib laenu taotlemise protsess olla väga aeganõudev, sest enamik pankadest eelistab laenu andmist oma klientidele, mitteklientide üle. Laenu saamise kiirus võib laenu taotleja jaoks olla kriitilise tähtsusega, eriti kui on vaja saada kiirlaenu ja mitte väga suurele summale, mis kuluks ootamatult tekkinud väljamineku katteks.

Välismaisete pankade käest laenu taotlemise eeliseks on nende kiirus ning paindlikkus. Kodumaised pangad on välja toonud kindlad kriteeriumid ning nõudmised, millest kunagi üle ei astuta. Välismaa pangad on välismaalastele laenu andmisega palju paindlikumad ning vastutulelikumad.

Enne sobiva personaalse laenu valimist soovitame teil tutvuda kõigi pakutavate laenupakkumistega. Soovitame teil teha laenutaotlusi mitmetesse pankadesse, kaasaarvatud välismaa pankadesse. Ainult sellisel viisil saate te veenduda, et tegite enda jaoks parima ostuse ning valisite teile parima personaalse laenu, mille võtmist te ei kahetse.

Enne laenu võtmist välismaa pangast veenduge selle panga taustas ning tehke põhjalik taustauuring. Samuti soovitame teil lugeda klientide tagasisidet selle panga kohta ning nende teenuste kvaliteedi hinnanguid.

Kreditumi lehel pakume teile võimalust võrrelda mitmeid laenupakkumisi ühes kohas. Teie peate vaid ära täitma laenukalkulaatori ning laenutaotluse ning ootama Kreditumi partnerite vastuseid.

Laenupakkumiste võrdlemine on tark valik teie rahakotile

Me kõik teame, et ei ole mõistlik vastu võtta esimest positiivset pakkumist, eriti kui tegemist on laenupakkumisega. Isegi kui esmapilgul tundub see laenupakkumine väga hea, on suur tõenäosus, et on ka sellest paremaid pakkumisi turul. Just selliste olukordade pärast soovitame me teil teha laenuavaldus mitmesse panka, sest just nii saate te kõige terviklikuma pildi laenuturul olevatest pakkumistest.

Kreditumi lehel on teil suurepärane ja mugav võimalus võrrelda mitmeid laene korraga, kõiki ühest kohast. Selleks tehke järgnevad sammud:

 • Avage Kreditumi veebileht
 • Leidke Kreditumi laenukalkulaator
 • Valige vajaminev laenusumma ning periood mille peale soovite laenu võtta
 • Täitke ära kõik nõutud väljad
 • Esitage laenuavaldus

Pärast nende sammude edukat sooritamist esitatakse teie avaldus Kreditumi partneritele ning hakatakse välja töötama teile personaalselt kõige sobivamat laenupakkumist. Kui olete laenupakkumised kätte saanud saate hakata neid omavahel võrdlema ning valima endale sobivaimat personaalset laenupakkumist.

Laenupakkumiste võrdlemine

Laenupakkumiste võrdlemine on tähtsaim osa laenu taotlemise perioodil. Iga laen on erinev ning erinavate laenutingimustega. Vaid läbi laenude võrdlemise saate te teha parima otsuse ning valida endale soodsaima laenupakkumise, mida te hiljem kindlasti ei kahetse. Selles artiklis toome välja mõningad tingimused mida silmas pidada laenupakkumiste võrdlemisel.

Mis on selle laenu krediidi kulukuse määr ehk KKM?

Krediidi kulukuse määr näitab võetud laenu kogukulu aasta kohta. See arvestab lisaks laenu intressile ka kõikvõimalike peidetud kulusid nagu näiteks lepingu sõlmimise kulu ja muid lepingukulusid, millest laenutaotleja muidu mööda vaataks. Kindlasti ei piisa sobiva laenupakkumise valimisel vaid intresside või krediidi kulukuse määra arvutamisest. Sama tähtis on pöörata tähelepanu ka laenupakkuja poolt sätestatud laenutingimused.

Krediidi kulukuse määra näitamine on kõigile laenupakkujatele kohustuslik! Krediidi kulukuse määra arvutamise valemi leiad kõige lihtsamini Riigi Teatajast. Laenupakkujate krediidi kulukuse määra tegevust jälgib Finantsinspektsioon.

Mis tingimused peavad olema täidetud selle laenu saamiseks?

Nii palju kui on erinevaid laenupakkujaid, on ka erinevaid kriteeriume mida töita, et laenu saada. Laenupakkumise taotlemise protsessi üheks lahutamatuks osaks on kindlasti ka laenutaotluse tingimuste uurimine. Need on näiteks:

 • Vanus. Kui vana peab laenutaotleja olema, et saada positiivset vastust?
 • Amet
 • Konto väljavõte. Kas see pank nõuab kuue kuu väljavõtet või piisab ka kahe kuu väljavõttest?
 • Maksehäired. Kas see pank annab laenu ka aktiivsete maksuhäirete korral?
 • Laenusumma. Kui suurt summat saab sellest pangast taodelda?
 • Igakuise sissetuleku suurus.

Kui suur peab olema laenutaotleja igakuine sissetulek, et saada positiivne laenutaotluse vastus? Palume teil meeles pidada, et see nimekiri ei ole täiuslik ning igal laenupakkujal on lisaks sellele nimekirjale veel omad kriteeriumid, millega saate te tutvuda laenuandja veebilehel. Siiski soovitame teil vaadata üle need kriteeriumid enne laenutaotluse esitamist.

Mida veel jälgida sobivat laenu valides?

Lisaks ülaltoodud nüanssidele on veel tingimusi, mis vajaksid üle vaatamist enne laenulepingu sõlmimist.

Üheks tähtsaks teguriks on näiteks laenu varasema tagasimakse tingimus. Laenu võttes ei pruugi laenuvõtja sellise asja peale üldse mõeldagi, aga vajalik oleks ka vaadata mis tingimustel laenu enne tähtaega tagasi maksta saab. Kas laenuvõtja peab laenu varem tagasi makstes midagi juurde maksma või on see tasuta? Vahetevahel lisatakse varem laenu tagasimaksele lisatasu, mis võib hiljem välja tulla ebameeldiva üllatusena. Kui lisatasu pole, on alati mõistlikum võimalusel laen varem tagasi maksta, sest nii säästab laenuvõtja intressikulude pealt.

Teiseks võiks kindlasti vaadata laenuvõtja ka seda, kui kiiresti taodeldav laen tema pangakontole kantakse pärast positiivse vastuse saamist.

Laene tuleks kasutada vaid viimase võimalusena. See tähendab, et arvatavasti on laenu taotlemise ajaks juba hädaolukord ning raha on vaja kasutamiseks juba kohe varsti.

Mõned laenupakkujad on valmis laenusumma üle kandma laenutaotleja kontole juba samal päeval pärast lepingu sõlmimist. Võib- olla kantakse summa üle koheselt pärast lepingu allkirjastamist, samal ajal kui mõni teine laenupakkuja kannab vajamineva summa üle alles järgmisel tööpäeval või mõni tööpäev hiljem. See võib juhtuda siis, kui laenutaotlusi on tulnud palju ning laenutaotluste töötlemine võtab oodatust rohkem aega.

Üldiselt jõuab raha laenutaotleja kontole kiiremini internetis tegutsevatelt pankadelt laenu taodeldes. Kõiki selle sammuga seotud muresid aitab vältida see, kui olete teinud piisava eeltöö enne laenu taotlemist.

Tuletame meelde, et laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist lugegekindlasti läbi kõik lepingutingimused ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga. Kui teil tekib lisaküsimusi, kontakteeruge otse laenu pakkuva pangaga!