Õppelaen ja koolituslaen

Võrdle koolitus- ja õppelaene kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Leia soodsaim õppelaen kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €

Kreditumi veebileht võimaldab võrrelda õppelaene kuni 25 000 euro väärtuses kiirelt ja mugavalt ühes kohas. Saad täita laenutaotluse Kreditumi veebilehel ning meie usaldusväärsed partnerid teevad sulle omapoolsed pakkumised. Kui võrdled laenupakkumisi, siis jälgi kindlasti laenu intressi ja selle arvestamise viisi, tagasimakse perioodi ja krediidi kulukuse määra ning igasuguseid võimalikke lisakulusid. See aitab sul teha õige valiku endale sobiva õppelaenud võtmiseks ja säästa aega ning raha!

Piisab taotluse täitmisest, laenude võrdlemisest ja nii leiadki endale sobiva laenu Kreditumi abiga! Laenu taotlemine ei pea olema keeruline ega aeganõudev. Me väärtustame sinu aega, seetõttu võtab laenu taotlemine vaid minuteid – täida veebivorm enda andmetega ja seejärel saad meie partnerite laenupakkumistest valida kõige sobivamate tingimustega laenu. Enne meeldivaima õppelaenu väljavalimist peaksid võrdlema intressi suurust ja arvestuse viisi, krediidi kulukuse määra, tagasimaksetähtaega ja muid lepingu tingimusi. Õppelaen mugavalt internetist – kasuta Kreditumi abi!

Õppelaen

Õppelaen on laen õpilastele ja üliõpilastele õppekulude katmiseks – selle alla kuuluvad ka õppemaksud, elamiskulud, õppevahendite soetamine ja kõik muu, mis on vajalik selleks, et saaksid õppimisele keskenduda. Koolituslaenud on taotletavad 1. juunini, kuid kui tekib vajadus keset õppeaastat või isegi õppeaasta lõpus, saad seda siis ka taotleda. Kuid tuleb meeles pidada, et ka õppelaen on laen, mitte riigipoolne toetus või hüvitis, ning tuleb tagasi maksta!

Riigipoolse garantiiga õppelaenud tähendavad seda, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta pangale, hüvitab selle summa pangale riik ning laenu sissenõudmine jääb seejärel riigi vastutuseks. Erinevalt teistest laenudest ei ole õppelaenu saamiseks vaja tõestada sissetuleku suurust konto väljavõttega ega omada töökohta, kuid siiski hindab pank maksevõimekust. Õppelaenu ei saa taotleda need, kes viibivad akadeemilisel puhkusel ning osakoormusega ei pruugi igas õppeasutuses rakenduda õppelaen.

Kuidas leida sobiv tagatiseta õppelaen

Internetis on keeruline leida usaldusväärseid laenupakkujaid, kuid sellele leiad lahenduse Kreditumi veebilehel. Kreditumi veebilehel saad vaid ühe taotlusega pärida tagatiseta õppelaenu pakkumisi kuni 25 000 euro väärtuses meie usaldusväärsetelt partneritelt. Pärast taotluse esitamist saad pakkumiste seast valida just endale sobiva! Õppelaenu saab võtta ainult ühest pangast korraga, seega on väga oluline, et valiksid just parima pakkumise. Soovi korral on võimalik õppelaen viia üle teise panka.

Tagatiseta laenu peamiseks eeliseks on see, et sa ei pea oma vara pantima. Tagatiseta õppelaenu saamiseks on vaja kahe käendaja olemasolu. Nende viimase kuue kuu regulaarne netosissetulek peab olema olnud vähemalt võrdne Eesti miinimumpalgaga. See on väga kasulik, kui sul pole kinnisvara, mida tagatiseks anda. Küll aga on alati mõistlik enne laenu võtmist hoolikalt läbi mõelda laenu vajadus ja võimekus see tagasi maksta!

Õppelaenude võrdlus 2023 – leia soodsaim tagatiseta õppelaen siit

Ülevaatlik õppelaenude võrdlustabel Eesti kohta. Sellest leiad ühest kohast erinevate laenupakkujate tingimused. Tuleks jälgida, et tabelis olevad arvutused põhinevad laenuandja veebisaitidelt võetud avalikul teabel. Konkreetsed laenutingimused on aga personaalsed, seega kui soovid täpselt teada, millistel tingimustel sulle õppelaenu pakutakse, tee taotlus Kreditumi veebilehel ja saad kiiresti personaalsed pakkumised meie partneritelt. Enne lepingu sõlmimist võrdle tingimusi hoolega, vajadusel küsi nõu ja lisainfot spetsialistilt.

Soodne õppelaen ilma tagatiste või käendajateta

Õppelaenu võtmisel on tavaliselt võimalik valida kahe variandi vahel. Kas võtta õppelaen kinnisvara, mis asub Eestis, tagatisel või siis kahe eraisiku käendusel, kelle on kindel töökoht ja sissetulek. Et leida, milline võimalus on sulle kõige sobivam, tuleks mõelda, kas on olemas sobiv kinnisvara või leiduvad toetavaid tuttavad, kes oleksid nõus olema käendajad. Käendajatele on üldjuhul sissetuleku osas on samad nõuded, mis laenuküsijale.

Kuid on võimalik leida ka tagatiseta ja käenduseta õppelaenu. Nii on laenu taotlemine ka kiirem – ei pea tegelema lisadokumentidega. Kui sa ei soovi oma vara panti panna ega lähedasi käendajaks paluda, siis saad õppelaenu taotleda ilma tagatiste ja käendajateta Kreditumi abil. Täida Kreditumi veebilehel laenutaotlus ning meie partnerid teevad sulle laenupakkumised. Nii on laenu taotlemine ka kiirem ja saad ka laenu kätte palju kiiremini!

Tagatisega või tagatiseta õppelaen

Tagatud õppelaenu korral pead kinnisvara laenu tagatiseks pantima. See tähendab, et kui sa mingil põhjusel laenumakseid õigeaegselt ei tasu, on laenuandjal õigus tagatiseks antud vara endale saada. Tagatud laenud on üldjuhul soodsama intressiga võrreldes tagatiseta laenudega, kuna laenuandja saab olla kindel, et ta saab raha kuidagi tagasi. Tagatiseta laen võib olla aga sinu jaoks kiirem, kuna ei pea täitma lisadokumente ning saad raha kohe kätte.

Õppelaen kohe kätte 15 minutiga

Tagatise ja käendajata õppelaenu võid saada sobivatel tingimustel kohe kätte 15 minutiga. Täida ainult lühike taotlus Kreditumi veebilehel ning saad pakkumised meie partneritelt. Pärast seda saad juba sobiva laenupakkumise välja valida, lepingu allkirjastada ning laenusumma laekub sulle vaid mõne hetkega. Taotluse täitmine on sulle tasuta ega kohusta sind veel mitte millekski. Võrdle pakkumisi, vali sobiv õppelaen ja saad raha kohe kätte 15 minutiga.

Saa laen kätte kohe 15 minutiga – nii kiiret teenindust ei leia kuskilt mujalt. Erinevate laenupakkujate otsimine võtab aega, nende võrdlemine ja seejärel pakkumiste küsimine ning siis pead ootama mitu päeva, et ainult oma taotlusele vastust saada. Kreditumiga on aga kõik palju kiirem ja lihtsam. Sa ei pea tegema taotlusi erinevate laenupakkujate juures ja saad säästa aega tehes vaid ühe taotluse Kreditumi kodulehel.

Parimad õppelaenu pakkujad & õppelaen Eestis 2023

Õppelaenu saab Eestis väga mitmetelt krediidiandjatelt, sealhulgas ka pankadelt. On ka võimalik võtta riiklikult garanteeritud õppelaenu, sellisel juhul on laenu tagasi maksmine riigi poolt tagatud. Kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta pangale, hüvitab selle summa pangale riik ning laenu sissenõudmine jääb seejärel riigi vastutuseks. Tänu sellele on võimalik saada väga soodne intress. Sellisel juhul on valikuks vaid tagatisega või käendusega laen.

Parim pakkumine sõltub väga sinust ja sinu isiklikest eelistustest ja vajadustest. Kas sul on olemas kinnisvara ja kas sa oled üldse valmis kinnisvara pantima? On sul on lähedasi, kes oleksid nõus olema käendajad? Kas oled nõus laenu võtma ainult pangast või kaalud ka alternatiivseid lahendusi erinevate laenufirmade näol? Kui sa ei ole kindel, milliseid laenupakkujaid usaldada, teeb Kreditum erinevate pakkujate võrdlemise sulle väga lihtsaks.

Eestis pakkuvad praegu õppelaenu 4 panka: Swedbank, Coop Pank, SEB pank ja Luminor. Õppelaenu intress on üsna soodne: 5% aastas. Viimati kehtestatud õppelaenu maksimaalmäär on 2500 eurot. See tähendab, et tegemist on maksimaalse laenusummaga, mida on võimalik saada iga aasta. Pangas taotlust tehes on võimalik teha valik, et sulle kantakse laenusumma automaatselt kontole ka järgmine aasta. Kuid alati ei pea ka laenama maksimaalset summat.

Õppelaen pangast

Nagu juba varem mainitud, on Eestis võimalik õppelaenu saada 4 pangast. Nendeks on Swedbank, Coop Pank, SEB pank ja Luminor. Nendes pankades on võimalik saada õppelaenu ainult tagatisega või käendusega ning see on riiklikult tagatud. Sellisel juhul on ka intress sama – 5% aastas. Ka maksimaalmäär on riiklikult kehtestatud, kuid pankades võivad erineda nõuded käendajatele ning nende sissetulekule. Samuti kontrollivad nad isiku maksevõimekust.

Kõige suuremad erinevused pankade õppelaenude pakkumistes tulevad tasudelt. Näiteks kuulub lepingu sõlmimise juurde mõnikord ka laenulepingu sõlmimise tasu. Teenustasu võib kehtida siis, kui soovid muuta lepingu tingimusi või graafikut. Need võivad erineda pangast panka väga palju ning nende võrdlemiseks on kindlasti hea kasutada Kreditumi kalkulaatorit. Kui õppelaenu tagatiseks on kinnisvara, siis tuleb sarnaselt eluasemelaenuga arvestada täiendavate kulutustega nagu näiteks riigilõiv, notaritasu, hindamisakt, kindlustus jne.

Lisaks võivad olla erinevatel pankadel erinevad lisanõuded või võimalused. Näiteks LHV õppelaen lubab katta õpingutega seotud kulutusi nii Eestis kui ka välismaal. Aga SEB pangast õppelaenu saamiseks peab olema konto SEB pangas. Swedbankis on õppelaenulepingu sõlmimine vaid võimalik 1. augustist kuni järgneva aasta 31. maini. Kõiki neid tuleb kaaluda ning mõelda, millised tingimused on sinule olulised. Kui see on teada, saab küsida pakkumised läbi Kreditumi!

Mis on õppelaen?

Õppelaen on õpilasele ja üliõpilasele antav riigi tagatud madala fikseeritud intressiga ja fikseeritud maksimaalmääraga laen hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks. Näiteks kuuluvad selle alla ka õppemaksu tasumine, õpikute ja teiste õppevahendite ostmine, elamiskulud ja kõik muu, mis on vajalik selleks, et saaksid südamerahus keskenduda õppimisele. Õppelaen on laen, mitte riigipoolne toetus või hüvitis! Õppelaen nagu ka iga teine laen tuleb tagasi maksta.

Kuigi Eestis ei tule õppimise eest ülikoolile maksta, ei tähenda see seda, et õppimisega ei kaasne mingeid kulusid. Vaja on ikkagi maksta nii elukoha, toidu, transpordi kui ka teiste õppimisega kaasnevate kulude eest. Need kulutused võivad kokku anda väga suure summa, mida värske õpilane ei saa endale lubada või peaks siis keskenduma õppimise asemel töötamisele. See aga võib mõjuda raskelt akadeemilisele edukusele.

Siinkohal on abiks riiklik iga aastaselt taotletav õppelaen. Laenu taotledes on võimalik valida, et soovid järgmise aasta laenusummat automaatselt oma kontole. Selle valiku tegemist tasuks vältida. Tõsi, see on mugav ja lihtne, aga laenuraha tuleb tagasi maksta. Võrreldes mitmete teiste laenudega on õppelaen kerge saada ja madala intressiga, ent laen on kohustus. Laenuotsus tuleb läbi mõelda ja laen võtta ainult, siis kui on möödapääsmatult vajalik.

Tagatiseta õppelaen kuni 25 000 eurot

Õppelaenu summa sõltub sinu soovidest, vajadustest ja laenuvõimekusest. Erinevad laenuandjad pakuvad tagatiseta õppelaenu alates 1000 € kuni 25 000 €. Tagatiseta laenu puhul võib intress olla kõrgem, kuid laenu saamine kergem ja kiirem. Alati ei pea laenama ka maksimaalmäära, võid laenata täpselt nii palju, kui sinul vaja on, et enda õppimisele keskenduda. Kui oled oma rahalise olukorra ja laenusoovi põhjalikult läbi mõelnud, on laenu taotlemine väga lihtne.

Õppelaenu taotlemiseks tuleb täita ainult veebivorm, et saada laenupakkumisi meie partneritelt. Ühe taotlusega saad võrrelda laenusid kuni 25 000 € summas. Laenutaotlus on tasuta ega kohusta sind millekski. Nii saad valida endale mitme pakkumise seast sobivaima lahenduse. Sulle tehtavad personaalsed pakkumised sõltuvad sinu krediidivõimekusest ning võivad aja jooksul muutuda, seega kui sa täna sobivat pakkumist ei leia, võid uue taotluse teha juba mõne aja pärast uuesti.

Õppelaenu plussid ja miinused

Õppelaenul on nii plusse kui ka miinuseid. Kui sa jagad õppelaenu summa kogu aasta peale, siis tõenäoliselt ei piisa sellest summast, et katta kõiki su kulusid. Samuti on õppelaenu taotlemisel kindlad reeglid ning võib juhtuda, et sinu olukord ei vasta nendele nõuetele. Õppelaenu väljastamisel kontrollivad pangad ka tavaliselt sinu senist maksekäitumist. See tähendab, et olemasolevate võlgnevuste korral võib juhtuda, et pank laenuandmisest keelduda.

Samas on õppelaen tavaliselt soodne ning teist nii head laenupakkumist on raske leida. Õppelaen ei ole olemuselt tegelikult üldse suur, kui arvestada õppelaenu summa aasta peale, siis võib tulla ühes kuus kuskil 200-250 eurot lisaraha. Arvestada tuleb siis sellega, et peale kooli lõppemist on vaja laenuvõtjal leida koheselt kindel töökoht ja sissetulek, sest kui laenuvõtja ei hakka õppelaenu tagasi maksma, siis võidakse seda küsida käendajatelt.

Õppelaen alternatiivid

Õppelaen ei pruugi olla sulle piisav, et katta kõiki kulutusi õppimise ajal. Õnneks on ka teisi võimalusi ja variante, millele mõelda ja mida kaaluda. Esimeseks alternatiiviks on õpingute kõrvalt töö leidmine. Õppelaenu alternatiiviks sobivad ka teised laenuliigid, näiteks nagu väikelaen. Viimast pakuvad turule mitmed erinevad pangad ja ka laenutingimused on üsnagi erinevad. Tuleb võrrelda intressi, lepingutasu ja muid parameetreid, kõige parema ülevaate annab krediidikulukuse määr.

Samuti võid mõelda enne ülikooli tööl käimisele ja nii raha ette koguda. Kui vanemad saaksid sind kasvõi natukenegi toetada, võib see olla täpselt selleks kaalukeeleks, et ei ole vaja laenu taotleda. Kui need ei ole sinu jaoks võimalikud, võiksid mõelda väikelaenule. Selleks aga, et saaksid valida parimate tingimustega ja soodsaima laenu, võrdle kindlasti erinevaid laenupakkumisi enne lepingu sõlmimist. Vajadusel küsi nõu ja lisainfot spetsialistilt.

Üheks õppelaenu alternatiiviks on ka krediitkaart. Kui sul on juba krediitkaart, saad seda koheselt kasutada ning limiiti maksad tagasi vastavalt oma krediitkaardi tingimustele. Tihti on krediitkaartidel kuni 30 päeva intressivaba, nii et selle aja jooksul tagastatud summalt ei tule maksta intressi. Samas aga, kui kasutad krediitkaardilt suurema summa, mida kohe tagasi ei maksa, on krediitkaartide intressid üsna krõbedad ja nii võib su laen kalliks kujuneda.

Kes saab õppelaen taotleda?

Õppelaenu saavad taotleda ainult kindlatele tingimustele vastavad inimesed. Õppelaenu taotleja peab õppima täiskoormusega, kas üliõpilasena Eesti ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutsekoolis või õpilasena kutsekoolis (keskhariduse baasil) või rakenduskõrgkoolis või hoopis samaväärses välisriigi õppeasutuses ja õppevormis. Samuti peab õpingute kestus olema kindlasti (õppekava järgi) vähemalt kuus kalendrikuud. Taotleja peab olema kindlasti Eesti kodanik või võib ka viibida Eestis kas pikaajalise elaniku elamisloa või alalise elamisõiguse alusel.

Kahjuks õppelaenu ei anta akadeemilisel puhkusel viibivatele õpilastele ja üliõpilastele, kõrgkoolis osakoormusega õppivale üliõpilasele ja põhikooli baasil kutsekoolis õppivale õpilasele. Neid tingimusi võivad pangad kontrollida, seega tuleb kindlasti valmis otsida vastavad dokumendid, kui taotled laenu. Kui otsus on tehtud, saab õppelaenu taotleda 15. septembrist kuni järgmise aasta 1. juunini. Esimese aasta õpilased ja üliõpilased saavad õppelaenu 1. oktoobrist kuni järgmise aasta 1. juunini.

Maksepuhkus ning õppelaen kustutamine

Õppelaenu lepinguperioodi ajal on võimalik võtta maksepuhkust. Maksepuhkuse ajal ei ole vaja tasuda laenu põhiosa ega intresse. Intresse tasub riik. Maksepuhkust on võimalik taotleda kolmel juhul. Nendeks on võimalus arst-residendil kuni residentuuri lõpetamiseni, ajateenijal ajateenistuses viibimise ajaks ja ühel vanemal kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Mõtle kindlasti läbi enne maksepuhkuse võtmist, kuna nii võib laen täitsa ununeda, kuid hiljem tuleb see siiski tagasi maksta.

Teatud juhtudel on võimalik, et riik kustutab võetud õppelaenu. Kustutamine tähendab, et laenusaajalt ega käendajatelt ei nõuta õppelaenuga seotud kohustuste täitmist. Õppelaenu kustutamisega tegeleb Sotsiaalkindlustusamet ning see on võimalik vaid väga erandlikel juhtudel. Näiteks on nendeks laenusaaja surma korral, laenusaaja 80-100% töövõimetuks tunnistamise korral või laenusaaja alaealisel lapsel tuvastatakse pärast õppelaenu võtmist raske või sügav puue. Sellisel juhul kustutakse laen sõltumata laenukindlustuse olemasolust.

Õppelaen kokkuvõte

Õppelaen on hea tugi neile, kes alustavad oma kooliteed kõrgemas haridusastmes, ei ole veel endale leidnud tööd ning peavad katma hädavajalikke kulutusi, ent kui on vähemgi võimalus leida endale töö kooli kõrvalt, siis on see kõige kindlam viis rahamurede katmiseks. Pakkujaid on turul palju, kindlasti võrdle erinevate laenupakkujate tingimusi enne lepingu sõlmimist. Kui pead kindlasti laenu võtma, siis kaalu enne pikalt seda võimalust.

Õppelaenu ei tohiks minna tormates võtma, eriti kuna lisaks sinule on solidaarne vastutus ka käendajatel või on tagatiseks kinnisvara, tihtipeale võib selleks olla vanemate kinnisvara. Kas soovid alustada oma iseseisvat elu laenukoormaga? Proovi leida teisi võimalusi ning kui tõesti vajad kiiret rahasummat, siis vaata pigem väikelaenude poole. Abiks võib olla isegi kiirlaen või krediidikonto, mis võib kiiremad kulutused katta. Igal juhul mõtle asjale hoolikalt!

Õppelaenu pakuvad nii pangad kui muud krediidiasutused. Pangast võib kinnisvara tagatisel või käendajaga saada soodsama intressiga õppelaenu, kuid tihti on siis asjaajamine aeganõudvam. Kreditumi veebilehel saad vaid ühe taotluse täitmisega sisustuslaenu pakkumisi meie usaldusväärsetelt partneritelt. Nii saad pakkumisi mugavalt ühes kohas kõrvuti võrrelda. Taotluse tegemine on sulle tasuta ega kohusta ühtegi lepingut sõlmima. Endale sobivate tingimustega laenu saad ise pakkujate seast välja valida.