Võrdle mitu laenuandjad

Võrdle laenuandjad Eestis kiirelt ja mugavalt.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Parimad laenuandjad Eestis

Eestis võivad laenuandjad olla nii eraisikud kui ka ettevõtted, kelle tegevusalaks on laenusoovijate finantseerimine läbi erinevate laenutoodete. Laenupakkumiste tootevalik jaguneb tänapäeval mitmeteks alaliikideks, näiteks on nendeks väikelaen, kiirlaen, tarbimislaen ja autolaen. Laenuliigid võimaldavad kiiresti eristada laenupakkumisi ning valida nende seast endale kõige sobivam.

Väikelaenu puhul on tegemist laenutootega, mille summad küündivad maksimaalsest mõne tuhande euroni, sellest ka nende nimi. Kiirlaene aga iseloomustab finantseerimise kiirus, parimate pakkujate käest saab raha kätte vaid minutitega. Tarbimislaen on loodud inimestele, kes soovivad finantseerida oma tarbimisharjumusi, selle alla võib kuuluda koduelektroonika soetamine või reisile minemine. Autolaen on mõeldud uue auto ostuks või auto tagatisel laenamiseks. Pea igale laenusoovile on olemas vastav laen!

Tavaliselt on eelmainitud laenud – väikelaenud, kiirlaenud ja tarbimislaenud – ilma tagatiseta ehk nende võtmiseks pole vaja täiendavat tagatist. Sellistel laenupakkumistel on tavaliselt intress kõrgem kui tagatisega laenudel. Seevastu kuuluvad aga autolaenud tagatisega laenude hulka, kuna tagatiseks jääb ostetud auto. Tagatisega laenude intress on üldjuhul soodsam, kuna laenuandjale jääb teatav garantii tagatise näol, mis tõstab kliendi usaldusväärust ja võimaldab teha neile seeläbi soodsama laenupakkumise.

Mitu laenupakkumist ühe taotlusega

Eestis tegutseb üle 40 laenuandja ning enamik neist on suunatud eraklientidele. See tekitab kliendis kindlasti palju küsimusi. Milline laen tuleks valida? Mida vältida ja mida otsida? Kahjuks muidugi pole igal kliendil võimalust kõigi pakkumistega korraga tutvuda ning ka eraldi võtaks see palju aega. Et kokku hoida aega ja säästa raha, on meie veebilehel võimalus võrrelda laene ja leida kiirelt parim laenupakkumine vastavalt just sinu soovidele.

Kreditumi veebilehel on toodud välja parimad laenuandjad Eestis, kes pakuvad paindlikke, kiireid ja usaldusväärseid teenuseid rahaasjade korraldamises ja on partneriks, kes võtavad arvesse kliendi eelistusi ja vajadusi. Laenutaotluse esitamine on kiire ja mugav, tavaliselt võtab see vaid 2 minutit. Juba paari minuti jooksul saate ka kätte personaalsed laenupakkumised ning sulle jääb vaid sobiva laenupakkuja välja valimine kuvatud loetelu hulgast. Seejärel saad suunduda edasi laenupakkuja juurde ning vormistada laenu, kõige kiiremad laenud jõuavad taotleja kontole vaid 15 minutiga!

Kui sulle ei jää aega, et uurida, milline laen ja laenupakkujad oleks arvestades teie finantsolukorda kõige sobivamad, tekib oht, et võtate endale ebasobiva laenukohustuse. Sellise olukorra vältimiseks on Kreditum parim lahendus. Leia, milline laenuliik on sinu olukorras parim ning siis saad võrrelda laene selles valdkonnas. Tuleb ka meeles pidada, et iga võetud laen on finantskohustus ja tuleks tähelepanelikult tutvuda pakkumiste tingimustega.

Miks võrrelda laenupakkumisi?

Esiteks peaks enne laenu võtmist laenupakkumisi võrdlema, et leida, kas äkki on laenuandjal selleks mõni konkreetne laen, näiteks ilukirurgia- või reisilaen. Samas pakuvad teised laenuandjad ainult ühte liiki laene olenemata, mis on inimese personaalne laenuvõtu põhjus. Sellisel juhul on intress ja muud lisatasud alati kindlaks määratud ega varieeru sõltuvalt kliendi vajadusele, soovile või maksevõimekusele. Mõlemad variandid võivad olla kasulikud ning seetõttu tasubki neid võrrelda.

Lisaks on oluline võrrelda laene laenutingimuste pärast. Pea kõikidel pankadel on oma laenutingimused, mis võivad esmapilgul märkamatuks jääda. Nendeks tingimusteks võivad olla näiteks erinevad pakutavad maksepuhkused, tasudega kaasnevad intressid ja pisemad tasud nagu lepingu haldustasu või viivised. Erinevate tingimuste kitsaskohti on tihti raske märgata, seepärast võib ka keeruline ja ajakulukas olla iseseisvalt erinevate pankade laenutingimuste võrdlemine. Alati tuleks leida enda olukorra ja elutingimustega kõige paremini kooskõlas olev laenuandja.

Viimaseks, kuid ilmselt kõige olulisemaks on aeg. Juba eelnevalt mainisime, kui keeruline on laenuandjate vahel iseseisvalt valida just seepärast, et lugemist on nii palju ning kasutatakse sisutihedat õigusterminoloogiaga teksti, mille lugemine ja mõistmine võib olla tavainimesele keeruline. Nii võib iseseisvalt laenuandjatele laenusoovide esitamine olla meeletult ajakulukas. Siin tulebki appi Kreditum, mis lahendab selle probleemi kiirelt. Siin saad ühest kohast vaid ühe taotlusega kätte ülevaatlikult kõik laenupakkumised ning valida endale sobiva.

Kuidas võrrelda laenupakkumisi?

Kindlasti tuleks võrrelda laenupakkumisi vastavalt enda soovidele, vajadustele ja kriteeriumitele. Esimese asjana peaksid kindlasti enda jaoks kindlaks mõtlema, mille jaoks laenu võtad ja millele laenusumma kulub. Pärast seda tuleks läbi mõelda ka võetava laenu suurus ning juba peale seda saab teha otsuse, millises summas võiksid olla igakuised tagasimaksed. Lisaks laenusumma suurusele, sõltub tagasimaksete suurus ka võetava laenu tagasimakse perioodist. Kindlasti ei tohiks erinevaid pakkumisi võrrelda vaid ainult pakutava summa või lihtsalt kindla laenupakkuja järgi. Väga oluline on laenu võtmisel paika seada kindel summa ning olla kindel, mille jaoks laenu võetakse.

Kreditumi lehelt on väga kerge leida informatsiooni sellest, kuidas võrrelda erinevate laenupakkujate pakutavaid laene arvestades nende pakutavaid intressimäärasid ja lisatasusid, mis kaasnevad lepingu sõlmimisega. Kreditumi partnerite näol on tegemist usaldusväärsete laenuandjatega, mis on samuti üks olulisemaid faktoreid enda laenupakkuja valimises. Lisaks leiab meie blogist iga laenuliigi all informatsiooni vastava laenu ja selle omaduste kohta. Tingimused erinevad suuresti olenevalt laenuliigist, sealhulgas ka maksesumma, intress ja muud kohustused, millele võib-olla kohe ei mõtle. Peamiselt tuleks võrrelda makseperioodi ja sellega koos kuumakset, seejärel intresse ja muid laenuga kaasnevaid tasusid.

Üks suurimaid erinevusi laenude ja laenupakkumiste juures on tagatisega ja tagatiseta laenude vahel. Tagatisega laen tähendab, et laenuandja annab laenu teatud vara tagatisel. Tagatis tähendab seda, et kui laenuvõtjal tekivad makseraskused, omandab laenuandja tagatise laenu puuduvate osamaksete katteks. Nii on näiteks autolaenu puhul tagatiseks tavaliselt ostetud auto. Tagatiseta laen on tavaliselt väiksemas summas kui tagatisega laen ning tavaliselt laenuvõtjale kallim, kuid samas puudub sellega risk, et jäädakse ilma tagatiseks antud varast. Tavaliselt on tagatisega laen mõistlikum variant, sest laenule lisatav intress on väiksem. Meeles tuleks pidada, et olenemata sellest, kas laen on tagatisega või tagatiseta, on see siiski rahaline kohustus ning sellega kaasnevad riskid. Ka tagatiseta laen tuleb kindlasti tagasi maksta.

Kuidas valida endale kõige sobivam laen?

Eesti laenuturg on väga lai ning pakutakse palju erinevaid laene erinevate eesmärkidega. Kuidas selles orienteeruda ning leida nende kõigi pakkumiste hulgast endale personaalselt kõige sobivam laen ilma majanduslikesse raskustesse sattumata? Juba enne mainisime erinevaid tingimusi, mida laenude puhul võrrelda, kuid milline laenuliik valida?

Ka siin tuleks esiteks mõelda, mille jaoks laenu võetakse. Kui tegu on mõne kiireloomulise väljaminekuga, tuleks vaadata kas väikelaenu või kiirlaenu poole. Mis on neil vahet? Kiirlaenu iseloomustab väike laenusumma, kiiresti laenu kätte saamine ja ka lühike tagasimakseperiood. Seega sobib see pigem, kui raha on vaja kiiresti, kuid tagasi suudetakse maksta samuti kiiresti. Ka väikelaen on tavaliselt väikse laenusummaga ning selle saab kätte võrdlemisi kiiresti, kuid selle tagasimakseperiood on pikem kui kiirlaenul. Sellele tasuks mõelda juhul, kui on tulemas kiireloomulised väljaminekud, kuid tagasimakseks vajatakse rohkem aega.

Lisaks kiirlaenule ja väikelaenule on veel palju spetsiifilisi laenuliike – terviselaen terviseteenuste eest tasumiseks, auto ostmiseks liising või autolaen. Tavaliselt teevad need laenud hea pakkumise vastavalt sellele, mille jaoks laenu võetakse ning nendega kaasnevad kokkusobivad tingimused. Lisaks tavalistele laenudele on ka teistsuguseid võimalusi nagu näiteks krediidikonto. See on laenulimiit, mis toimib nagu virtuaalne krediitkaart. Nii on võimalik mugavalt igal vajalikul hetkel summa enda kontole kanda ning intressi arvestatakse vaid kasutatud summalt. Soovitame erinevate võimaluste kohta lugeda meie blogist ning vajadusel kindlasti nõu pidada spetsialistidega.

Kokkuvõtteks

Tänapäeval on laenu võtmine väga tavaline ja kindlasti mitte halb otsus. See aitab täita mõne kindla mõtte või pikaaegse unistuse, mis vajaks natuke lisaraha. Olgu sinu unistuseks kasvõi reis mõnda eksootilisse kohta või uus auto – pea kõige jaoks on olemas spetsiifiline laen. Väga tihti suhtutakse laenudesse negatiivselt, kuna ollakse teadmatuses ja arvatakse, et laenudel on vaid kallis intress ja lepingutasu. Sellised hirmud on kergesti välditavad, kui võrrelda laene hoolikalt ja valida endale just kõige sobivam. Sellega aitab omakorda Kreditum, mis mis aitab klientidel lihtsalt ja kiirelt võrrelda mitme erineva laenuandja pakkumisi ning leida endale jõukohane ja sobiv laen.

Kreditumi lehel võtab laenupakkumise esitamine vaid 2 minutit ja see on imelihtne, samas ei kohusta see millekski. Seejärel saadetakse taotlejale personaalsed pakkumised, mille seast klient saab valida endale kõige meeldivama ning siis suunduda edasi laenupakkuja kodulehel. Paljudel kordadel jõuab laen inimeseni vaid 15 minutiga! Tuletame ka kindlasti meelde, et iga võetud laen on finantskohustus ja enne laenu võtmist tuleks konsulteerida spetsialistiga.