Laenutaotlus

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laenu taotlemine Kreditumis

Kui soovid saada laenupakkumist, tee laenutaotlus kiirelt ja mugavalt Kreditumi veebilehel. Laenu taotlus võtab vaid minuti, see on tasuta ega kohusta lepingut sõlmima. Loe allpool lähemalt, kuidas taotleda laenu Kreditumi veebilehel.

Laenu taotluse saatmine

Laenu taotlemine ei pea olema keeruline ega aeganõudev. Aitame sul kiiresti leida pakkumisi erinevatelt laenupartneritelt ning võrrelda pakkumisi mugavalt ühes kohas. Taotle laenu vaid mõne minutiga. Selleks piisab vaid ühe veebivormi täitmisest oma andmetega ning seejärel saad meie partnerite laenupakkumiste seast valida omale sobivaimate tingimustega laenu.

Milliseid andmeid küsitakse laenu taotlemisel?

Laenutaotlus sisaldab infot sinu soovitud laenusumma, sissetulekute ning elustiili kohta. On oluline, et mõtleksid laenuvajaduse hoolikalt läbi ja kaaluksid erinevaid alternatiive. Laenu tasub võtta ainult siis, kui see võimaldab elujärge pikemas perspektiivis parandada ning laenu igakuised tagasimaksed mahuvad sinu eelarvesse. Kaalu hoolikalt oma sissetulekuid ja väljaminekuid ning mõtle olukordadele, kus sinu sissetulekud võivad väheneda. Näiteks, kas suudad laenu tagasi maksta ka siis, kui peaksid töö kaotama ja ajutiselt ilma sissetulekuta elama? Või isegi, kui peaksid jääma pikemalt haiguslehele ega saa tööl käia? Kui oled oma rahalise olukorra põhjalikult läbi mõelnud ning laenusoov on põhjendatud, taotle laenu Kreditumi veebilehel. See käib lihtsalt ja kiirelt ning on sulle tasuta.

Millistele laenudele saan taotlust teha?

Vastavalt oma vajadustele, saad taotleda erinevat tüüpi laenu. Näiteks väikelaenu, remondilaenu, autolaenu, refinantseerimislaenu.

Mis vahe on erinevatel laenuliikidel?

Erinevatel laenudel on erinev sihtotstarve ning tingimused. Laenupakkujad hindavad laenusaaja võimekust koos laenutaotluses märgitud otstarbega ning teevad sulle personaalse pakkumise. Pööra kindlasti tähelepanu ka võimalikele laenutingimustele laenu sihtotstarbega seoses. Näiteks võib laenupakkuja autolaenu korral soovida tõendit, et laenu väljastamise järel sinu nimel ka auto on. Või refinantseerimislaenu puhul võib laenuandja seada tingimuse, et maksab sinu olemasolevad kohustused tagasi ise, mitte ei kanna soovitud summat üle sinu kontole. Kui sul on lisaküsimusi laenupakkujale, ära karda neid küsida.

Kiirlaen

Kiirlaen on üldiselt kõige kallim laen, mida tasub võimalusel vältida. Kiirlaenu antakse pigem väiksemas summas, tagasimakse periood on lühike, kuid intressid ja krediidi kogukulu määr on tihti kõrged.

Taotle kiirlaenu siin

Väikelaen

Väikelaen on väga paindlik tarbimislaen. Sellel on tavaliselt väiksemad kulud kui kiirlaenul ning üldjuhul ei ole väikelaenu saamiseks vaja tagatist ega näidata laenu sihtotstarvet. Laenutähtaja saad ise valida ning sellest sõltub ka sinu igakuine laenumakse suurus. Mida pikema perioodi valid, seda väiksem on igakuine kohustus. Kuid mida lühema perioodi valid, seda kiiremini saad laenu tagasi makstud.

Laenusummat saad kasutada enda vajadustest lähtuvalt, ilma kellelegi aru andmata. Väikelaenu kasutatakse enamasti näiteks mööbli, elektroonika või kodumasinate ostuks, aga ka reisimiseks või hoopis ootamatute väljaminekute katmiseks. Meil kõigil on elus olukordi, kus on ootamatult lisaraha vaja. Siis tulebki appi väikelaen.

Taotle väikelaenu siin

Remondilaen

Remondilaen sobib oma elukoha või suvila remondiks. Kuigi enamasti ei ilmne remondivajadus ootamatult, võib siiski ette tulla olukordi, kus väiksemate remonditööde käigus selgub, et on mõistlik ka mõned teised tööd kohe ära teha. Kui siis vaba raha parajasti ei ole, tuleb appi remondilaen.

Taotle remondilaenu siin

Autolaen

Autolaenul on konkreetne eesmärk – et saaksid omale sõiduki osta. Mõnikord soovib laenupakkuja näha, et laenu väljastamise järel on sõiduk ka sinu nimele vormistatud. Mõni teine laenupakkuja vormistab sõiduki aga enda nimele seniks, kuni laen on tagasi makstud. Nii teevad näiteks ka liisingupakkujad. Autolaenu eelis autoliisingu ees seisneb tihti selles, et auto saad koheselt enda nimele ning ka kaskokindlustuse kohustust üldjuhul ei ole. Tingimused aga võivad pakkujate puhul erinevad olla, nii et loe kindlasti laenupakkumist ja lepingutingimusi enne, kui lepingu allkirjastad.

Taotle autolaenu siin

Refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen on mõeldud sinu olemasolevate kohustuste koondamiseks ühe lepingu ja ühe kuumakse alla. Näiteks kui sul on kaks järelmaksu, auto väikelaen, tarbimislaen ja kasutatud limiidiga krediitkaart, on mõistlik oma laenud konsolideerida. Konsolideerimiseks nimetataksegi laenude ühe lepingu ja kuumakse alla toomist.

Tihtilugu on see esimene samm oma üle pea kasvanud finantsolukorra korrastamisel, aga ka siis, kui laenud ei ole veel üle pea kasvanud, annab üks refinantseerimislaen palju parema ülevaate oma kohustustest ja laenujäägist. Mõnikord pakuvad finantsasutused refinantseerimisel ka soodsamat laenuintressi, mis tähendab, et saad oma kohustusi juba selle võrra vähendada. Kasu võib olla ka konsolideeritud laenudele pikema tagasimakse tähtaja valimine, sest ka nii saab igakuiseid kohustusi kokkuvõttes vähendada.

Refinantseerimislaen ei ole mõeldud uute kulude katmiseks, vaid see on konkreetselt sinu tänaste kohustuste lõpetamiseks. Refinantseerimislaenu saamisel ei tohiks sinu igakuised kohustused suureneda, vaid vastupidi, väheneda.

Taotle refinantseerimislaenu siin

Millele laenu pakkumise valikul tähelepanu pöörata?

Laenuturg on väga tihe ning usaldusväärse ja parima pakkumise väljavalimine võib olla korralik väljakutse. Kõige olulisem on mõista oma laenuvõimekust, et mitte jääda hätta laenu tagasimaksmisega. Otsustada ei tohi kiirustades ega emotsiooni ajel, vaid võimalikke pakkumisi tuleb hoolikalt võrrelda.

Laenu pakkumise saamisel pööra kindlasti tähelepanu järgnevale:

Laenumakse

 • Kui pikk on laenu tagasimakseperiood? Mida pikem on periood, seda rohkem maksad laenuintresse, kuid seda soodsam on igakuine laenumakse kohustus.
 • Kui suur on igakuine laenumakse? Mõtle rahulikult läbi oma igakuised sissetulekud ja kohustused ning vali omale sobiva pikkusega laen, et suudaksid kindlasti igakuiseid laenumakseid tasuda ka olukordades, kus sinu sissetulek võib väheneda. Eriti oluline on kuumakse suurusele tähelepanu pöörata suurema summa ja pikema tähtajaga laenu puhul, sest finantsiline olukord võib elus kiiresti muutuda.
 • Kuidas toimuvad laenu tagasimaksed? Kas pead selleks avama konto uues krediidiasutuses või piisab, kui tasud igakuiseid makseid arve alusel oma kodupangast ülekande kaudu.

Intress ja krediidi kulukuse määr ehk laenu “hind”

 • Mis on laenu intress? Võrdle erinevate pakkujate laenu intressimäära, kuid pea meeles, et lisaks intressimäärale tuleb vaadata ka teisi tingimusi ning võimalikke lisatasusid. Parema ülevaate saamiseks ja erinevate laenude võrdlemiseks vaata kindlasti ka krediidi kulukuse määra.
 • Mis on krediidi kulukuse määr? See on näitaja, mille arvutamise kord on seaduses ette nähtud ning mis võimaldab erinevate laenude hinda paremini võrrelda. Krediidi kulukuse määr sõltub laenusummast, tähtajast, intressist, lisatasudest jm kuludest, mis laenuga kaasnevad. Kui sinu laenupakkumisel ei ole krediidi kulukuse määra eraldi välja toodud, siis küsi seda kindlasti laenupakkujalt.
 • Kas intressi arvestatakse laenusummalt või laenujäägilt? Kui intressi arvutatakse laenusummalt terve perioodi jooksul, maksad oluliselt suurema osa intressidena, sest kui intresse arvutatakse laenujäägilt, väheneb ka makstavate intresside summa iga tagasimakse järel.

Muud kulud

 • Millest igakuine laenumakse koosneb? Kas lisaks laenu põhiosa ja intresside tagasimaksele lisandub muid kulusid? Mõnikord lisandub näiteks laenumakse kindlustus või lepingu hooldustasu või muu lisakulu, mis sinu laenumakset suurendab. Mida rohkem on lisakulusid, seda aeglasemalt maksad tagasi laenu põhiosa. Võimalusel väldi laenusid, kus on erinevad lisatasud.
 • Kas laenulepingul on lepingutasu? Kui jah, siis kas see tuleb maksta koheselt või arvestatakse laenumaksete sisse. Näiteks kui saad laenupakkumise summas 9500 € ning lepingutasu on 400 €, siis pane tähele, kas sulle makstakse välja laenusumma 9100 € või 9500 €. Viimasel juhul saad küll korraga rohkem raha kätte, kuid igakuised laenumaksed on suuremad, sest maksad igas kuus osaliselt tagasi ka lepingutasu summat.

Lepingutingimused

 • Kas tegu on tagatisega või tagatiseta laenuga? Üldjuhul on tagatisega laenud suurema summa, kuid väiksema intressiga. Neid laene tasutakse pikema perioodi jooksul ning tagatis on laenuandjale niiöelda kindlustuseks, juhul kui peaksid laenu tagasi maksmisega hätta jääma. Tagatiseta laenude summad on väiksemad, kuid intressid kõrgemad, sest krediidiandja jaoks on ilma tagatiseta laenu andmine suurem risk. Mõtle hoolega läbi, kas oled valmis oma vara laenu tagatiseks andma.
 • Mis võimalused on laenulepingu muutmiseks? Näiteks kui soovid muuta igakuist maksepäeva, muuta laenu tähtaega, maksta osaliselt tagasi suurem summa? Kas laenulepingu muutmisega kaasnevad mingid kulud?
 • Kas laenu saab ennetähtaegselt tagasi maksta? Kui jah, siis kas pead korraga tasuma kogu laenujäägi või saad näiteks korraga maksta ära suurema osa laenu põhiosast ning siis jätkata veel mingis osas igakuiste maksetega? Või kas ennetähtaegselt tagasimaksmiseks pead tasuma mingit leppetrahvi või krediidiandjale saamata jäänud intresse? Ehk selgita välja, millised kulud kaasnevad laenulepingu ennetähtaegse tagastamisega seoses?

Nagu näed, on laenude võrdlemisel väga oluline pöörata tähelepanu paljudele erinevatele küsimustele ja tingimustele. Kui laenupakkumisest seda infot ei leia, küsi julgesti laenupakkujalt lisainfot, et teha sinu vajadustele vastavalt parim otsus. Laenu taotlemine võib küll olla lihtne ja kiire, kuid otsuse tegemine peab olema kaalutletud ja läbimõeldud.

Mida teha, kui laenu ei ole võimalik ajutiselt tagasi maksta

Kui juhtub, et oled küll laenu võtmise hoolikalt läbi mõelnud ning see on sulle täna jõukohane, võib elus ikka ette tulla ootamatusi, kus võibolla ei ole võimalik laenu tagasi maksta. Sellisel juhul võta esimesel võimalusel ühendust oma laenuandjaga ning uuri võimalusi kas laenupuhkuse või maksete vähendamise kohta. Kokkuleppe saavutamine on nii sinu enda kui laenuandja huvides, mistõttu tuleks kindlasti võimalused läbi rääkida. Kui jääd maksetega hiljaks ega vasta laenuandja päringutele, võib see kahjustada sinu võimalusi tulevikus laenu saamiseks.

Laenu taotlus ei kohusta laenulepingut allkirjastama

Kui oled täitnud laenutaotluse, tehakse sulle laenu pakkumised meie partnerite poolt. Kui sulle aga pakkumised ei sobi, võid laenupakkujatelt küsida tingimuste läbirääkimise võimalust või pakkumisest üldse keelduda. Pea meeles, et laenu taotlus ei kohusta sind lepingule allkirja andma ega laenupakkumist vastu võtma.

Taotle laenu Kreditumi veebilehel

Kui oled oma rahalise olukorra ja laenusoovi põhjalikult läbi mõelnud, on laenu taotlemine väga lihtne. Sul tuleb vastata vaid mõnele küsimusele enda kohta, et saada laenupakkumisi meie partneritelt. Vaid ühe taotluse täitmisega saad võrrelda laenusid kuni 25 000 € summas. Laenutaotlus on tasuta ega kohusta sind millekski. Nii saad valida endale mitme pakkumise seast sobivaima lahenduse. Sulle tehtavad personaalsed pakkumised sõltuvad sinu krediidivõimekusest ning võivad aja jooksul muutuda, seega kui sa täna sobivat pakkumist ei leia, võid uue taotluse teha juba mõne aja pärast uuesti.

Taotle laenu ja võrdle pakkumisi siin