Laen sularahas

Võrdle sularaha laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Kiirlaen sularahas – mida see tähendab?

Kiirlaen sularahas on harilik väikelaen või kiirlaen, mis väljastatakse laenutaotlejale sularahas. See aga tähendab omakorda seda, et laenu võtmisest ei jää kasutaja pangakontole ühtegi jälge. See võib olla hea märk, et vältida tulevikus näiteks panga lisaküsimusi, sest paljud pangad suhtuvad endiselt negatiivselt kiirlaenu võtnud klientidesse. Kui soovid, et kiirlaen väljastatakse sularahas, pead laenu taotlemisel seda eraldi välja tooma, sest harilikult soovivad firmad kanda laenu summa otse taotlenud isiku pangakontole. See tuleneb sellest, et sularaha osakaal on aja jooksul märkimisväärselt vähenenud. Seetõttu on ka sularahalaenu võtmine laenutaotleja jaoks kallim. Sularahas kiirlaenu või väikelaenu väljastatakse harilikult postkontorites või poodide kassas.

Kas laen sularahas on minule sobiv valik?

Kiirlaenu või väikelaenu sularahas saavad taotleda kõik täisealised alalised Eesti elanikud, kellel on püsiv tõendatav sissetulek. Seadusest tulenevalt ei erine sularahalaenu tingimused mistahes elektroonse või mobiilse laenu tingimustest. Laen sularahas on sobiv valik neile, kes eelistavad sularahas arveldada või kellel pole mingil põhjusel võimalik pangakaarti või pangakontot kasutada. Paljudele meeldib ka sularaha teatav anonüümsus. Samuti ei saabu kiirlaen sularahas kontole kohe, vaid tuleb läbida täiendavad sammud, füüsiliselt kodust välja minna, näiteks postkontorisse või lähimasse kodupoodi. Kuigi tasub meeles pidada, et sularahas kiirlaenu väljastamine on kliendi jaoks alati kallim valik. Üha enam pankasid on muutumas sularahavabaks ja see kehtib ka alternatiivsete laenukontorite kohta.

Kiirlaen sularahas – kas see on tänapäeval võimalik?

Kahjuks lõppes võimalus saada laenukontorist laen sularahas juba eelmisel aastakümnendil. Kuigi teenus oli mõnda aega päris populaarne, sest pangakontole ei jäänud kiirlaenu või väikelaenu võtmisest jälge, muutus protsess internetiseerumise tõttu tüütuks ning sularaha tehingud muutusid nii pangale kui ka kasutajatele kallimaks. Kiirlaen sularahas ei ole enam Eesti turul pakutav teenus ning laenusumma laekub pärast positiivse laenuotsuse tegemist otse isiku pangakontole. Kui isik soovib seejärel sularaha kasutada, saab ta sularaha välja võtta juba enda pangakontolt või pangakaardilt. Laen sularahas on muutunud aja jooksul ebamõistlikuks ja ebapraktiliseks ning seetõttu Eesti turult enam seda teenust ei pakuta.

Laen sularahas – kuidas seda saada?

Kõige lihtsam on tänapäeval sularahas laenu taotleda ilmselt perelt, sõbralt, kolleegilt või healt tuttavalt. Eraisikud arveldavad omavahel sageli sularahas, samuti eelistavad paljud inimesed üksteisele sularaha ka kinkida. Kui vajad kiirelt sularahas laenu, tasub seda pigem mõnelt eraisikult taotleda, sest laenukontorid sellega enam ei tegele, sest see muutus ebapraktiliseks ja ebamõistlikult kalliks ja ebasoodsaks just tarbija jaoks. See aga ei tähenda, et laenufirmalt poleks võimalik sularahas laenu välja võtta. Eesti laenuturul tegutseb kaks laenupakkujat – laen.ee ja Coop Pank – kes väljastavad krediitkaardi, millega on võimalik pangaautomaadist raha välja võtta. Coop Panga kaardiga on võimalik sularaha välja võtta ka näiteks kõigist Coop poodidest, mis on eriti hea võimalus näiteks maapiirkondade elanike jaoks.

Kiirlaen sularahas – kuidas seda taotleda?

Varem sai laenutaotluse esitamisel teha vastava märke – kas laen soovitakse kätte saada pangakontole või sularahas. Kui soov oli saada laen sularahas, oli vaja isikutuvastus läbida lähimas postkontoris või ka näiteks mõne poe kassas. Kuna tänapäeval on kiirlaenu ja väikelaenu taotlemise protsess mugavalt kolinud internetti ning laenu saab 24h taotleda nii arvutist kui ka telefonist, muutus postkontoris isiku tuvastamise protsess lihtsalt tüütuks ja aeganõudvaks, sest postkontorid on lahti nii piiratud aegadel ning tihti on seal suured järjekorrad. Lisaks oli kiirlaen sularahas tarbija jaoks palju kallim ja riskantsem. Seetõttu ei ole kiirlaen sularahas enam tänapäeva Eesti krediidiandjate portfoolios. Kuid see ei tähenda, et võetud laenu ei saaks sularahas kasutada, lihtsalt see tuleb otse oma pangakontolt välja võtta.

Laen sularahas pangast või krediidiasutusest

Üha enam pankasid liiguvad sularahavabade tehingute poole. See protsess käib kaasas tehnoloogia arenguga ning maailmas on palju riike, kus sularahast üha enam loobutakse. Arvatakse, et juba mõnekümne aasta pärast on sularaharinglus paljudest kaasaegsetest riikidest kadunud, sest sularaha seaduslikku päritolu on raske kindlaks teha ning paljude inimeste jaoks ei ole sularaha enam lihtsalt mugav. Siiski eelistab veel suur osa inimesi igapäevaseks arveldamiseks just sularaha kasutada, nii münte kui ka paberraha. Kui kliendi soov on kiirlaen sularahas, pakuvad osad teenusepakkujad vormistada krediitkaart või kliendikaart, mis toimib tavalise pangakaardi põhimõttel ning millega saab sularaha välja võtta. Tihti saab sellise kaardiga teenida ka teatavaid boonuseid või cashbacke, mis teeb selle võrreldavaks klassikalise krediitkaardiga. Lisaks saab näiteks Coop Panga kliendikaardi puhul võtta sularaha välja Coopi poodidest, mis võib olla mugav lahendus kohtades, kus pangaautomaatide juurde puudub ligipääs.

Kuidas tagasi maksta laen sularahas?

Kui varasematel aastatel väljastati sularahalaenu postkontoritest sel põhjusel, et kliendid ei soovinud enda pangakonto väljavõttele märget kiirlaenu või väikelaenu võtmise kohta, siis paratamatult tekkis ka küsimus, kuidas kiirlaen sularahas tagasi maksta. Kardeti, et kuigi laen väljastati sularahas, tuleb ikkagi pangakontot tagasimaksmiseks kasutada. Aga tegelikult sai sularahalaenu samamoodi tagasi maksta ka postkontoris või minnes laenukontorisse kohapeale raha tagasi maksma. Kahjuks aga lisandus sularahalaenu tagasimaksmisele erinevaid lisatasusid, mis tegid sularahalaenu võtmise ja tagasimaksmise lõppkokkuvõttes klientide jaoks liiga kalliks ja ebamugavaks. See oli ka põhjus, miks selle teenuse pakkumine lõpetati juba aastaid tagasi. Tänapäeval pole sularahas võimalik laenu tagasi maksta ning kindlasti peab tegema pangaülekande. Samas on võimalik laenu tagasi maksta ka kellegi teise pangakontolt – oluline on vaid kasutada õiget viitenumbrit, et raha õigesse kohta õigeaegselt laekuks. Muidugi saab kasutada tagasimaksmiseks ka anonüümset e-rahakotti, kui ei soovita pangakontole märget kiirlaenu või väikelaenu tasumise kohta.

Kas kiirlaen sularahas on soodne?

Kiirlaenul ja väikelaenul on harilikult päris kõrged intressid, hajutamaks krediidiandja riske. Loomulikult pakutakse sageli uutele klientidele ja oma arveid korralikult tagasi maksnud püsiklientidele palju soodustusi – näiteks vabastamine lepingutasu sõlmimisest, maksepuhkus, intressivaba esimene laen ja palju muud. Sularaha väljavõtmise eest küsivad tänapäeval tasu enamus pankasid ja krediidiasutusi ning sellega tuleb arvestada. Kui olete taotlenud näiteks sularaha väljavõtmise võimalusega krediitkaardi, peate arvestama, et välja võetavalt summalt võib maha minna teatud protsent, mis võib sularaha väljavõtmise kulukaks teha. Sularaha tehingud pole praktiliselt kunagi teenustasu vabad, selle käitlemine on kulukas. Seega on mõistlikum raha kokkuhoiu mõttes kindlasti kasutada digitaalset raha ning maksta kaardiga. Eriti kasulik on maksta krediitkaardiga, mille kasutamisel saab teatud teenuste puhul soodustusi või isegi raha tagasi ehk cashbacki.

Kiirlaen sularahas – kui suur on maksimaalne summa, mida saan taotleda?

Kuigi kiirlaen ja väikelaen on nime poolest justkui väikese summaga laenud, võivad summad siiski ulatuda mitmetesse tuhandetesse eurodesse. Kreditumi portaalis saab võrrelda ja valida ise endale sobivaid laenupakkumisi. Sisestage soovitud laenusumma ja tagasimakse periood – otsingumootor leiab hetkega Eesti turu parimad pakkumised. Eesti turul on Finantsinspektsiooni andmetel 45 erinevat laenuandjat. Aja kokkuhoidmiseks on parimad pakkumised ühte koondatud, et saaksite mugavalt võrrelda endale sobivaid pakkumisi. Arvestada tuleb mitte ainult madalama intressiga, vaid KKMi ehk krediidi kulukuse määraga, mis näitab, kui kalliks laen kliendi jaoks ühe aasta jooksul kujuneb. Sinna sisse on arvestatud peale intressi ka kõik võimalikud kõrvalkulud lepingu sõlmimisel. Kiirlaenu saab taotleda summades 30€ – 5000€. Sellised laenud on üldjuhul ka tagatiseta. Tasub meeles pidada, et sularahatehingud pole praktiliselt mitte kunagi ilma teenustasuta, seega laen sularahas kujuneb kliendi jaoks kokkuvõttes ikkagi kallimaks kui virtuaalne raha.

Kokkuvõtteks – mida meeles pidada, kui on soov taotleda laen sularahas?

Kiirlaen sularahas ei ole aastal 2023 enam aktuaalne finantsteenus. Eelkõige seetõttu, et see on tarbijatele väga kulukas. Samas aga soovivad krediidiasutused olla kliendisõbralikud ning pakkuda soodsaid ja mugavaid lahendusi laenajate jaoks. Laen sularahas tõestas, et see ei ole mugav, kiire ja lihtne teenus. Seetõttu on tänapäeval kõik kiirlaenud ja väikelaenud siiski virtuaalne raha, seda nii kodupangast kui ka alternatiivsest krediidiasutusest laenates. Samas võivad mõned asutused väljastada näiteks krediitkaarti, millel on sularaha väljavõtmise võimalus kas mistahes pangaautomaadist või mõnel juhul ka toidupoe kassast. Toidupoe kassas sularaha väljavõtmise võimalus on väga mugav lahendus näiteks väiksemates kohtades, kus puuduvad sularaha automaadid. Samas tasuks arvestada, et sularaha osakaal väheneb ühiskondades üle maailma ning liigume üha enam virtuaalse raha kasutamise poole. See on lõppkokkuvõttes kõigile soodsam ja mugavam, kaasaegne lahendus. Kreditumi portaalis saate võrrelda parimaid laenupakkumisi Eesti laenude turul aastal 2023 ja kindlasti leida ka endale parim kiirlaen sularahas.