Laenukalkulaator

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laenukalkulaator – mis see on ja kuidas see toimib?

Kreditumi portaali eesmärk on olla nii uutele kui ka kogenumatele laenutaotlejatele abiks parima laenu leidmisel. Oleme selle jaoks loonud sellise mugava ja kiire lahenduse nagu laenukalkulaator. Maksimaalse laenusumma kalkulaator koondab teie jaoks tabelina just teie nõudmistele vastavad laenud Eesti turu parimatelt krediidiasutustelt. Nii saate just teile sobivaid laenupakkumisi võrrelda. Laenukalkulaatori kasutamine on lihtne ja mugav. Lihtsalt sisestage oma andmed ning andmed soovitud laenu kohta. Laenukalkulaatori kasutamine on teile tasuta ning tulemused ilmuvad vaid sekunditega.

Maksimaalse laenusumma kalkulaator – mille jaoks seda kasutada?

Laenukalkulaatorit soovitame kasutada enne mistahes laenuotsuse tegemist ja laenulepingu sõlmimist. Just laenukalkulaator annab adekvaatse ülevaate Eesti laenuturu pakkumistest, mis just teie vajadustele sobiksid. Sisestades õiged andmed oma sissetulekute ja väljaminekute kohta iga kuu lõikes, arvutab laenukalkulaator välja teie maksimaalse võimaliku laenusumma. Samuti näitab laenukalkulaator ära laenu KKM ehk krediidi kulukuse määra, mis koondab endas nii laenu intressi kui ka muid laenulepingu sõlmimisega kaasnevad kulutused. Laenukalkulaatori abil saate leida enda jaoks parima tagatud või tagatiseta laenu mistahes eesmärkideks.

Kodulaen kalkulaator

Kui vajate kodulaenu, aitab teid parima laenusumma, laenuintressi ning kuumakse valimisel just kodulaenu kalkulaator. Kuna kodulaenu puhul on tavaliselt tegemist suurema summaga, mis võetakse aastakümneteks, on oluline langetada parim valik. Kodulaenu puhul on tegemist hüpoteeklaenuga, millel võib olla nii fikseeritud kui ka muutuv intress. Kuigi tavaliselt on kodulaenul madalam intress kui väikelaenul, võivad pakkumised erineda sõltuvalt teie sissetulekutest ja väljaminekutest ning varasemast krediidiajaloost. Kodulaenu taotletakse tavaliselt oma kodupangast, kuid alati ei pruugi kodupank oma klientidele laenu väljastada. Sellest ei tasuks lasta end heidutada ning kindlasti tuleks proovida küsida kodulaenu teistelt pankadelt ja miks mitte ka alternatiivsetest finantsasutustest. Kreditumi kodulaenu kalkulaator aitab välja arvutada teie tingimustele vastavad parimad kodulaenu võimalused.

Autolaenu kalkulaator

Üha populaarsemaks tooteks Eesti laenuturul on muutumas autolaen või motolaen. Autolaenu võib kasutada nii esimese auto ostuks kui ka näiteks olemasoleva auto remondiks. Mõnikord nimetatakse laenu ka motolaenuks, sest inimestel võib peale auto olla ka muud mototehnikat, kas igapäevases või hobi korras kasutuses. Sellest sõltuvalt saab autolaenu taotleda nii tagatiseta kui ka tagatud laenuna. Paljud arvavad, et autolaenu taotlemisel tuleb autole seada pant krediidiandja kasuks ning autol peab olema kaskokindlustus, kuid tegelikult pole see sugugi nii. Kõik sõltub laenusummast ning konkreetsetest tingimustest. Kreditumi autolaenu kalkulaator aitab võrrelda parimaid autolaenu pakkumisi Eestis.

Väikelaenu kalkulaator

Kuigi väikelaen on väga populaarne laenutoode, mida võetakse erisugustel otstarvetel – näiteks kodu või autoga seotud toimingud, reisimine, pulmad, suurema tehnika ost või mõne ammuse unistuse täideviimine – on tavaliselt tegemist keskmisest kõrgema intressiga laenupakkumisega. Kuna laenupakkujaid on Eesti krediiditurul Finantsinspektsiooni andmete kohaselt 45, oleks mõeldamatu käia eraldi iga 45 laenupakkuja portaalis ning küsida endale pakkumisi. Seetõttu on väikelaenu kalkulaator mugavaks ja kiireks kasutamiseks loodud – kõik väikelaenu pakkumised on tabelina või mugava üldvaatena koondatud ühte kohta. Lihtsalt valige nimekirjast endale sobiv laenupakkuja, võtke nendega otse ühendust ning küsige personaalset pakkumist. Kreditumi portaali laenukalkulaatori abiga näete ülevaatlikku pakkumist iga laenu KKMi ehk krediidi kulukuse määraga, kuid te võite laenuandjalt saada personaalsema pakkumise, mis võib erineda laenukalkulaatoris näidatust.

Pangalaenu kalkulaator

Pangalaenu kalkulaatori kasutamine on lihtne. Teil tuleb sisestada soovitud laenusumma, tagasimakse periood, intress, tagasimakse graafik. Sellise laenu kalkulaator aitab arvutada välja laenu osamakse suurust ehk see on laenumakse kalkulaator. Pangalaenu kalkulaator annab ülevaate võimalikust laenu osamakse suurusest, kuid võib erineda teile panga poolt tehtavast personaalpakkumisest. Üldjuhul sõltub pangalaenu intress varasemast pangasuhtest, kliendi maksekäitumisest (kas tegemist on madala või kõrge riskiga kliendiga), samuti näiteks omafinantseeringu olemasolust.

Kas laenukalkulaatori kasutamine on tasuta?

Kreditumi laenukalkulaatori ning laenude võrdluse kasutamine on teile täiesti tasuta ning ei kohusta millekski. Kreditumi eesmärk on anda ülevaade Eesti laenuturu parimatest pakkumistest ühe ülevaatliku koondtabelina. See säästab aga hulganisti teie aega, sest te ei pea eraldi laenuportaale sirvima ja kirju laiali saatma. Lihtsalt sisestage Kreditumi otsingumootorisse endale vajaliku laenu tingimused ning juba sekundite pärast on teil olemas ülevaade ja lai valikuvõimalus Eesti laenuturu pakkumistest. See on lihtne ja kiire, proovige ise järele!

Millise laenusumma ma peaksin valima?

Enne mistahes laenulepingu sõlmimist ja laenuotsuse tegemist tuleb enda vajadused ja võimalused hoolikalt läbi mõelda. Mis on laenu otstarve? Kuna väikelaenudel on tavaliselt kõrgemad intressid, ei tasuks neid kasutada igapäevaste ostude rahastamiseks, vaid pigem sobivad need rahasüstiks mõne ootamatu väljamineku katmise tarbeks. Laenusumma suurus sõltub otseselt laenu eesmärgist. Võib-olla on kulutust võimalik katta ka säästudest, kas täielikult või osaliselt, ning laenu polegi vaja maksimaalses summas välja võtta. Samuti tuleb läbi mõelda, milline on maksimaalne laenu osamakse suurus, mida on võimalik tasuda. Osad krediidiandjad lubavad tasuda osamakset annuiteetmaksena, s.t üks kord kolme kuu jooksul igakuise osamakse asemel. Laenukalkulaator aitab valida maksimaalse võimaliku laenusumma, tuues välja kõik võimalikud lisakulutused, mis laenuga võivad kaasneda. Kindlasti pole laenuintress ainuke tingimus, mida laenu puhul jälgida, sest lepingusse võivad olla sisse kirjutatud ka muud tasud.

Kuidas laenu taotleda, kui leidsin endale laenukalkulaatori abiga sobiva pakkumise?

On suurepärane, kui leidsite endale Kreditumi laenukalkulaatori abiga sobiva laenupakkumise. Pidage meeles, et tegemist on ülevaatliku pakkumisega ning võib erineda teile tehtavast personaalsest laenupakkumisest. Kui leidsite laenukalkulaatori ja laenude võrdluse otsingu abil endale sobiva laenu, võtke otse ühendust mainitud krediidiandja klienditeenindusega. Teile tehakse lisaks kiire ja põhjalik taustauuring (näiteks krediidiajalugu ja vajadusel ka pangakonto väljavõte) ning seejärel tehakse vastavalt kas positiivne ja rahuldav laenuotsus või vastatakse teie laenutaotlusele eitavalt.

Mida teha, kui sain oma laenutaotlusele eitava vastuse?

Oma laenutaotlusele eitava vastuse saavad väga harva kliendid, kellel on laitmatu maksekäitumine. Eitava laenutaotluse vastuse põhjuseks võib olla näiteks kehtiva maksehäire olemasolu – seaduse alusel ei tohi sellisele isikule laenu ega järelmaksu väljastada, sest see läheb vastuollu vastutustundliku laenamise põhimõtetega. Samuti võite saada eitava laenuotsuse oma taotlusele, kui te pole õigeaegselt ja korrektselt esitanud kõiki vajalikke andmeid – näiteks teinud seadusega nõutava isikutuvastuse või esitanud viimase 4 või 6 kuu pangakonto väljavõtte. Samuti võib eitav laenutaotluse otsus tulla siis, kui teie pangakontolt kajastub liigselt teisi finantskohustusi ning nende osakaal moodustab üle 40% teie eelarvest. Samas aga ei tähenda eitav laenuotsus ühelt krediidiasutuselt automaatselt seda, et teil pole võimalik mõnest muust laenufirmast enda laenutaotlusele positiivne laenuotsus saada. Seetõttu tasubki erinevaid pakkumisi uurida ning personaalset pakkumist küsida. Võimalik, et saaksite laenu väiksemas summas ja teistel tingimustel, kui esialgu laenukalkulaatorisse sisestasite.

Kuidas käituda makseraskustesse sattumise korral?

Kuigi makseraskustesse sattumise vältimist aitab ennetada see, kui võetakse vaid oma reaalsetele võimalustele ja vajadustele vastav laenusumma ning peetakse enne laenulepingu sõlmimist nõu spetsialistiga, kasutades ka laenukalkulaatorit sobivaima laenu leidmisel, võivad ajutised makseraskused tabada igaüht. Selle vältimiseks võib mõelda laenu kindlustamise peale laenulepingu sõlmimise ajal. Laenukindlustus tähendab väikest summat, mida krediidiandjale tasutakse koos osamaksega, mis hiljem kergendab asjaolusid, kui laenu pole võimalik mingi perioodi jooksul tagasi maksta. Lisaks tasuks krediidiandjalt paluda maksepuhkust. Maksepuhkus on periood, mille ajal ei pea tagasi maksma intresse, vaid ainult laenu põhiosa. See aga vähendab tunduvad laenu kuumakset ning aitab makseraskustesse sattunud klienti. Nii jääb ka laenuajalugu puhtaks ning ei teki maksmata laenu tõttu kannet maksehäire registrisse, mis vähendab tulevikus oluliselt võimalusi laenu ja muid finantsteenuseid tarbida.

Kokkuvõtteks – laenukalkulaatorid

Kreditumi laenukalkulaator on väga mugav, kiire ja lihtne võimalus võrrelda korraga mitut enda tingimustele vastavat laenu. Kuigi Kreditumi portaali laenukalkulaator annab väga hea ülevaate Eesti turul pakutavatest laenutoodetest, võib teile tehtav personaalne pakkumine siiski erineda portaalis väljatoodud pakkumisest. Kõige tähtsam tegur, mida laenu taotlemisel vaadata, pole mitte madal intress, vaid KKM ehk krediidi kulukuse määr (kogumäär), mis näitab otse ära, kui kalliks laen tarbija jaoks ühe aasta jooksul maksma. Peale intresside hõlmab KKM ehk krediidi kulukuse määr endas ka võimalikke lepingutasusid, väljamakse tasusid, kontohaldustasusid jne. Võiksite läbi mõelda, kas soovite võtta tagatiseta või tagatud laenu. Tagatud laenu puhul mõelge läbi, milline on tagatise väärtus ning kas taotlete laenu kogu tagatise väärtuse summas või ainult mõnekümnes protsendis sellest. Lisaks tuleb välja arvutada seniste finantskohustuste osakaalu oma eelarvest ning kas ollakse tõeliselt võimeline uut laenu teenindama.