Laen telefoni teel

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 15 000 €.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Mobiilne laen – Mis on laen telefoni teel?

Laen mobiilist ehk mobiilne laen on üks kiirlaenu, väikelaenu või ka SMS laenu liikidest. Tänapäeval on mobiilne laen kiire ja mugav võimalus vajaduse korral natuke lisaraha taotleda. Laenud telefoniga on populaarne valik Eesti laenuteenuste kasutajate hulgas. SMS laenude populaarsus kasvas 2000ndatel aastatel just sellega, et kiirlaenu sai lihtsalt SMSi kaudu taotleda. Kuigi tänapäeval SMS laenud enam nii populaarsed pole, sest need on asendanud kiirlaenude ja väikelaenude poolt, saab ikkagi laenu telefoni teel taotleda. Tänapäeva nutiseadmed on mugavad ning võimaldavad laenutaotlejal enda laenusoovist teada anda just telefoni teel. Lisaks toimub ka laenu taotlemiseks vajalik isikutuvastus telefoni teel – näiteks Mobiil ID või SMART ID abil.

Laen ilma isiku tuvastamiseta – kas see on võimalik?

Ilma igasuguse isiku tuvastamiseta ning registreerimiseta on võimalik kasutada laenukalkulaatorit ning laenude võrdlemise tabelit. Selleks tuleb vaid sisestada soovitud laenu suurus ning laenuperioodi pikkus ehk tagasimakse periood. Selliste teenuste kasutamine on laenu taotlejale alati tasuta ning ei kohusta laenutaotluse esitanud isikut millekski. Seetõttu on laenupakkumiste taotlemine parim viis saada paremat pilti laenuturul olevatest pakkumistest ning nende maksumusest.

Kreditumi portaalis on võimalik tutvuda erinevate laenupakkumistega ning neid omavahel võrrelda, et valida endale sobivaim laenupakkumine Eesti turul. Selleks tuleb teil vaid täita Krditumi portaalis toodud laenutaotlus ning sisestada vajalikud andmed. Neid andmeid kasutavad krediidiasutused teile personaalse pakkumis tegemiseks.

Isikutuvastus tuleb läbida aga alles siis, kui laenutaotluse konkreetsele krediidiandjale esitate. Samuti tuleb isikutuvastus protsess läbida siis, kui olete valmis kindla krediidiasutusega lepingut allkirjastama.

Isikutuvastuseks kasutatakse kõige tihedamini Smart-ID või Mobiil-ID teenust kuid alati on ka võimalus isikutuvastust teostada ID-kaardiga või läbi pangalingi.

Isikutuvastus on vajalik selleks, et siduda laenupakkumine laenuvõtja isikuga.

Kreditumis laenude võrdlemine

Kreditumis on laenude võrdlemine tehtud väga lihtsaks. Selleks tuleb teil avada Kreditumi portaalis toodud laenukalkulaator ning ära täita vajaminevad väljad. Vajalik on selline informatsioon nagu laenutaotleja vanus, krediitkaartide olemasolu, netosissetulek kuus ning mõned küsimused esitatakse teile veel. See informatsioon on vajalik selleks, et Kreditumi partnerid saaksid teha teile personaalse laenupakkumise. Samuti on tähtis ära täita soovitava laenusumma väli ning kui pikaks perioodiks soovite te laenu võtta.

Juhime teie tähelepanu siinkohal sellele, et laenukalkulaatoris kuvatud esmane pakkumine on illustratiivne ning võib erineda teile tehtavast personaalsest pakkumisest. Personaalse laenupakkumise saate te pärast laenutaotluse esitamist.

Kui laenutaotlus on esitatud hakkavad teile laekuma Kreditumi partnerite poolt koostatud personaalsed laenupakkumised, mis lähtuvad teie sisestatud informatsioonist.

Pärast laenupakkumiste saamist on aeg hakata saadud laenupakkumisi võrdlema, et leida teile sobivaim ning odavaim pakkumine. Loe järgmisest lõigust lähemalt sellest, mida tuleks laenupakkumiste võrdlemisel silmas pidada!

Kuidas võrrelda saadud personaalseid laenupakkumisi?

Soovitame teil laenu taotlemise protsessi jooksul võtta laenupakkumine mitmelt krediidiasutuselt. See annab teile võimaluse valida nendest pakkumistest soodsaim laen ning te ei pea muretsema, et kahetsete selle laenu võtmist.

Laenupakkumised kuvatakse teile pärast seda, kui Kreditumi partnerid on teie saadetud taotluse läbi vaadanud ning teinud enda poolse pakkumise, arvestades teie soovitud laenusummat, laenuperioodi ning lisainformatsiooni.

Nüüd võib alata laenu valimise protsess. Need on mõned tähtsaimad asjad, mida vaadata laenupakkumisi võrreldes:

Mis on selle kindla laenupakkumise krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr ehk KKM näitab kui palju see kindel laen laenuvõtjale aasta jooksul maksma läheb. Krediidi kulukuse määr arvestab lisaks laenuga kaasnevale intressile ka erinevaid kulusid, mida laenuvõtja algselt ei pruugi oluliseks pidada nagu näiteks lepingu haldustasu ja lepingu sõlmimise tasu. Kõik need väikesed lisakulud võivad lõppkokkuvõttes suuresti mõjutada selle kindla laenupakkumise krediidi kulukuse määra.

Krediidi kulukuse määra arvutamiseks leiate kogu vajamineva informatsiooni Riigiteatajast. Samuti juhime teie tähelepanu ka sellele, et krediidi kulukuse määra kuvamine on kõigile laenupakkujatele kohustuslik. Samuti on Eesti Vabariigis maksimaalne lubatud krediidi kulukuse määr kolmekordne Eesti Panga keskmine, milleks on hetkel ligikaudu 61.83%.

Mis kulusid krediidid kulukuse määr arvestab?

Krediidi kulukuse määra arvutamisel arvestatakse kõiki laenu väljastamisega kaasnevaid kulusid, milleks on:

 • laenatud summa ehk krediit
 • laenusummale määratud intressimäär
 • tagasimakse periood
 • lepinguga kaasnevad kulud
 • intressimäär
 • kõik ülejäänud lisakulud

Laenude võrdlemine krediidi kulukuse määra abil annab teile võimaluse valida kõige soodsaim laen, mis algul ei pruugi tunduda odavaim oma intressimäära põhjal. Täpse krediidi kulukuse määra arvutamise valemi leiate te Riigi Teatajast.

Kas seda laenu saab ennetähtaegselt tagasi maksta?

Reeglina on iga laenu varasem tagasimaksmine võimalik, aga siinkohal soovitame uurida, kas seda laenu saab ennetähtaegselt tagasi maksta tasuta, või kas sellele kaasneb krediidiasutuse poolt määratud lisatasu.

Selle informatsiooni leiate te kõige lihtsamini laenu pakkuva krediidiasutuse kodulehelt või otse selle krediidiasutusega kontakteerudes.

Tavaliselt on Eesti pankadest võetud laenude tagastamine tasuta juhul, kui sellest kindlaks määratud ajal ette teatada.

Laenu ennetähtaegse tagastuse variant on alati mõistlik enne laenulepingu allkirjastamist üle vaadata, sest alati on võimalik, te mingil hetkel tekib lisaraha mille eest on võimalik laen varem tagasi maksta. Laen ennetähtaegselt tagasi makstes võidab laenu võtja tulevaste intressimaksete pealt ning see teeb selle võimaluse olemasolust hea variandi. Uurige laenu varasema tagasimakse võimaluse kohta oma laenuandjalt!

Laenuandmise kriteeriumid, mis on määratud selle krediidiasutuse poolt

Igal krediidiasutusel on määratud oma kriteeriumid, mille alusel laenu ollakse nõus andma. Enne laenupakkumiste esitamist uurige lisa järgnevate kriteeriumite kohta:

 • Vanus. Mis vanusest alates ning kuni mis vanuseni see kindel krediidiasutus teile vajaminevat laenu väljastab?
 • Igakuine sissetulek. Mis on minimaalne sissetulek, millega see kindel krediidiasutus on nõus laenu väljastama? Kas selleks on Eesti Vabariigis määratud miinimumpalk või võib laenutaotlejal olla ka sellest väiksem palganumber?
 • Tasumata laenud. Kui hästi suhtub see krediidiasutus olemasolevatesse laenukohustustesse? Kas teil on veel laenukohustusi?
 • Kehtivad maksehäired. Kas see kindel krediidiasutus on nõus pakkuma laenu ka kehtiva maksehäirega isikule? Maksehäirete registrisse sattudes võib teie nimi sealt leitav olla kuni 5 aastat.
 • Laenatav summa. Samuti on väga tähtis enne laenutaotluse esitamist uurida kas see krediidiasutus üldse nii suurt või väikest summat väljastab. Lisaks sellele saate te ka vaadata, kas teile vajaminev summa kvalifitseerub kui väikelaen või mõni teine olemasolev laenutoode.
 • Amet. Ametikoht võib tihtipeale olla määrava tähtsusega laenu taotlemisel.

Milliseid laenutüüpe see krediidiasutus pakub?

On olemas kahte sorti tagasimaksegraafikuga laene. Tutvustame neid teile selles artiklis.

Võrdleme annuiteetlaenu ja fikseeritud põhiosaga laenu.

Annuiteetlaen

Annuiteetlaen võib algul tunduda väga keerulise sõnana, aga lihtsalt öeldes on tegemist ühe suuruste tagasimaksetega laenuga. Nimelt on annuiteetgraafik laenu tagasimakse graafik kus igakuised laenumaksed on täpselt ühesuguse suurusega. Sellise tagasimakse graafiku eripäraks on see, et laenu tagasimakse algusaastatel koosneb tagasimakstav osa peamiselt intressist ning laenu põhiosa moodustab sellest maksest tunduvalt väiksema osa. Mida kauem olete laenu tagasi maksnud seda suuremaks muutub laenu põhiosa suurus igakuisest maksest.

Fikseeritud põhiosaga laen

Fikseeritud põhiosaga laenu iga-aastase tagasimakse arvutamine on väga lihtne. Iga aasta maksab laenuvõtja tagasi täpselt ühesuuruse summa. Samas kahaneb makstav intressisumma.

Intressi kahanemise peamiseks põhjuseks on iga põhiosa makse tulemusena vähenev maksta jääv laenujääk. Selle tulemusena on laenu fikseeritud põhiosa puhul igal perioodil tehtav kogumakse samuti kahanev.

Kindlasti soovitame teil enne laenupakkumise vastuvõtmist tutvuda erinevate pakutavate laenutüüpidega, et leida endale sobivaim pakkumine, millega te ise rahule jääte.

Kui kaua läheb aega, et laenatud summa laenuvõtja kontole jõuaks?

Tihtipeale võib olla olukord, kus laenusummat on vaja kasutama hakata väga kiiresti. Sellises olukorras on tähtis, et laenusumma jõuaks taotleja kontole samal päeval pärast lepingu edukat allkirjastamist.

Leidke endale sobiv laenupakkuja, kelle teeninduskiirus vastab teie soovidele ning vajadustele.

Laenu väljamakse kiiruse kohta leiate te infot laenupakkuja kodulehelt ning samuti ka laenulepingust.

Meelespea tulevasele laenuvõtjale

Laenu võtmise protsessi tuleb suhtuda täie tõsidusega. Laenupakkumiste võrdlemine on väga tähtis selleks, et leiaksite endale sobivaima ning soodsaima personaalse laenupakkumise. Laenupakkumisi võttes soovitame teile kindlasti esitada laenutaotus võimalikult paljudele laenupakkujatele, et saaksite parima etteujutuse olemasolevatest laenupakkumistest.

Samuti on väga tähtis ka eeltöö tegemine. Uurige erinevate krediidiasutuste poolt pakutavaid intressimäärasid ning lepingutingimusi, enne laenulepingu allkirjastamist.

Laenu taotlemise protsessi käigus soovitame teil konsulteerida laenudele spetsialiseerunud isikuga, et leida teile sobivaim ning soodsaim lahendus. Kui teil on laenulepinguga seotud küsimus võtke ühendust otse laenu pakkuva ettevõttega.

Laenu võtmine on finantskohustus ning sellega kaasnevad erinevad riskid! Palume teil tutvuda võimalike kaasnevate riskidega enne laenulepingu allkirjastamist!