Käenduslaen

Võrdle laene kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Käenduslaen, mis see on ning milleks seda kasutada?

Selles artiklis räägime täpsemalt käenduslaenust. Tutvustame selle laenu võtmise tingimusi ning seda, milleks käenduslaen võib vajalik olla.

Käenduslaen on oma sisult väga sarnane tarbimislaenule. Ainukeseks erinevuseks on see, et käenduslaenu antakse laenutaotlejale vaid ühe või kahe laenukäendaja olemasolul. See tähendab seda, et lepingut sõlmides võtavad laenukohustuse endale peale laenuvõtja ka selle laenu käendajateks määratud isikud. Seda tehakse selleks, et kui laenu võtnud isik pole enam võimeline laenu tagasi maksma, siis liigub laenu tagasi maksmise kohustus edasi käendajatele.

Kuna käenduslaen on oma olemuselt tavaline tarbimislaen, siis selle kasutusviisidele pole piiranguid seatud, seega võib laenuvõtja kasutada seda laenu auto ostuks, maja remondiks või puhkusreisi soetuseks. Seda otsustab laenuvõtja ise.

Soovitusi tulevasele laenuvõtjale

Tuletame meelde, et laenu võtmine on finantskohustus ning laenu võtmise otsus peaks olema kindlasti läbi mõeldud. Siin on mõned soovitused tulevasele laenuvõtjale.

 • Laenukohustus ei tohiks kindlasti üle jõu käia. Parim olukord on, kui igakuine tagasimakse (koos intressiga) ei ületa 40% suurust osa igakuisest sissetulekust.
 • Mõtle laenusumma hästi läbi. Kui palju sul päriselt laenu vaja on? Ära laena rohkem, kui sul vaja on ning kui palju sa suudad tagasi maksta.
 • Laenu taotlemisel pea nõu laenudele spetsialiseerunud spetsialistiga.
 • Kindlasti võrdle erinevaid laenupakkumisi, sest erinevate pankade pakutavad laenud võivad olla väga erinevate näitajatega.
 • Ära unusta vaadata laenu krediidi kulukuse määra (KKM). Sellest räägime lähemalt järgmistes artiklites.
 • Kui sinu laenutaotlus ei saa positiivset vastust, siis küsi ka põhjust. Äkki on midagi, mida saab lihtsa vaevaga parandada?
 • Tea, et varasemate maksuhäireteesinemisel on uue laenu saamine kindlasti keerulisem.

Mis on krediidi kulukuse määr ning milleks seda arvestada?

Krediidi kulukuse määr on protsentides krediidi netosummast või netohinnast avaldatav krediidisaajale aastas langev krediidist tulenevate kulude koormus eeldusel, et tarbijakrediidileping kehtib kokkulepitud tähtaja jooksul.

Lihtsamalt öeldes näitab krediidi kulukuse määr laenu kogukulu aastas ja näitab objektiivselt laenu reaalset kulu ühe aasta kohta. Krediidi kulukuse määr arvutatakse alati aasta baasil. See on üks pealmiseid instrumente laenude võrdlemisel. See võtab arvesse absoluutselt kõiki laenu võtmisega kaasnevaid lisakulusid. Võttes laenu, sõlmides liisingut, ostes järelmaksuga peab sulle laenuandja või müüja krediidi kulukuse määra näitama.

Iga laenuga kaasnevad kulud. Nii intressimäära, lepingutasu kui ka muud arvesse võttes on iga laenu kohta võimalik välja arvutada krediidi kulukuse määr.

Krediidi kulukuse määra arvutamine

Kulud, mida võetakse arvesse krediidi kulukuse määra arvutamisel:

 • lepingukulud;
 • intressimäär;
 • laenatud summa ehk laenu põhisumma;
 • tagasimakse periood kuudes;
 • kõik ülejäänud laenuga seonduvad kulud.

Täpse valemi, millega krediidi kuluke määra arvutatakse, leiab laenuvõtja Riigi Teatajast. Vastavalt seadusele peab krediidi kulukuse määr olema välja toodud iga laenupakkumise juures. Laenupakkujate KKM tegevustel hoiab silma peal Finantsinspektsioon.

Pärast erinevate laenude krediidi kulukuse määra välja arvutamist saab laenuvõtja võrrelda, milline laen tema jaoks kõige soodsam on ning millist laenu on mõistlik antud oludes võtta. Krediidi kulukuse määra arvutamine näitab ära, et laenu võttes ei tuleks vaadata vaid laenuga kaasnevat intressi vaid ka muid tegureid. Soovitame teil alati valida madalaima krediidi kulukuse määraga laenupakkumine.

Käenduslaen ja tingimused

Nagu ka kõikidel teistel laenudel, on ka käenduslaenul omad tingimustest. Need on järgmised:

 • käenduslaenu taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik;
 • laenu võib taodelda vaid füüsiline isik;
 • käenuslaenu lepingutasu on alates 0€;
 • intressimäär alates 15% aastas;
 • käenduslaenu laenuperiood on kuni 10 aastat.

Palume meeles pidada, et käenduslaenu tingimused erinevad sõltuvalt laenuandjast ning nende määratud tingimustest. Tavaliselt on Eestis tegutsevad laenuandjad kehtestanud ka igakuise sissetuleku miinimummäära, milleks võib olla umbes 300 eurot või enam.

NB! Käenduslaen, nagu ka kõik teised laenud, on finantskohustus. Enne laenulepingu allkirjastamist palume põhjalikult tutvuda pakutava laenu tingimustega ning vajadusel konsulteerida laenudele spetsialiseerunud isikuga. Kui sul tekib lisaküsimusi, siis pöördu laenupakkumise teinud panga poole.

Mida on käenduslaenu võtmiseks vaja?

Siin toome välja dokumendid, mida läheb vaja käenduslaenu taotlemisel:

 • laenutaotlus;
 • nii taotleja kui käendaja (-te) pangakonto väljavõtted;
 • taotleja ja käendaja(-te) isikut tõendavad dokumendid.

Kreditumi lehel on laenutaotluse tegemine väga lihtne. Selleks pead Kreditumi lehel toodud laenukalkulaatorisse sisestama kõik vajaminevad andmed ning jääma vastuse ootele. Personaalsed laenupakkumised laekuvad sinule meie partneritelt ning need saadetakse personaalselt. Kui leiad endale saadetud laenupakkumistest sobivaima pakkumise, saad edasi suunduda lepingut sõlmima laenupakkumise teinud panga internetilehele. Enda isiku tuvastamiseks võite valida digitaalse isikutuvastuse meetod, kasutades Mobiil-ID, ID-kaardi või Smart-ID lahendust. Seal juhendatakse sind edasi ning võidakse küsida ka lisainformatsiooni ning dokumente. Palume sul enne lepingu allkirjastamist kindlasti tutvuda kõigi dokumentidega ning lepingutingimustega. Vajadusel konsulteeri laenudele spetsialiseerunud isikuga, et paika panna sobivaim laenupakkumine ning hinnata võimalike eesseisvaid riske. Kui sul tekib lisaküsimusi laenulepingu kohta, kontakteeru otse laenupakkumise teinud pangaga.

Tegemist on finantsteenusega. Lähtume vastutustundliku laenamise põhimõtetest.

Kuidas saada laenu, kui varasemalt on esinenud maksehäireid?

Mõistame, et vahepeal võib ette tulla olukordi, kus tagasimakse ununeb või pole tagasimakse hetkel kontol piisavalt vahendeid ning märkad seda alles siis, kui on juba hilja. Kuid ka sellises olukorras on tihtipeale võimalik laenu saada.

Alustame põhjusest, miks inimestel maksuhäired tekivad.

Maksuhäired tekivad kõige sagedamini siis, kui on võetud mitmeid väikeseid laene, näiteks kiirlaene ja tarbimislaene, millel on kõigil erinevad maksekuupäevad. Sellises olukorras võib juhtuda, et viimase laenu maksekuupäevaks pole enam kontol piisavaid vahendeid. Või kui pole laenumaksele püsikorraldust määratud, võib see täiesti meelest minna ning meelde tulla alles siis, kui on juba hilja. Kui maksehäired korduvad, on laenukohuslasel oht sattuda Maksuhäirete registrisse.

Maksepuhkus

Kui sul on tekkinud muid ootamatuid kulutusi, mille maksed on tähtsamad kui laenu tagasimakse, siis soovitame sul taotleda maksupuhkust laenu pakkunud pangast. Maksepuhkus annab võimaluse keskenduda jooksvate probleemide lahendamisele. Kuid siiski tuleb meeles pidada, et maksepuhkus ei vabasta laenusaajat täielikult laenumaksete tasumisest. Maksepuhkus kehtib üksnes laenu põhiosa tagasimaksetele, intresside maksmise kohustus jääb maksepuhkuse perioodil siiski alles. Liisingu korral tuleb tasuda ka kindlustusmakseid.

Refinantseerimine

Lisaks maksepuhkusele võimaldatakse ka laenude refinantseerimist, mis tähendab seda, et laenusaajal on võimalik muuta olemasolevat laenulepingut pikema perioodi peale, vähendades sellega igakuise osamakse suurust.

Esimeseks võimaluseks, mida kaaluda, on maksepuhkuse taotlemine. Kui tõesti on käes periood, millal vahendeid napib ning muud kulutused on.

Veel üheks võimaluseks, mida kaaluda, on laenude refinantseerimine. See on parim variant, kui teil on kogunenud mitu väikest laenu, mida te sooviksite ühendada. Laenu refinantseerimisega saaksid kõik need laenud ühe laenu alla koondada, uue intressimääraga ning ühise tagasimakse kuupäevaga. See säästab aega ning samuti on sul ka võimalus saada parem intressimäär.

Kuid ka esinenud maksehäiretega on sul võimalik osadelt laenupakkujatelt positiivne vastus saada sinu laenupakkumisele. Soovitame siiski ära täita Kreditumi lehel toodud laenukalkulaatori ning oodata personaalselt sulle tehtud pakkumisi. Pakkumised saadetakse personaalselt ning edasi saad liikuda juba lepingut sõlmima laenupakkuja lehel. Pärast edukat lepingu sõlmimist kantakse raha otse laenu taotleja kontole ning raha on koheselt kasutamiseks valmis. Enne lepingu sõlmimist palume tutvuda kõikide lepingu tingimustega ning silmas pidada selles artiklis toodud näpunäiteid.

Laenu taotlemine on imelihtne. Kreditum on loonud võimaluse leida sulle sobivaim laenupakkumine 10 minutiga. Laenukalkulaatori täitmine võtab vaid 2 minutit!

Tuletame meelde, et laen on finantskohustust ning enne laenu võtmist soovitame konsulteerida laenudele spetsialiseerunud professionaaliga.

Kokkuvõtteks: käenduslaen

Käenduslaen on oma sisult väga sarnane tarbimislaenule. Ainukeseks erinevuseks on see, et käenduslaenu antakse laenutaotlejale vaid ühe või kahe laenukäendaja olemasolul.

Kuna käenduslaen on oma olemuselt siiski tavaline tarbimislaen, siis selle kasutusviisidele pole piiranguid seatud, seega võib laenuvõtja kasutada sedasaadud laenu unistuste sõiduki ostuks, maja ehitamiseks või unistuste reisipiletite soetamiseks.

Käenduslaenu tingimusteks on, et laenu taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik ning füüsiline isik. Selle lepingu lepingutasu algab alates 0 eurost ning intressimäär on alates 15% aastas. Käenduslaenu saab võtta kuni 10 aastase perioodi peale.

Enne laenu võtmist soovitame tutvuda võimalike riskidega, mis tekkida võivad laenu võtmisel. Samuti soovitame hinnata oma laenuvõimekust ülaltoodud punktidega.

Laenukohustus ei tohiks kindlasti üle jõu käia. Parim olukord on, kui igakuine tagasimakse (koos intressiga) ei ületa 40% suurust osa igakuisest sissetulekust.

Samuti on hea enne laenu võtmist arvutada välja ka selle kindla laenu krediidi kulukuse määr. See annab hea visuaali erinevate laenupakkumiste võrdlemiseks, et leida just endale kõige paremini sobivam laen. Täpse valemi, millega krediidi kuluse määra arvutada saab, leiab laenuvõtja Riigi Teataja lehelt. Vastavalt seadusele peab krediidi kulukuse määr olema selgelt näidatud iga laenupakkumise juures. Soovitame alati valida madalaima krediidi kulukuse määraga laenupakkumine, sest see näitab, et just see laen on sulle kõige soodsam.

NB! Käenduslaen on finantskohustus. Enne laenulepingu allkirjastamist palume sul tutvuda kõikide pakutava laenu tingimustega ning vajadusel konsulteerida laenudele spetsialiseerunud isikuga. Kui sul tekib lisaküsimusi, siis pöördu laenupakkumise teinud panga poole.

Laenuavalduse tegemine Kreditumi lehel

Kreditumi lehel on laenuavalduse tegemine imelihtne. Selleks on sul vaja vaid ära täita Kreditumi lehel toodud laenukalkulaator ning sinna sisestada vajaminev info. Kui see on tehtud, esita laenavaldus ning edasi jääb sul üle vaid laenupakkumisi oodata. Kreditumi partnerid saadavad sulle personaalsed laenupakkumised juba minutite jooksul. Palume sul kõiki saadud laenupakkumisi põhjalikult võrrelda ning silmas pidada erinevate laenudega kaasnevaid riske. Kui oled leidnud omale sobivaima laenu, võid edasi suunduda selle laenupakkumise teinud panga lehele lepingut sõlmima. Enne lepingu sõlmimist palume sul lepingu põhjalikult läbi lugeda ning tutvuda kõikide seal toodud lepingutingimustega hilisemate arusaamatuste vältimiseks. Lepingu allkirjastamiseks palutakse sul tuvastada enda isik, kasutades selleks pangalinki, Smart ID, Mobiil ID või ID kaarti. Pärast lepingu edukat sõlmimist kantakse laenusumma sinu pangakontole mõningate minutite jooksul ning laenusumma on koheselt valmis kasutamiseks. Esimene tagasimakse jõuab sinuni lepingus määratud kuupäeval ning igakuiste tagasimaksete kuupäev on samuti sinu lepingus määratud. Tagasimakse graafiku leiad laenu pakkuva panga poolt saadetud infokirjast, mis edastatakse sulle koos laenupakkumisega.

Kreditum soovib sulle turvalist ning edukat laenamist ning sinu unistuste täitumist!