Hobilaen

Võrdle hobilaenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Hobilaen kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €

Hobilaen on üks mugavamaid ja kiiremaid lahendusi, mille laenusumma ulatub väikestest summadest kuni 25 000 euroni. See laen on mõeldud sinu uue või vana hobiga seotud kulutuste katmiseks. Hobilaenuga saab maksta varustuse, sõiduki, reisimise või mistahes hobiga seonduva eseme eest. Interneti laenuandjad on usaldusväärsed, mugavad ja kiired. Paljud neist pakuvad laenuvõtjatele laenu vastavalt summale ja tingimustele umbes viieteistkümne minutiga samal või järgmisel päeval.

Hobilaenu pakkujaid pole küll palju, kuid hobilaenu asemel sobib ka väikelaen. Erinevate tingimuste ja muude detailide võrdlemiseks pead lihtsalt kasutama meie veebilehel leitavat laenukalkulaatorit, et leida endale sobivad tingimused ja ka laenupakkuja. Pärast sobiva laenu leidmist tuleb registreeruda laenupakkuja veebilehel ja täita ka laenutaotlus. Positiivse laenutaotluse korral peab laenupakkuja teostama isikutuvastuse. Võrdluses kasutatud andmed pärinevad laenupakkujate veebisaitidelt. Kaalu intressimäärasid ja kõiki muid väljatoodud tingimusi.

Leia soodsaim hobilaen meiega

Hobilaenu iseloomustab väike laenusumma ja lühike makseperiood, mida kasutatakse seoses hobidega. Erinevalt teistest laenudest ei pea hobilaen olema tagatisega ega käendajaga ning raha jõuab pangakontole tavaliselt vähem kui tunni jooksul pärast taotluse täitmist, enamasti kõigest 15 minuti jooksul! Kreditum.ee on loodud selleks, et pakkuda laenutaotlejale võimalust võrrelda kõige usaldusväärsemate laenuandjate intressimäärasid. Peamised hobilaenuteenuste võrdlemise kriteeriumid on intress ja laenusumma, mis on kõige olulisemad tingimused.

Võrdluses kasutatud andmed pärinevad laenuandja veebilehtedelt, mis on toodud näidetena. Võta arvesse intressimäärasid ja kõiki muid märgitud ja mitte märgitud tingimusi. Sinu krediidiskoor, varasemad ja ka kehtivad maksehäired, sissetulekud, kulud ja kõik muud asjaolud mõjutavad seda, kas sulle ka laenu antakse ja kas ka soovitud summana. Meie kodulehel olev laenukalkulaator ja võrdlustabel aitavad sul leida endale sobivaima hobilaenu ja sealhulgas ka laenutingimused.

Kuidas leida sobiv tagatiseta hobilaen?

Hobilaenu leidmine on tänasel päeval ünsa keerukas, kuna hobilaenu pakkujaid väga palju ei ole. Küll aga pakuvad laenupakkujad ja pangad hobi rahastamiseks väikelaenu või muud sarnast laenu, mille alla võiks kuuluda näiteks hobi rahastamine või sellega seosnev, näiteks reisimine või auto ostmine. Hobilaenu leidmine Kreditum kaudu on õnneks väga lihtne – tuleb täita taotlusvorm, mille järel saadame selle erinevatele laenupakkujatele. Sellejärel saad vaadata nende tingimusi ise.

Kui oled leidnud endale sobiva laenuandja, suuname sind nende veebisaidile, et saaksid nendega ka laenutaotluse täita. Meil on palju teavet iga laenuandja tingimuste ja muude asjaolude kohta. Kui otsustad oma taotlusega peale sobivate tinigmuste leidmist jätkata, peab laenuandja enne laenu kinnitamist sinu isikut tuvastama ja võib-olla ka muid kontrolle läbi viima. Kui laenuandja ka sinu taotluse heaks kiidab, jõuab laenusumma pangakontole minutitega.

Hobilaen võrdlus 2023 – leia soodsaim tagatiseta hobilaen siit

Allpool tabelis oleme võrrelnud erinevate laenuandjate erinevaid tingimusi, et saaksid neid ka ise, endale sobivate tinigmuste järgi võrrelda. Tegemist on usaldusväärsete ja vastutustundlike laenuandjatega, kellel on Eesti parim klienditeenindus ja tagasiside. Juhime tähelepanu, et tabelis toodud arvutused põhinevad laenuandja kodulehelt saadud avalikul teabel, mis on tavaliselt toodud välja näidetena. Suure tõenäosusega erineb sulle tehtud hobilaenu pakkumine meie arvutustest ja ka nende näidetest!

Soodne hobilaen ilma tagatiste ja käendajateta

Isikliku hobilaenu leidmine ja saamine ei ole liiga keeruline, internetist hobilaenu saamine on tänapäeval lihtne ja kiire. Kui otsid laenu just hobitegevuseks, on peaaegu kõik hobilaenud leitavad ilma igasuguse tagatiseta või käenduseta. Kui vajad hobilaenu kas uue hobiga tegelemiseks või on hobi jäänud rahalistel põhjustel pausile siis just meie laenuveebisaidilt madala intressiga hobilaenu leidmine on parim viis, kus toome välja kõik hobilaenu pakkujate tingimused.

Hobilaenu juures on kõige parem see, et paljud laenuandjad ei vaja mingit pangaväljavõtet, tagatist ega käendust, sest tegemist on mõnes mõttes väikelaenuga. Isikliku väikelaenu saamise protsess on muude laenudega võrreldes minimaalsete sammudega lihtsustatud, kuna summad on väiksemad, makseperioodid lühemad ja laenutaotluse põhjuseks on hobi. Hobilaenu tuleks aga võtta vaid siis, kui on vaja raha just hobi jaoks ning raha läheb kasutusele seoses hobiga.

Tagatud või tagatiseta hobilaen

Laenud jagunevad tagatiseta laenudeks ja “agatisega laenudeks. Pangad nõuavad suurema laenu andmiseks sageli tagatist või käendajat. See tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib pank võtta laenu katteks selle, mis on pandud tagatiseks. Tagatiseta laenud sobivad nii ootamatuteks kulutusteks kui ka investeeringuteks. Tagatiseta laenud on üldjuhul väiksemad, kuid nende eeliseks on see, et sageli saab laenu selletõttu ka kiiremini.

Hobilaen kohe kätte 15 minutiga

Enamasti saab endale meelepärase hobilaenu umbes 15 minutiga. Laenude võrdlemine ja sobiva ja personaalse laenupakkumise saamine võib võtta kaua aega, eriti kui seda teha iseseisvalt, kuid laen jõuab pärast laenupakkumise allkirjastamist tavaliselt üsna kiiresti sinu pangakontole. Laenuvõrdluste tegemiseks ja ka pakkumise kiiremaks saamiseks oleme koostanud laenukalkulaatori ja välja toonud laenuvõrdlused, et veelgi kiiremini leida soodsaim hobilaen, mis sobib ka teie hobilaenu tingimustega.

Sama kiiresti on võimalik saada ka teist tüüpi laene, näiteks väikelaenu või kiirlaenu, mida saab samuti kasutada hobilaenuna. Suuremate laenude puhul, nagu kodulaen või ärilaen, läheb pisut kauem aega, kuna nendele laenudele on üldjuhul vaja tagatist või käendajat ja vajalik on ka erinevad muud portsessid, nagu näiteks isikutuvastus. Suuremate laenude võtmine on suurem kohustus ja et olla kindel laenu vajakuses, võtab laenu kättesaamine rohkem aega.

Parimad hobilaenu pakkujad & parim hobilaen Eestis 2023

Meie parimate hobilaenu pakkujate tabelis on pakutavad laenud krediidi kulukuse määra alusel; see on hetkel ainus objektiivne viis erinevate laenupakkumiste võrdlemiseks. Laenu intressimäär on näitaja, mis võtab arvesse laenu maksumust. Mitme laenuandjaga eelkvalifitseerudes saate võrrelda intressimäärasid, laenuvõimalusi ja igasuguseid muid tingimusi, mis tuleb täitsa laenutaotluse allkirjastamisel või näiteks maksehäirete tekkimisel. Meie partnerlaenuandjatega eelkvalifitseerumine ei mõjuta mingil moel sinu tulemusi hiljem laenu saamisel.

Üheks hobilaenu pakkujaks on Bigbank, kes pakub hobilaenu tarbimislaenuna. Kõige väiksem laenatav summa on 500 eurot ja laenusumma küündib kuni 25 000 euroni. Makseperiood võib olla allates 6 kuuest kuni 120 kuuni, ehk 10 aastat. Laenusumma ja makseperiood muudavad intressi, kuid selle vahemik on alates 7.9% kuni 19.9%. Püsivalt on vaja maksta igakuist lepinguhaldustasu, mis on 1.99 eurot. Lepingutasu Bigbankil aga puudub.

Teiseks hobilaenu pakkujaks on Hobifin, kes keskendubki just hobilaenudele, nagu näiteks motolaen ja paadilaen. Hobilaen, mis on mõeldud just meelepärase hobiga seotud ja näiteks varustuse ostmiseks, on väiksema summaga maksimaalselt 3000 eurot ja makseperioodiks maksimaalselt 72 kuud. Kui aga on hobilaenu vaja näiteks paadi või auto katteks, siis on ka laenusumma suurem, näiteks paadilaenu maksimaalne laenusumma on 25 000 eurot ja makseperiood samuti 72 kuud.

Hobilaen pangast

Hobilaenu tänasel päeval pangad ei paku, kuid hobilaenu asemel saab hobidega seoses väljaminekute katteks pangast võtta väikelaenu. Väikelaenu puhul ei ole samuti vaja tagatist ega käendust, kuid see võimalus on olemas ja seda saab kasutada suuremate summade laenamiseks. Kui laenu võtmisel on ka pangas juba pangakonto olemas, siis ei pea pangaväljavõtet ega muid dokumente eraldi esitama, kuna neil on selle kohta juba info olemas.

LHV pank on üks pankadest, kes pakub küll palju erinevaid laenusi, kuid hobilaenu nemad hetkel ei paku. Väikelaenu võtmisel ei ole vaja selgitust, miks laenu soovitakse võtta. LHV panga väikelaen on mõeldud just reiside eest tasumiseks, hobide alustamise või jätkamise ja ka suuremate kulude katteks. Tagatist ei ole vaja, laenusumma 200 – 10 000 eurot ja laenuaotluse tegemiseks ei pea olema LHV pangakontot.

Samuti pakub väikelaenu Swedbank, mida võib ka kasutada hobidega seoses väljaminekute katteks. Swedbanki väikelaen sobib kõikide erinevate plaanide või ideede rahastamiseks, kas siis remondiks, hobitehnika ostuks kui ka muudeks teisteks plaanideks. Laenusumma on 300 – 20 000 eurot, sissemakset ega tagatist ei ole vaja. Intress Swedbanki väikelaenul algab alates 12,9%, mis sõltub nii teie sissetulekust, kohustustest ja muidugi ka soovitud laenusummast ning makseperioodist.

Mis on hobilaen?

Hobilaen aitab teil jätkata või alustada hobiga. Hobilaen on mõeldud just mistahes varustuse soetamiseks või muude kulude katteks, mis on vajalik seoses teie hobiga. Kui soovite laenu võtta, peate enne laenu võtmist teadma mitut asja. Laenude tundmaõppimine aitab tagada, et saate parima pakkumise. Peamine asjaolu hobilaenu juures ongi just see, et laen on mõeldud hobidele. Olgu see kas mägironimine, maalimine, fotograafia või midagi muud.

Hobilaenu taotlemine on sama nagu ka teiste väikelaenude taotlemine. Peamine tingimus, millele hobilaenu taotlejad peavad vastama, on loomulikult isiku tuvastamine. Mõne laenuandjaga saab identifitseerimisprotsessi läbi viia video abil või näiteks koopia tegemine oma ID-kaardist, mis on ärilistel eesmärkidel lihtsam ja mugavam. Hobilaenu taotledes saad raha otse pangakontole, kuid osad teenusepakkujad väljastavad laenu ka lausa sularahas, kui interneti teel see võimalik ei ole.

Viimasel ajal on populaarsust kogunud ka pisut teine väikelaenude kategooria, milleks on krediidikonto. See teenus on alternatiiv krediitkaartidele ja tavalistele laenudele, mida väljastavad suured pangad. Hobilaenu küll otseselt krediidikontona ei saa, kuid väikelaenu saab, mida võib samuti hobiga seoses võtta. Krediidikonto puhul maksustatakse ainult raha, mille tarbija on ära kulutanud. Paljudele inimestele meeldib seda teenust kasutada, kui nad seisavad silmitsi ootamatute finantskuludega.

Tagatiseta hobilaen kuni 25 000 eurot

Eelpool tõime välja selle, et laenud on kas tagatiseta või tagatisega. Tagatiseta laenud sobivad nii ootamatuteks väljaminekuteks kui investeeringuteks, mille laenusummad ei ole nii suured, et laenuandja vajaks laenuvõtja maksejõuetuse korral eraldi tagatist. Tagatiseta laenud on üldjuhul väiksemad, kuid võimaldavad laenu saada kiiremini. Tagatisega laenud on just vastupidi, laenusummad on palju suuremad ja ka makseperioodid võivad olla pikemad. See tähendab ka tagatise vajamist.

Kui oled meie laenupakkujate võrdluses leidnud endale sobiva hobilaenu pakkuja ja tingimused, suuname teid koheselt ka nende kodulehele, kus saad täita nendega hobilaenu taotluse. Täpsemat infot iga laenupakkuja hobilaenu tingimuste kohta leiate lisaks ka nende enda kodulehelt. Hobilaenu reeglid on lihtsad ja sarnased väikelaenu tingimustele. Kui laenuandja ka teie taotluse heaks kiidab, jõuab soovitud laenusumma sinu pangakontole mõne minuti jooksul pärast taotluse kinnitamist.

Hobilaenu plussid ja miinused

Hobilaenul, nagu ka igal teisel laenul, on oma plussid ja miinused. Hobilaen kiire, mugav ja lihtne nagu väikelaen või kiirlaen. Hobilaen on mõeldud just hobidega seoses väljaminekute katteks ehk laenud on nii väiksemad kui ka suuremad, hobilaen algab umbes 200 eurost ja maksimaalne summa on umbes 25 000 eurot. See muidugi sõltub laenupakkuja tingimustest. Ka makseperioodid on lühemad ja pikemad.

Üks hobilaenu puudusi on see, et hobilaenu, nagu ka väikelaenu intressid on kõrgemad kui teistel laenudel, kuna laenusummad on tavaliselt väikesed ja kätte saab ka üsna kiiresti. Hobilaen ei ole saadaval igaks otstarbeks, vaid hobiga seoses, mille jaoks ei ole vahest vaja isegi tagatist. Seetõttu on lihtne võtta laenu ilma suurema mõtlemiseta, kui sa ei pea kellelegi tõestama, et võtad laenu just hobi jaoks.

Hobilaen ja alternatiivid

Hobilaen võib olla tõhus, kiire ja mugav viis katta etteootamatud või planeeritud väljaminekud seoses huvitegevustega, kuid igal laenul on ka alternatiivid. Üheks lihtsamaks alternatiiviks oleks näiteks hoopiski väikelaenu võtmine. Kui tegemist on väiksema summaga, soovite laenu maksta tagasi kiiremalt ja mõne väikelaenu tingimused on paremad kui hobilaenu tingimused siis soovitame just väikelaenu, et vältida intressi ja muid lisatasusi, mis kaasnevad just hobilaenu taotlemise ja tagasimaksmisega.

Teine lihtsam variant on laenata raha pereliikmetelt või tuttavatelt. Kui tegemist on väikese summaga, on ilmselt mõttekas laenata mõne tuttava käest, et vältida päris hobilaenuga kaasnevaid intresse ja muid lisatasusid. Kui tegeled koos sama hobiga, on eriti hea tuttavatelt raha laenata. Sageli on aga tuttavalt laenu võtmine lühiajaline ja summad väiksemad ja tagasimaksmisel makseprobleemide tekkimise korral võid minna tülli ja tekkida ka usaldusprobleemid.

Viimaseks alternatiiviks on võimalus luua ajutine või püsiv lisasissetulek – või leida lisaraha kohtadest, millele sa veel võibolla mõelnud polegi. Saate teenida lisaraha, müües oma riideid, sõites ühissõidufirmas taksojuhina, tehes vabakutselisi tööotsi või lühikesi ühe- ja kahepäevaseid tööpäevi või muutes mõne oma loomingulise hobi hoopiski tööks. Muidugi on võimalus ka leida hobiga tegelemiseks odavam viis või leida hobi, mis poleks nii kallis, et peaks võtma laenu.

Hobilaen: erinevused teistest laenudest

Kindel erinevus hobilaenul teistest laenudest on kindlasti pealtvaadates laenupõhjus, nagu ka nimi ütleb, on laen mõeldud just hobidega seoses väljaminekute katteks. Summad ja ka makseperioodid võivad küll olla üpriski sarnased näiteks mõne kiir- või väikelaenuga, kuid peamine vahe ongi just põhjuses, laenusummas ja intressis. Muidugi on ka erinevuseks see, et mõned laenuandjad ei nõua hobilaenu taotlemisel tagatist, kuna summad on väiksemad ja makseperioodid lühemad.

Üks suurimaid erinevusi teistest laenudest on ka muidugi see, et näiteks pangad ei paku kahjuks otseselt hobikuludeks laenu. Pangast väikelaenu leidmine on aga palju lihtsam. Pankade väikelaenusi võib samuti nimetada näiteks nende hobilaenudeks, kuna nii väikelaenu kui ka hobilaenu tingimused on ka üsna sarnased. Väikelaenu võtmisel ei ole samuti vaja selgitada, miks laenu soovitakse. Väikelaenu võib seega samahästi kasutada hobidega seoses väljaminekute katteks.

Üldised eeldused, et saada hobilaen

Et hobiga alustamiseks või jätkamiseks laenu saada, on vaja töökohta ja sissetulekut. On ka laenuandjaid, kes nõuavad, et sul oleks teatud aja jooksul olnud alaline töökoht ja sinu sissetulek oleks teatud summa. Muidugi on tähtis, et oled Eesti kodanik või Eesti alaline elanik. Laenuandjatel ei ole lubatud anda laenu alla 18-aastasele ja mõned laenuandjad ei anna alla 21-aastastele. Hobilaenu eelduseks on laenu kasutamine seoses hobitegevusega.

Üldine eeltingimus hobilaenu saamiseks, nagu iga laenu puhul, et laenutaotluse hetkel ei oleks maksehäireid. Samas võivad hobilaenu saamist takistada ka varasemad maksehäired, viivistasud või muud makseraskused, mis esinevad nii maksehäireregistris kui ka pangaväljavõtetel. See on tagatis nii laenuandjale kui ka laenuvõtjale, et selle aja jooksul ei esine maksehäireid, mis võiksid mõlemale osapoolele kahju tekitada. See on üks põhjusi, miks pead esmalt oma otsuse läbi mõtlema.

Hobilaen kokkuvõte

Hobilaenu iseloomustab väike laenusumma, mida võetakse seoses hobidega ja sellel on lühiajaline makseperiood. Parim asi hobilaenu juures on see, et paljud laenuandjad ei nõua pangaväljavõtet, tagatist ega käendust, sest tegemist on teatud mõttes väikelaenuga, mida kasutatakse vaid hobidega seotud kulude katteks. Hobilaenu leidmine on tänapäeval üsna keeruline, kuna hobilaenu pakkujaid pole palju ja pangad ei paku hetkel ühtegi hobilaenu. Väikelaen on aga alternatiiv hobilaenule.

Nagu ka igal teisel laenul, on hobilaenul plusse ja miinuseid. Hobilaenu ja teiste väikelaenu eelisteks on kiirus, mugavus ja lihtsus ning laenutaotlemise põhjuseks on kindlasti mõni hobitegevus ja sellega seotud kulutused. Üheks hobilaenu miinuseks on aga see, et hobilaenud võrreldes näiteks väikelaenudega, võivad olla kõrgema intressiga, kuna laenusumma on reeglina väike ja kiirelt kättesaadav. Eraldi hobilaenusi on ka näiteks paadi- või motolaen.

Hobilaenud võivad olla tõhus, kiire ja mugav viis hobiga seotud ettenägematute või planeeritud kulude tasumiseks, kuid igal laenul on ka teisi võimalusi ja alternatiive. Näiteks on lihtsam võimalus hankida väikelaen, mis on hobilaenuga sarnane. Muidugi võid leida ka soodsama võimaluse mõne hobiga tegelemiseks või siis leida hobi, mis ei vaja laenu. Lisaks saate teenida lisatulu paljudest hobidest, näiteks maalide müümisest või oma hobidest veebi üleslaadimisest.