Leia odavaim laen

Võrdle laenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €.
Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Kuidas leida odavaim laen?

Tänaseks on laenuturul mitmekümneid erinevaid laenutooteid. Võib lausa öelda, et iga elu juhtumi jaoks on olemas just selleks mõeldud laen.

Kui kõiki neid erinevaid laenutooteid vaadata, siis millise kasuks otsustada? Millised on need tegurid, mis näitavad ära, milline laen on kõige odavam ning antud olukorras ka kõige mõistlikum? Selles artiklis räägime lähemalt laenupakkumiste võrdlemisest ning mida tulevane laenuvõtja meeles peaks pidama pakkumisi võrreldes.

Laenupakkumiste võrdlemine Kreditumis

Peale erinevatest pankadest laenupakkumise taotlemist soovitame kindlasti teha laenutaotlus ka Kreditumi portaalis.

Kreditum on loonud mugava ning lihtsa võimaluse erinevate laenupakkumiste võrdlemiseks. Kreditumis laenutaotluse esitades saad kiire vastuse mitte ainult ühelt vaid vähemalt neljalt asutuselt, kes on valmis sinu tingimustel laenupakkumise tegema. See säästab sinu aega ning närve, sest kõik pakkumised kuvatakse ühest kohast ning personaalsed laenupakkumised laekuvad sinu e-posti aadressile.

Laenutaotluse esitamiseks on vaja ära täita Kreditumi portaalis toodud laenukalkulaator. Laenukalkulaatorit täites näed ära ka umbkaudse laenu maksumuse. Sinule kuvatakse umbkaudne igakuine laenu tagasimakse, kui paned paika laenuperioodi pikkuse ning laenupakkumise tegemiseks vajaminevad andmed. Samuti on oluline ära märkida ka sinu vanus ning tööalane staatus. See informatsioon on vajalik, et teha just sinule sobilik personaalne laenupakkumine, olgu selleks siis laen 2 000 eur või laen 5 000 eur väärtuses.

Tuletame meelde, et laenutaotluse esitamine on kõigile tasuta ning ei kohusta millekski!

Kui laenutaotlus on esitatud

Kui laenutaotlus Kreditumi portaalis on esitatud, siis tuleb veidi oodata, sest samal ajal edastatakse taotlus Kreditumi partneritele ülevaatamiseks. Selle protsessi jooksul vaadatakse üle sinu poolt seatud kriteeriumid ning taodeldav laenusumma. Selle protsessi jooksul pannakse kokku just sinule personaalselt kõige sobivaim ning võimalik odavaim laen.

Kõik valmis laenupakkumised edastatakse personaalselt, et saaksid seejärel hakata saadud laenupakkumisi võrdlema, et leida just endale sobivaim ning mugavaim laenupakkumine, mis sobib sinu kriteeriumitega.

Laenupakkumiste võrdlemiseks soovitame sul kindlasti aega võtta ning süveneda detailidesse. Järgmises lõigus räägime sulle täpsemalt, mida jälgida ning kuidas leida omale sobilik odav laen.

Mida laenupakkumiste võrdlemisel silmas pidada?

Kõikide laenupakkujate tehtud pakkumised on erinevad. Kuigi need võivad algul tunduda väga sarnased, siis erinevaid nüansse on palju. Olgu see siis lepingutasu või mõni mu tasu, mis selle laenupakkumise tegelikult väga kulukaks teeb. Selles artiklis pöörame tähelepanu detailidele, mille põhjal valida endale kõige parem ning soodsaim laenupakkumine, mida hiljem ei kahetse.

Mis on selle pakkumise tingimused?

Kõige tähtsam on kindlasti läbi lugeda selle pakkumise tingimused. Näiteks kas on võimalik ilma lisatasusid tasumata tagastada laenatud summa ennetähtaegselt? Võimalus laenusumma ennetähtaegselt tagastada annab sulle võimaluse  intressitasude pealt säästa, kui peaks tekkima võimalus laenusumma ühe korraga varem tagasi maksta.

Lisaks sellele tuleks tähelepanu pöörata ka sellele, kui kiiresti raha sinu kontole jõuab. Mõni laenupakkuja võib ülekande sooritada kohe pärast eduka laenulepingu sõlmimist samal ajal, kui mõni teine laenupakkuja võib ülekande teha alles mõne tööpäeva möödudes. Seetõttu on laen kohe kätte võimalik, aga sõltub laenupakkujast. Kui sul on vaja laenuraha koheselt kasutama hakata, siis on kõige mõistlikum valida laenupakkumine, millega raha kontole kiiresti jõuab. Kui sul pole raha kättesaamisega kiire ning sinule on tehtud pakkumine, mis on kiirest laenupakkumisest odavam, siis võid ka selle valida.

Kindlasti veendu, et mõistad kõiki selle laenupakkumise tingimusi enne laenulepingu sõlmimist, et vältida hilisemaid halbu üllatusi.

Uuri selle laenupakkuja tausta

Kõik krediidiasutused on erinevad ning kõigil on oma tegevusaja jooksul tekkinud erinev maine. Enne laenupakkumise allkirjastamist uuri kindlasti selle kindla laenupakkuja tausta. Millised on varasemate klientide poolt kirjutatud arvustused? Kui kaua see ettevõte tegutsenud on?

Samuti tasub uurida ka selle laenupakkuja teisi laenutooteid. Seda just sellepärast, et alati on võimalik leida endale sobivam laenutoode selle laenupakkuja valikust. Enne kindla laenutoote välja valimist uuri ka teisi võimalus, sest äkki niimoodi on sul võimalik leida veel odavam laenupakkumine, kui see mis sinule alguses tehti.

Uuri kindlasti ka erinevate laenupakkumiste krediidi kulukuse määrade kohta

Krediidi kulukuse määra arvutamine on parim viis, et teada saada, kui kalliks see kindel laen päriselt läheb. Krediidi kulukuse määr võtab arvesse lepingutasu, laenu hooldustasusid ning ka kõiki teisi selle kindla laenuga kaasnevaid kõrvalkulusid, mida algul ei oska ohumärkidena isegi näha. Sellised kulud nagu näiteks lepingutasu võivad algul tunduda väga väikeste summadena, aga kui kõik need väikesed summad kokku arvutada, siis võib juhtuda, et just see laenupakkumine on kõige kallim pakkumine, mida omale valida üldse võid.

Krediidi kulukuse määra arvutatakse Euroopa Liidu poolt seatud tingimustel. Euroopa Liidu poolt määratud krediidi kulukuse määra valemis võetakse arvesse kogu laenuks võetud summat, tagasimaksmise perioodi, intressimäära, lepingu sõlmimise tasu ning paljusid teisi selle laenulepinguga kaasnevaid kulusid, nagu näiteks kohustuslikku kindlustust kodulaenu või autoliisingu puhul. Kuid lisaks kõigele sellele tuleb meeles pidada, et krediidi kulukuse määr ei võta arvesse viiviseid, sest need võivad olla väga erinevad. Viiviste arvutamine võib olla keeruline ning selliseid olukordi ei oska tavaliselt keegi ette näha, kui viivis tekkima peaks. Seetõttu on kõige lihtsam viivise tekkimisest iga hinnaga hoiduda. Laenumaksete viibimine võib kaasa tuua meeletuid lisakulusid laenu võtmisel.

Iga laenupakkumise juures peab olema välja toodud ka selle kindla laenupakkumise krediidi kulukuse määr.

Mida võtab krediidi kulukuse määr arvesse?

Krediidi kulukuse määr võtab kokku kõik selle kindla laenupakkumisega seonduvad kulud ja tasud ning näitab sulle protsentides, milline on laenukulu ühe aasta jooksul. Nii ei pea sa hakkama kõiki kulusid ja tasusid ise kokku arvutama ja saate koheselt teada, kui palju see kindel laenupakkumine aastas maksma läheb.

Siiski on siinkohal erandiks laenud, mille periood on lühem kui üks aasta. Krediidid kulukuse määra valem näitab ära siiski vaid minimaalselt ühe aasta pikkuse laenu kogumaksumuse.

Siin toome välja, mida krediidi kulukuse määr arvesse võtab:

  • Krediit ehk laenatud summa.
  • Tagasimakse suurus.
  • Viimane tagasimakse.
  • Tarbijakrediidi kulukuse määr (protsentides).
  • Tagasimaksega seotud kulu.
  • Ajavahemik.

Miks on krediidid kulukuse määra kliendile kuvamine kõigile krediidiasutustele kohustuslik?

Kõigil krediidiasutustel on kohustuslik iga laenupakkumise juures kuvada ka selle kindla laenupakkumise krediidi kulukuse määra.

Kuna laenutooteid on väga palju erinevaid ning iga krediidiasutuse poolt pakutavad laenutooted on omakorda väga erinevad oma kulukuse ja olemuse poolest, siis on Euroopa Liidu poolt kohustuslikuks tehtud krediidi kulukuse määra näitamine. Seda selleks, et klient saaks mugavamalt võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning koheselt arvestada ka selle kindla laenupakkumise kogumaksumusega.

Soovitame enne laenulepingu allkirjastamist kindlasti vaadata üle selle kindla laenupakkumise krediidi kulukuse määr, sest just see väike number näitab kõige paremini ära, kui palju sa lõpuks selle laenu eest päriselt maksate.

Lisainfo krediidikulukuse määra arvutamise kohta leiab ka Rahandusministeeriumi määrusest, millega on võimalik lähemalt tutvuda Rahandusministeeriumi kodulehel.

Krediidi kulukuse määr on üks peamistest tööriistadest odavaima laenu valimisel.

Kas eksisteerib ka maksimaalne krediidi kulukuse määr?

Jah, ka maksimaalne krediidi kulukuse määr on paika pandud. Seda selleks, et pangad ei saaks oma klientidele pakkuda laene, mis on ebanormaalselt kallid ning arvatavasti ka kliendile kahjulikud.

Riigi poolt kehtestatud maksimaalne krediidi kulukuse määr on kolmekordne keskmine summa eraisikutele antud tarbimislaenude kulukuse määrast. See tähendab seda, et tarbija poolt tasutav krediidi kulukuse määr ei tohi ühe aasta jooksul ületada keskmist eraisikule antud tarbimislaenude kulukuse määra enam kui kolm korda. Keskmise tarbijakrediidi kulukuse määraga on sul võimalus tutvuda Eesti Panga kodulehelt.

Mida teha kui mul tekib küsimusi või arusaamatusi?

Kui sul tekib enne laenulepingu allkirjastamist või ükskõik mis hetkel küsimusi või arusaamatusi, siis soovitame kindlasti kontakteeruda otse laenupakkumise teinud krediidiasutusi. Nii saavad sinu küsimused kõige kiiremini ning kõige korrektsema vastuse. Kindlasti pööra tähelepanu ka sellele, mida laenukonsultant sulle räägib, sest kõik need aspektid on laenu võtmise protsessis väga olulised, et sinu kogemus oleks võimalikult positiivne.

Samuti soovitab Kreditum enne laenu võtmist konsulteerida laenudele spetsialiseerunud spetsialistiga, et panna paika sinu võimalused ning võimekus laenu võttes. See on vajalik selleks, et välja selgitada maksimaalne summa, mida sinu tingimustel kõige mõistlikum laenata oleks ilma, et tekiks makseraskusi.

Tuletame meelde, et ükskõik millise laenu võtmine on finantskohustus ning sellega kaasneb rahaline kohustus. Enne laenu võtmist soovitame hinnata võimalikke riske ning käituda vastutustundlikult.