Kodu väikelaen

Võrdle kodu väikelaene kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Kodu väikelaen

Populaarseim väikelaen, mida võetakse erinevateks koduga seotud toiminguteks. Selleks võib olla laen suvila ostuks, laen korteri remondiks. Samuti saab kodu väikelaen abiks olla näiteks maatüki, garaaži või parkimiskoha ostuks. Kodu remont ja sisustamine võib tihti osutuda kallimaks kui esialgu plaanitud. Samuti võib välja tulla ootamatuid kulutusi. Kodu väikelaen saab sellisel puhul alati abiks olla. Korteri remondiks on hea võtta tagatisega laen suuruses kuni 25 000€ ning portaal aitab teil võrrelda ja valida endale parim kodu väikelaen.

Kodu remont ja sisustamine

Harva võib soetada kodu, kus kõik on juba täpselt sinu maitse järgi. Korteri remont on samas väga kulukas ning pank ei soovi tihti selleks lisalaenu väljastada. Portaal on koondanud erinevad laenupakkujad ja krediidifirmad, mis aitavad taotleda kodu väikelaenu korteri remondiks. Kodu väikelaen on tagatisega laen, mida saab taotleda summas kuni 25 000€. Erinevaid laenupakkumisi võrreldes saad kiirelt leida endale sobiva ning võtta konkreetse teenusepakkujaga ühendust. Portaali ülevaade on põhjalik, kuid krediidiandja saab teile teha personaalse pakkumise, sõltuvalt sinu sissetulekutest, kehtivatest kohustustest, tagatise olemasolust ning praegusest krediidiajaloost.

Kodu väikelaen korteri ostuks

Tavaliselt mõtlevad paljud, et laen korteri ostuks peab tulema pangast. Kahjuks ei tea paljud, et tihtipeale on pankadel väga karmid tingimused ning paljud kliendid kurdavad, et pole pangast laenu saanud, sest soovitud korter ei asu piisavalt linnas. Tõepoolest, pangad ei soovi vahel väljastada laenu neile, kes soovivad korterit osta väiksemas alevikus või maakohas. Tihtipeale on aga just maakoha korterid väga ahvatlevad, sest nad on soodsa hinnaga ning maaelu on paljude jaoks meelepärasem linnakärast. Portaalis saad võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi korteri ostuks. Summa kuni 25 000€ aitab katta kas tervikuna korteri ostuks vajaminevat summat või olla lisasummaks juba olemasolevale rahale.

Laen suvila ostuks

Paljud inimesed unistavad suvila ostust. Samas kipuvad pankadel olema suvila ostuks päris karmid tingimused, mida isegi laitmatu makseajalooga inimesed ei saa endale lubada. Meie portaalis saab võrrelda erinevaid alternatiivseid laenuandjaid ning laen suvila ostuks ei pea jääma vaid unistuseks! Laen suvila ostuks summas kuni 25 000€ on saadaval paljude krediidiandjate koduleheküljel – otsingumootor aitab välja valida just parimad pakkumised!

Laen maatüki ostuks

Maatükk on väärt investeering, mille väärtus ajas üldjuhul ei kahane. Kahjuks ei paku paljud traditsioonilised pangad laenu just maatüki ostuks. Kodu väikelaen võib sellisel juhul abiks olla. Portaal koondab erinevad laenuandjad, kellelt saab taotleda laenu just maatüki ostuks. Maatükk võib olla nii krunt kui ka mets, sõltuvalt kliendi soovist. Laenu saab taotleda summas kuni 25 000€!

Laen parkimiskoha ostuks

Auto on tänapäeva inimese lahutamatu tarbeese. Kesklinnas tuleb iga uusehitise juurde rajada kohustuslik parkimiskoha plats. Kahjuks ei sisaldu parkimiskoha hind korteri hinnas ning parkimiskoha soetamine tuleb eraldi ette võtta. Parkimiskoha ost võib kujuneda kalliks ning mitte mahtuda algsesse eelarvesse. Kas teadsid, et kodu väikelaen võimaldab osta ka parkimiskoha? Otsingumootor aitab võrrelda parimaid teenusepakkujaid, kes aitavad parkimiskoha ostmisel, summas kuni 25 000€.

Laen garaaži ostuks

Garaaž on hea investeering, kus saab hoida nii autot kui ka tööriistu. Samuti saab selle vajadusel ümber vormistada ka äripinnaks või ka teistele välja üürida. Garaaži ostmine on muutunud aina populaarsemaks, seetõttu on portaal välja valinud parimad laenupakkujad, kes annavad välja laenu garaaži ostuks summas kuni 25 000€. Sisesta otsingumootorisse oma tingimused ning vali parim pakkumine välja kohe nüüd!

Tagatisega kodu väikelaen

Kodu väikelaen on populaarne laenutoode, kui vajad lisaraha koduga seotud toiminguteks või ootamatute koduga seotud kulude tarbeks. Samuti sobib kodu väikelaen neile, kellele traditsiooniline pank mingil põhjusel laenu väljastada ei taha. Pankadel on tihtipeale karmid tingimused ning laenu taotlemise protsess on tülikas ning aeglane. Kodu väikelaen meie portaalis koondatud teenusepakkujatelt on kiire ja lihtne! Sisesta otsingusse tingimused ning umbes minuti jooksul väljastame nimekirja parimatest tingimustele vastavatest krediidiandjatest. Kodu väikelaen sobib ka maatüki või garaaži ostuks, samuti võib kodu väikelaen olla laen suvila ostuks.

Milline peab olema tagatis?

Tagatiseks seatakse üldjuhul ostetav kinnisvara või maatükk. Tasub tähele panna ja meeles pidada, et lõplik laenusumma sõltub tagatise väärtusest. Lisatagatise või käendaja olemasolu puhul võib laenusumma olla ka 100% tagatise väärtusest, kuid üldjuhul on see 70%-90% tagatise väärtusest. Samas on need tingimused üldiselt paremad kui traditsioonilisel pangal. Konkreetse pakkumisega saab tutvuda pärast otsingumootorisse vajalike andmete sisestamist. Portaal on koondanud laenupakkujad, kelle kodu väikelaen ulatub summasse kuni 25 000€. Muidugi on eritingimustel ja vajadusel võimalik taotleda ka suuremat summat.

Kas ilma tagatiseta laenu ei saa?

Kuna kodu väikelaen on mõeldud koduga seotud ostudeks ja kulutusteks, siis on õige eeldada, et laenuandja soovib tagatiseks just kodu, maatüki ostu puhul ka maatükki, garaaži ostes ka garaaži. Loomulikult võib tagatiseks olla ka mõni muu väärt kinnisvara, kui selles on võimalik krediidiandjaga eraldi kokku leppida. Suuremaid summasid konkreetseks sihtotstarbeks laenuandjad ilma tagatiseta üldjuhul ei väljasta. Kinnisvara olemasolu on oluline eeldus. Samas, tagatiseta laenu võib taotleda näiteks krediidikontona või kiirlaenuna, kuid summad on üldjuhul väiksemad ning ka intress kõrgem, kuigi tingimused paindlikumad ja laenu saab kätte ka kiiremini. Portaal aitab võrrelda erinevaid laene vastavalt vajadusele, tuleb lihtsalt sisestada soovitud laenu andmed.

Kui kiiresti laenu saab?

Kodu väikelaen on tagatisega laen, mistõttu võtab selle taotlemine tavapärasest kiirlaenust rohkem aega. Kuid see ei tähenda, et kodu väikelaen on laen, mida tuleb kaua oodata või et protsess on väga keeruline. Tegelikult on kõik lihtne. Sobiva laenutoote valimisel tuleb teavitada laenuandjat oma soovist. Tuleb esitada vajalikud dokumendid – näiteks pangakonto väljavõte, mis näitab sissetulekuid ja väljaminekuid, samuti kehtivaid kohustusi ja makseajalugu. Tagatisele tuleb teha hindamisakt, sellega aitavad spetsialistid. Hüpoteegi seadmiseks tuleb leppida kokku notari aeg. Notari juures allkirjastatakse kõik vajalikud lepingud. Ning seejärel laekub raha laenutaotleja kontole. Tasub arvestada, et kodu väikelaen ja muud hüpoteeklaenud võtavad aega umbes nädala. Meie portaalis esindatud partnerid teevad kõik endast oleneva, et protsess oleks teile kiire ja mugav!

Kas laenust on võimalik ka taganeda?

Kui laenu mingil põhjusel enam ei soovita, on laenuvõtjal võimalik 14 päeva jooksul laenust loobuda, andes sellest viivitamatult teada laenuandjale. Avalduse võib kirjutada vabas vormis taasesitataval kandjal. Seejärel tuleb määratud aja jooksul tagastada krediidiandjale kogu laen ilma lisaintressideta ja täiendavate kuludeta. Kui laenu määratud tähtaja jooksul ei tagastata, loetakse laenuleping kehtivaks ning kõik tingimused lähevad edasi. Laenulepinguga tasub hoolikalt tutvuda, sest see võib laenupakkujatel erinev olla. Kuigi Euroopa tarbijakrediidi standardinfo teabeleht määrab kindlaks teatud universaalsed laenutingimused, võivad laenuandjatel olla erinevad tingimused näiteks maksepuhkuse taotlemise osas, lisakulud lepingutingimuste muutmise eest, laenu väljamaksetasud või erinevad laenu haldustasud. Need võivad lisaks intressile lisada kulutusi, mida esialgu planeerida ei osanud.

Mida teha makseraskustesse sattumisel?

Igaühel võivad elus tekkida perioodid, mil raha on mistahes põhjusel vähem ning seetõttu võib kannatada laenude ja võetud kohustuste tagasimaksmise võime. Üldjuhul on tegemist ajutise olukorraga. Krediidiandjad on valmis sellisel juhul kliendile vastu tulema ning pakkuma maksepuhkust. Maksepuhkus tähendab, et kindla perioodi jooksul (tavaliselt mitme kuu jooksul) tuleb tasuda vaid laenu põhiosa, mitte intressid. Kuna intressid moodustavad eriti alguses tagasimakse summast valdava osa, muudab see laenu mitmeks kuuks päris palju odavamaks ning leevendab makseraskustesse sattunud kliendi laenukoormust. Samas jääb puhtaks krediidiajalugu ning intressid ei kasva. Kindlasti tasub varakult teada anda, kui tekib vähenenud maksevõime periood, kuid ka ootamatu juhtumi korral tasub eelkõige laenuandjale sellest teavitada. Kuna tegemist on tagatisega laenuga, võib laenu maksmata jätmise korral tagatis laenu realiseerimiseks müüki minna. See aga tähendab, et inimene võib ilma jääda oma kodust, maatükist, suvilast, garaažist või muust investeeringust. Õnneks on sellised olukorrad välditavad ning krediidiandjad on väga mõistvad ja vastutulelikud.

Mida tasub meeles pidada, enne kui võtta kodu väikelaen?

Kõige tähtsam on selgitada välja oma tegelikud vajadused ja eesmärgid ning vastavad võimalused. Kas kodu väikelaen võetakse ainsa ja lõpliku summana või kasutatakse mõne muu laenu täiendusena või mõne juba kogutud summa lisarahana? Kui palju läheb maksma laenu teenindamine (peale intresside ka erinevad laenu haldustasud, väljamakse tasud, kulu notarile, lepingu sõlmimise tasu, hüpoteegi seadmise tasu, lepingu muutmise tasu)? Iga laenupakkuja toob välja oma keskmise krediidi kulukuse määra, kuid see pole võimalike lisatasude tõttu kunagi lõplik ja võib muutuda. Kindlasti tasub kasutada portaali laenude võrdlemise otsingumootorit, mis aitab koondada kõik sobivad pakkumised, et saaksid ise välja valida endale potentsiaalselt parima pakkumise. Kindlasti tasub enne laenu sõlmimist läbi rääkida konkreetse teenusepakkujaga, et saada endale parim pakkumine, mis vastab sinu tegelikele vajadustele ja maksevõimele.

Kas kodu väikelaen on parim võimalik lahendus?

Kodu väikelaen sobib eelkõige koduga seotud toimingute rahastamiseks – kõige populaarsem on loomulikult korteri remont ja sisustamine, kuid kodu väikelaen on mõeldud ka teiste koduga seotud asjade ostmiseks – näiteks saab kodu väikelaenu kasutada maatüki ostuks, samuti parkimiskoha või garaaži ostuks. Loomulikult saab neid toiminguid rahastada ka teiste vahenditega, sõltuvalt summast, kuid sihtotstarbeline kodu väikelaen võimaldab saada parimad tingimused – neist tähtsaimad on paindlik tagasimaksegraafik ja loomulikult madalam intress. Portaalis ongi koondatud Eesti populaarseimad laenupakkujad. Otsingumootor aitab valida esmaste kriteeriumide järgi sobiva krediidiandja – seejärel saad ise otsustada ja teenusepakkujaga läbi rääkida, kuidas ja mis tingimustel laenu taotlete. Tasub meeles pidada, et ka kehtiva maksehäirega on kodu väikelaenu taotlemine võimalik, kuna tegemist on tagatisega laenuga ehk hüpoteeklaenuga, seega on laenuandja risk hajutatud ning maksehäire ei pruugi sellise laenu taotlemisel liiga suurt rolli mängida.

Populaarseimad kodu väikelaenu pakkujad Eesti turul

Kokkuvõtteks koondame mõned populaarsemad kodu väikelaenu pakkujad Eesti turul, et omaksid ausat ülevaadet enda võimalustest. Kõik meie koostööpartnerid on usaldusväärsed, tegutsenud Eesti turul aastaid, paljudel on tuhandeid, ka kümneid tuhandeid rahulolevaid kliente üle kogu maailma. Kokkuvõttes on välja toodud kindla krediidipakkuja lühiajalugu ning teenuse eelised. Loomulikult saad soovi korral väikelaenu taotleda alati ka enda kodupangast. Eesti inimeste populaarseimad kodupangad on loomulikult Swedbank, SEB ja LHV. Ka nende valikust leiab soodsaid kodu väikelaenu pakkumisi, kuid kui mingil põhjusel saate eitava vastuse, võite proovida järgnevaid krediidiasutusi:

Bigbank

Bigbank pakub palju erinevaid laenuvõimalusi, kodu väikelaen on nende enim kasutatav laenutoode. Portaalis saab tutvuda esialgse pakkumisega. Tegemist on kõige kauem Eesti turul tegutseva laenudele spetsialiseerunud pangag, mis asutati aastal 1992. Lisaks põhineb Bigbank 100% Eesti kapitalil.

TFBank

Rootsis asutatud pank, mis on Eesti turul tegutsenud väga kaua. Spetsialiseerub kinnisvaralaenude väljastamisele. Väga paindlike tingimustega pank, kust saab soovi korral ka suuremaid summasid taotleda. Uutele liitujatele eripakkumised!

Holm Bank AS

Järjekordne Eesti kapitalil põhinev pank, mis sai esimesena Eestis krediidiasutuse litsentsi Euroopa Keskpangalt. Turul aastast 1995, pakkumas populaarset Liisi järelmaksu ja koduliisingut. Palju erinevaid kampaaniaid uutele liitujatele, näiteks fikseeritud intressimäär 5,9%!

Coop Pank

Ilmselt tuntuim Eesti kapitalil põhinev pank, mis pakub erinevaid laenutooteid. Eelkõige keskendunud väikelaenu pakkumisele. Mugav ja kiire asjaajamine, laen kohe kätte samal päeval!

Hüpoteeklaen

Krediidiandja on spetsialiseerunud kinnisvara tagatisel laenu andmisele. Kindlasti saab just Hüpoteeklaenust turu kõrgemaid laenusummasid taotleda. Paljud kliendid eelistavad just Hüpoteeklaenust väikelaenu võtta, pärast seda, kui nende kodupank on laenusoovile eitava vastuse andnud.

Kreditex Ühisrahastus

Kreditex pakkus pikalt laenu vaid ettevõtetele ja näiteks ühistutele elamute korrastamiseks ja soojustuseks, kuid nüüd on Kreditexist võimalik koduga seotud toimingute rahastamiseks väikelaenu taotleda ka eraisikutel.

SMS Raha

Kuigi nime järgi võiks arvata, et SMS Raha tegutseb vaid SMS laenudega, pole see sugugi nii. Firma on spetsialiseerunud kiirlaenudele, kuid teenuste valikust leiab ka väikelaenu ja tagatistega laenu, samuti krediidikontot. Summad on erinevad ning arvestavad klientide vajadustega.

Credit24

Tegemist on tuntud väikelaenude ja kiirlaenude väljastajaga, kes on aastaid tegutsenud väga edukalt rahvusvahelisel turul. Erinevad laenuvõimalused ka nõudlikule kliendile! Credit24 pakub ka tagatiseta laenu, mida on võimalik kodu jaoks kasutada: teenuse nimekirjas on eraldi remondilaen, mis on olemuselt krediidikonto summas kuni 10 000€.

Bondora

Mugav paberivaba suhtlus ja iseteeninduskeskkond klientidele, maksepuhkus ja lihtne maksegraafiku ning maksepäeva muutmine. Bondora ei küsi harilikult laenu eesmärki, seega võib ka kodu väikelaenu julgelt just sealt taotleda. Summa kuni 10 000€

Monefit krediidiliin

Tegemist on Eesti turu ühe uuema laenupakkujaga, mis kogus kiiresti populaarsust just suurima limiidiga krediidikonto pakkumisega. Krediidikonto summas kuni 10 000€ tähendab tagatiseta laenu just sellises summas, mida on väga mugav ka koduga seotud toimingute rahastamiseks taotleda.

Lõpetuseks: kodu väikelaen

Eesti turul on väga palju erinevaid kodu väikelaenu pakkujaid, ka alternatiivina klassikalistele pankadele. Tihti pakuvad väikelaenudele spetsialiseerunud pangad väga paindlikke tingimusi, madalamaid intresse, samuti kehtivad nii uutele kui ka püsiklientidele eripakkumised, sageli ka huvitavad kampaaniad uutele liitujatele. Tihti on võimalik ka kodu tarbeks mõeldud laenu saada ka ilma tagatiseta ning samuti on laenu ennetähtaegne tagastamine kliendile tasuta. Tasub meeles pidada, et kodu väikelaenu saab taotleda ka kehtiva maksehäirega. Kuna tegemist on hüpoteeklaenuga ehk laenu väljastamiseks tuleb esitada tagatis, on krediidiandja riskid hajutatud ning kehtiv maksehäire ei pruugi laenuotsuse tegemisel eriti tähtsat rolli mängida. Portaal on koondanud Eesti turu populaarseimad ning usaldusväärsemad laenupakkujad, kellest leiab endale sobiva ka nõudlikum klient. Tutvu hoolikalt pakkumise ja lepingu tingimustega enne laenulepingu sõlmimist. Vajadusel pidage nõu spetsialistiga! Pea meeles, et laenu näol on tegemist finantskohustusega!

Seotud lehed