Laen kinnisvara tagatisel

Võrdle kinnisvaralaene kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Kinnisvaralaen – laen kinnisvara tagatisel

Kinnisvara tagatisega laen või ka kinnisvaralaen ehk hüpoteeklaen on üks kõige mugavamaid ja kindlamaid lahendusi, kui on vaja laenu peamiselt kinnisvara ostmisel. See laen on loodud suuremateks väljaminekuteks ja uue kodu ostuks. Laenu kinnisvara tagatisel saad kasutada ka veel remondiks, äri edendamiseks või muudeks suuremateks ja ootamatuteks kui ka plaanitud väljaminekuteks. Muidugi on ka võimalik hüpoteeklaenuga refinantseerida oma olemasolevad kohustused. Tagatiseks on just nimelt kinnisvara, näiteks nagu enda korter, maja, või mis iganes sihtotstarbega maa.

Et leida endale sobiv laen kinnisvara tagatisel, kasuta meie veebilehel laenukalkulaatorit ja leiad endale sobivad laenutingimused. Seejärel võrdle ka kindlasti erinevate laenupakkujate laene meie laenuvõrdlustabeliga ja peale sobiva laenu leidmise saadki täita ka taotluse laenu saamiseks.

Kuidas leida sobiv kinnisvara tagatisega laen?

Igal laenupakkujal on kindlasti omad tingimused, nagu on ka igal laenu soovijal omad soovid laenu kasutamiseks – kas soovid renoveerida kodu, osta uut kinnisvara või hoopiski midagi muud. Laen kinnisvara tagatisel on mõeldud just taolisteks, suuremate väljaminekute katteks. Kinnisvaralaenu tagatiseks on kas laenusaaja või muu vastava nõusoleku andnud isiku kinnisvara. Kinnisvaralaenu väljastatakse tavaliselt suurtes summades, tavaliselt sisaldab see siis ka teatud osa kinnisvara hinnast, tavaliselt 60-70%. Samuti on laenu tagasimakse tähtaeg teiste laenude omast pikem, maksimaalselt kuni kümme aastat. Meie lehel on sobiva laenu leidmine üpriski lihtne – tuleb kasutada meie veebilehel leitavat laenukalkulaatorit ja leiad ka sellega just endale sobivad laenutingimused. Kindlasti võrdle ka meie erinevate koostööpartnerite laenupakkumisi meie laenuvõrdlustabeliga. Sobiva laenu leidmisel saad täita taotluse nende lehel laenu saamiseks.

Kuidas võrrelda pakkumisi, et leida parim laen kinnisvara tagatisel?

Sõltumata sellest, kas soovid laenu kinnisvara ostmiseks või soovid hoopiski refinantseerida, kaalu enne esimese laenupakkumise allkirjastamist mitmeid erinevaid laenupakkumisi. Allpool on toodud mõned olulised laenutingimused, mida võrrelda, kui otsid sobivaimat ja soodsamait laenu. See peaks aitama sul leida oma eelarvele ja muudele asjaoludele sobiva laenu. Kõik käsitletud tingimused ja lisainfo on Eestis üsna levinud ja eralaenupakkujate vahel harva erinevad.

Laenusumma

Kui otsid isikliku järelmaksuga laenu, peaksid laenuandjad sulle teatama kogusumma, mille pead maksma, sealhulgas igasugused muud kulud, mis alati juurde ei pruugi kuuluda. Igakuine laenumakse ei anna tegelikest kuludest tõest pilti. Pikaajalise laenu saamine võib sulle kuumakset vähendada ja see teeb laenu algul odavamaks, aga see võib ka sinu üldkulusid suurendada.

Makseperiood

Laenuandjad saavad pakkuda nii lühi- kui pikaajalist laenu. Kinnisvara tagatisega laenu tähtaeg on tavaliselt kaksteist kuni kuuskümmend kuud, kuid mõned laenuandjad võivad pakkuda nii pikendatud kui ka lühemaid laenuperioode. Mõni laenupakkuja saab raha laenata kuni kaheksaks aastaks või lausa kolmekümneks päevaks. Kuid pikem periood pole alati parem. Pikaajalised laenud võimaldavad väiksemaid kuumakseid, kuid need võivad kaasa tuua ka suuremad intressimaksed.

Kuumakse

Sinu kuumakse on summa, mida maksad iga kuu kuni laenu täieliku tagasimaksmiseni. Pead arvestama, kui palju raha peaksid tagasimakseperioodil toidule ja muudele kulutustele ära kasutama. Igakuised kulud ei räägi aga laenu kogumaksumusest kõike. Kujuta ette, mida saad endale lubada. Üldiselt soovitatakse aasta madalaima intressimääraga laenu ja laenuperioodi nii kauaks, kuni saad endale kuumakset lubada.

Intress ja muud tasud

Enne laenupakkumise allkirjastamist võib laenuandja võtta ka mõned muud tasud. Intressimäär ja aastane intressimäär on olulised tegurid otsustamaks, milline laen on parim. Lepingutasu on maks, mida laenuandja võib sinu laenu saamiseks nõuda. Ettemaksu trahv – laenuandjad võivad ennetähtaegse tagasimaksmise eest nõuda ettemaksutrahve. Kui plaanid laenu enne tähtaega tagasi maksta, kontrolli enne kohustuse võtmist kindlasti seda trahvi.

Parim laen kinnisvara tagatisel

Parimat kinnisvara tagatisega laenu leidmine võib olla raske – igal inimesel on kindlasti erinevad soovid ja meeldivad tingimused. Küll aga on laenud väga erinevate tingimustega ja laenu antakse mitmel erineval moel. Kinnisvaralaenud on leitavad näiteks igal pool, nii pankade poolt kui ka finantsteenuste pakkuvate firmade poolt. Eraisikult eraisikule laenamine kinnisvara laenuna on pisut ebatavalisem, sest laenamine on siiski tagatisega. Võrreldes muude laenudega, on laenusumma tavaliselt suurem ja ka makseperiood kindlasti ka selletõttu pikem.

Laenupakkuja leidmine

Nagu eelpool mainitud, siis laenu võib leida igal pool, kuid on ka ettevõtteid ja vahendajaid, lisaks ka portaale, kus leidub eraisikuid, kelle kaudu võid laenu saada privaatsemalt. Laenuportaalid on näiteks loodud just selleks, et ühendada omavahel laenusoovijad eralaenupakkujatega.

Finantsteenuste osutajad

Tuntud laenuandjad näiteks Omaraha, Omegalaen, Laen.ee ja teised pakuvad erinevaid laene erinevate tingimustega. Küll on aga peaaegu igal laenuandjal ka sarnased tingimused laenu pakkumiseks – laenusumma on kas väike või väga suur, laenuperiood on tavaliselt pikem ja laenu tagatis peab olema kindlasti Eestis asuv kinnisvara või hoonestamata maa. Suurema laenu soovil peab olema ka kindlasti kindel sissetulek, taotleja peab olema vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik, Eestis elav kehtivat elamisluba või elamisõigust omav välisriigi kodanik. Lisaks sellele peab taotleja ka esitama laenuandja poolt aktsepteeritud kinnisvara hindajaga koostatud kinnisvara hindamisakti, mis ei tohi olla vanem kui aasta.

Pangad

Ka pangad pakuvad laenu kinnisvara tagatisel. Pealt vaadates on laenutingimused pankades üsna sarnased laenufirmadega. Kui laenu võtmisel on olemas ka pangakonto just nende juures, siis eraldi pole vaja pangakontoväljavõtet ega muid dokumente esitada, kuna informatsioon on juba nendel selle kohta olemas. Laenu taotlemisel jõuab ka laenusumma otse sinu pangakontole.

Kinnisvara tagatisega laenu plussid ja miinused

Igal laenul on teiste laenude ja laenualternatiividega ka omad plussid ja miinused. Üldiselt on need üsna sarnased kõikide laenupakkujate puhul, kuid laenupakkujate vahelisteks plussideks ja miinusteks võib tuua näiteks nende enda erinevad tingimused, kellel on laenulepingu sõlmimise tasu, kes küsib ettemaksu trahvi jne.

Nagu ka kõikidel laenudel, on ka tagatisega laenul omad plussid ja miinused. Peamisteks plussideks sellise laenu juures on kindlasti laenusumma ja pikem makseperiood. Et aga laenu saada on vaja kinnisvara, sissetulekut ja mõni laenupakkuja võib paluda ka käendajat. Laenusummad on nii väiksemad kui ka suuremad, peamiselt algab laenusumma 5000 eurost ja maksimaalseks summaks on ligikaudu 250 000 eurot. Muidugi leidub laenupakkujaid, kes pakuvad nii suuremaid kui ka väiksemaid laene. Ka makseperioode on nii lühemaid kui ka pikemaid. Kõik oleneb laenuandja või vahendaja tingimustest.

Üheks miinuseks on kindlasti tagatisega laenu juures see, et laenude intressid on teistest laenudest pisut erinevad, kuna tegemist on siiski tavaliselt suurema laenuga. Lisaks sellele ei saa alati laenu kasutada ükskõik mille jaoks, ilma mingisuguse tõendita ja ilma panga väljavõtteta. Laenuvõtmise põhjuseks on tavaliselt kinnisvara ost, kodu remont või äri edendamine. Osad laenupakkujad võimaldavad võtta ka mitu eralaenu korraga või pakuvad tagatisega laenu teiste laenude refinantseerimiseks.

Tagatisega laen ja selle alternatiivid

Sellise laenuga on ka üks lisaasi – suuremate summade laenamisel tuleb ka teha teatud protsent sissemakset, mis on samuti lisagarantii nagu on ka tagatis. Et teha sissemakse, tuleks enne laenutaotlust koguda teatud summa raha. Selle summa suuruse leidmiseks tuleks kindlasti uurida laenupakkujate tingimusi, kus on toodud välja sissemakse protsent laenusummast. Seejärel peaks olema üldine teadmine, kui palju on vaja vaba raha, et teha ka laenutaotlemisel sissemakse. Muidugi on olemas ka alternatiivne, mille peamiseks alternatiiviks on teistsuguse laenu taotlemine. Kui soovitud laenusumma on väiksem ja laenusoovi põhjuseks on näiteks reisi või ürituse korraldamine siis tagatisega laenu võtmine ei pruugi olla vajalik. Kui soovitakse laenu perekodu ostmisel siis oleks hea kui laenu võtavad näiteks koos kaks isikut, kes on püsiva sissetulekuga täisealised Eesti kodanikud, kes kas siis soovivad osta kinnisvara ühiselt või nendel on juba ühine kinnisvara olemas.

Laen kinnisvara tagatisel – kokkuvõte

Igal laenupakkumisel on omad tingimused, nii nagu igal laenutaotlusel on oma soovid laenu kasutamiseks, kui on soov osta uus kinnisvara või midagi muud, ning laen on kinnisvara tagatisel. Laenu tagatis on tavaliselt kinnisvara, mis on tagatiseks just suuremate laenusummade laenamise garantiiks. Kui otsid isiklikku laenu, teatab laenuandja sulle kogusumma, mille pead maksma muude kulude eest, mis ei ole kaasatud. Igakuine laenumakse ei anna kuludest tõest pilti, kuna pikaajalise laenu saamine võib algul muuta selle odavamaks, kuid võib ka suurendada üldkulusid, ehk pikem periood ei ole alati parem. Laenutaotluse saate täita, kui võrdled erinevate laenuandjate laene meie laenude võrdlustabeliga. Sulle sobiva laenu leidmiseks saad kasutada meie kodulehel olevat laenukalkulaatorit, samuti leiad endale sealt ka kindlasti sobivad laenutingimused. Kui leiad sobiva, saad laenu taotleda juba nende veebisaidil.

Seotud lehed