Laen auto tagatisel

Võrdle autolaenud kiirelt ja mugavalt kuni 25 000 €. Üks taotlus, mitu pakkumist. Laenutaotlus on tasuta ja ei kohusta millekski.

Palun oota..

Täida üks taotlus ja
võrdle pakkumisi

Taotlus on tasuta ja
ei kohusta millekski

Vali odavaim laen
parimate tingimustega

Laen sõiduki tagatisel

Kreditumi lehel on nüüd võimalik taodelda ka laenu auto või mõne muu sõiduki tagatisel.
Mõistame, et elus tuleb ette olukordi kus on hädasti vaja laenu võtta ning tagatiseks on võimalik anda oma sõiduk. Sellisel juhul saavad Kreditumi partnerid teile pakkuda laenu sõiduki tagatisel.

Sellise laenu suuruseks on 500 kuni 10 000 eurot, mis sobib ideaalselt mõne kiireloomulise rahamure lahendamiseks- olgu see ootamatu tasuline arstivisiit või tehnika ost. Laenu otstarbe valib klient ise, sest auto tagatisel laenu eesmärk ei ole määratletud.

Laen auto tagatisel on parim viis saada mitte väga suurt laenu headel tingimustel ja väga kiiresti.

Kreditumi portaalis laenu taotlemine

Selles peatükis tutvustame teile Kreditumi portaalis laenutaotluse esitamine. Laenutaotluse esitamine võtab maksimaalselt 3 minutit ning ei kohusta laenutaotluse esitajat millekski! Reditumi portaalis laenu taotlemise protsess näeb välja selline:

 1. Ava Kreditumi portaalis kuvatud laenukalkulaator ning sisesta sinna kõik vajaminevad andmed. Need on vajalikud selleks, et Kreditumi partnerid saaksid teile teha esialgse laenupakkumise. Laenukalkulaatorisse tuleb teil sisestada teie soovitud laenusumma, vanus, krediitkaartide kogus (kui teil need on) ja muu vajaminev informatsioon, mida meie partnerid esialgse pakkumise koostamiseks vajavad.
 2. Loe läbi ning nõustu tingimustega
 3. Anna Kreditumile nõusolek kasutada sinu andmeid sinule personaalsete laenupakkumiste edastamiseks. Kreditumi partnerid kasutavad samuti sinu andmeid sinule personaalse laenupakkumise tegemiseks.
 4. Vaata saadud pakkumisi. Kreditumi partnerite pakkumised jõuavad sinuni mõne hetkega ning pärast seda võib alata laenude võrdlemise protsess.
 5. Kinnita sobivaim pakkumine ning suundu lepingut allkirjastama.
 6. Raha kantakse otse sinu pangakontole ning reeglina jõuab raha sinuni juba loetud minutitega!

Nõuded auto tagatisel laenu taotlejale

Siin artiklis toome välja mõningad levinuimad nõuded auto tagatisel laenu taotlejatele.Tuletame meelde, et igal laenupakkujal on erinevad nõuded laenuvõtjale ning täpsema info saamiseks palume teil pöörduda laenu pakkuva ettevõtte veebilehele.

Nõuded auto tagatisel laenu taotlejale:

 1. Eesti Vabariigi kodanik, kellel on Eesti Vabariigi kodakonsus või siin kehtivat elamisluba omav isik.
 2. Täisealine ning töövõimeline isik.
 3. Vanuses 18 kuni 80 eluaastat
 4. Minimaalne igakuine sissetulek 250 eurot kuus.
 5. Puuduvad aktiivsed maksehäired ning nimi pole kantud maksehäirete registrisse.

Iga laenu taotleja peaks enne laenu taotlemist üle vaatama huvi pakkuvate pankade laenu väljastamise nõudeid. Kui leidub mõni punkt, mis pole täidetud, tuleks läbi mõelda võimalused kuidas seda olukorda parandada. Kui antud olukorrast pole võimalik kuidagi välja tulla tuleks mõelda teiste võimaluste peale peale laenu võtmise. Samuti on võimalik uurida ka laenu mõnest teisest pangast kus pole nii ranged nõudmised tulevasele laenusaajale.

Juhime teie tähelepanu sellele, et maksimaalne laenusumma selgub peale seda kui pank on üle vaadanud teie krediidivõimekuse. See oleneb teie senistest laenukohustustest ning igakuisest sissetulekust. Laenukalkulaatoris kuvatud intressimäär ning maksimaalne laenusumma on illustratiivsed ning võivad erineda laenupakkuja tehtud personaalsest pakkumisest. Laenu tagasimakseid tuleb teostada lepingus märgitud maksegraafiku aluses ning fikseeritud summas.

Auto tagatisel laenu tagasimaksmine

Auto tagatisel laenu tagasimaksmine toimub samamoodi nagu ka kõigi teiste laenude tagasimaksmine. Igal kuul koostatakse kliendile e-arve, mis edastatakse kliendi poolt määratud meiliaadressile. E-arve laekub kliendi meilile veidi enne laenu maksetähtaja saabumist. Laenu maksetähtaeg on samuti välja toodud sõlmitud laenulepingus, kus on ka näidatud igakuise laenujäägi ning kogunenud intressi suurus.

Kliendi mugavuse huvides soovitame iga laenuga sõlmida pangas maksekorralduse leping. Sellisel juhul välistate te olukorra, kus laenu tagasimakse võib mõnel kuul ununeda. Maksekorralduse määramisel hoiate te ära olukorra, kus peaksite juhuslikult sattuma Maksehäirete Registrisse.
Kliendi poolt tasutud arve loetakse tasutuks vaid juhul, kui maksesse on märgitud korrektne laenu viitenumber. Selle informatsiooni leiate te kõige lihtsamalt oma laenulepingult või e-arvelt, koos pangakontoga, kuhu igakuine laenumakse laekuma peab.

Maksekuupäev

Maksekuupäev on laenu võtmise protsessi alguses kindlaks määratud ning selle kuupäeva leiate te kõige lihtsamini teie ja panga vahel sõlmitud laenulepingust. Juhime tähelepanu sellele, et tagasimakse kuupäev on kokku lepitud enne laenuperioodi algust ning tagantjärele seda muuta ei saa.

Maksepuhkus

Enne laenulepingu sõlmimist uurige kindlasti laenupakkujalt ka maksepuhkuse võimaluse kohta. Vajadus maksepuhkuse järele võib tabad ootamatult, näiteks töö kaotuse või mõne muu mõjuva põhjuse korral. Sellepärast on alati hea teada kas laenu pakkuv pank pakub vajadusel teile ka maksepuhkuse võimalust. Maksepuhkuse ajal tuleb endiselt teha igakuiseid intressimakseid ja laenu põhiosa maksete pärast sellel ajal ei pea. Maksepuhkus määratakse iga kliendi personaalseid vajadusi arvestades.

Laenu ennetähtaegne tagastamine

Vahepeal võib vaja minna ka laenu ennetähtaegse tagastamis eteenust. Sellepärast soovitame teil enne laenulepingu sõlmimist uurida ka selle võimaluse kohta. Laenu ennetähtaegse tagastamise võimalus tuleb suuresti kasuks juhul, kui teil on tekkinud võimalus kogu järelejäänud laenusumma tagasi maksta enne lepingus märgitud tähtaega. Sellisel juhul võidate te järelejäänud intresside arvelt ning saate muretumalt igapäevatoimetuste juurde tagasi minna.

Laenu ennetähtajaliseks tagastamiseks tuleb teil esitada avaldus laenu andnud panka. Mõnel laenupakkujal on võimalus ka kliendil ise iseteeninduses järelejäänud laen kogu summas tagasi maksta ühe korraga. Soovitame teil laenu ennetähtaegse tagastamise võimalust kasutada, teie enda huvides.

Teavitus maksetähtaja lähenemisest

Paljudel laenupakkujatel on ka teenus, millega nad saadavad laenuvõtjatele meeldetuletusi laenutähtaja lähenedes. Kui teil on harjumuseks laenukohustusi ära unustada, siis on sellise teenuse kasutamine vägagi mõistlik, sest see aitab teil meeles pidada laenu tagasimaksete tähtaegu. Nimelt saadetakse teile meeldetuletus kas meilile või SMS teel, mõned päevad enne laenu tagasimakse tähtaega, et teil oleks piisavalt aega selle toimingu teostamiseks.

Juhuks, kui teie tehtud makse peaks viibima või meelest minema, tuleb teil maksta lisa. Selle hinnakirja leiate te kõige lihtsamini laenu pakkuva ettevõtte kodulehelt või laenulepingust. Kui teil esineb maksetega pikaajalisi probleeme soovitame teil koheselt teavitada teile laenu usaldanud ettevõtet, et leida teile parim ning soodsaim personaalne lahendus edasisteks tegevusteks. Sellises olukorras pakutakse teile kõige tõenäolisemalt maksepuhkust, mille jooksul peate te tasuma vaid kogunenud intressi, mitte laenu põhiosa jääki.

Peamine informatsioon auto tagatisel laenu kohta

Selles lõigus räähgime teile täpsemalt auto tagatisel laenu kohta käivast informatsioonist ning tutvustame teile võimalikke intressimäärasid ning laenuperioode.

 • Tagatis võetud laenule- teie auto või sõiduk
 • Laenu periood- olenevalt pangast 3 kuni 60 kuud
 • Intressimäär- olenevalt teie valitud pangast alates 14% kuni 17%

Laenuhaldustasu- erinevatel pankadel on erinevad laenuhaldustasud. Mõnel pangal võib see olla ka 0 eurot, samal ajal kui teisel pangal on see mõni euro kuus.

Kindlustus- mõni pank võib nõuda teie laenu igakuist kindlustamist. Uurige selle kohta lisa teie valitud krediidiasutuse kodulehelt. Kindlustusmakse on tavaliselt alla 10 euro kuus.

Meeldetuletustasu- mõnel krediidiasutusel on laenu meeldetuletuse teenus. Kui see teenus on olemas ning te otsustate seda teenust kasutada, siis tuleb selle eest tihtipeale juurde maksta. Hinnakirjaga saate tutvuda selle krediidiasutuse kodulehel.

Laenusumma- auto või muu sõiduki tagatisel väljastatav summa võib olla sõltuvalt pangast 500 kuni 100 000 euro suurune laen. Täpsema laenupakkumise saab teile teha krediidiasutus peale vajaliku informatsiooni edastamist. Vajaliku informatsiooni saate sisestada Kreditumi portaalis toodud laenukalkulaatoris ning esitada laenutaotluse, millele vastavad mitmed Kreditumi partnerid.

Vastus teie esitatud taotlusele- Kreditumi portaalis taotluse esitamisel jõuavad laenupakkumised teieni mõne minuti jooksul. Peale pakkumiste laekumist saate te hakata võrdlema neid laene ning valima endale kõige sobivamat ning soodsaimat personaalset laenu. Kui olete omale sobivaima laenu välja valinud saate te edasi suunduda selle krediidiasutuse veebilehele lepingut allkirjastama.

Laenatud summa kättesaamine- Enamik krediidiasutusi väljastavad laenu laenutaotluse teinud isiku pangakontole mõne minuti jooksul pärast edukat lepingu allkirjastamist. Saadud laenusummat saab laenusaaja hakata kasutama koheselt ning auto tagatisel laenu kasutamisel pole ettenähtud tingimusi. Laenu kasutusviisi valib iga laenusaaja ise. Mõni laenupakkuja on oma klientidele pakkunud ka sularahas laenusumma väljastamise võimalust, kuid see on pigem harv nähtus. Kui teil on tarvis mõnel mõjuval põhjusel saada laenusumma kätte sularahas, teavitage sellest laenu pakkuvat ettevõtet, et nad saaks pakuda teile sobivaimat võimalust laenu kätte saamiseks.

Kokkuvõtteks

Auto tagatisel laen sobib kasutamiseks igaks otstarbeks. Olgu see ootamatu auto remont või kaua planeeritud puhkusreis. Auto tagatisel laen on headel tingimustel ning kiiresti kättesaadav laenupakkumine.

Tuletame teile meelde, et auto tagatisel laenu võtmine on samasugune finantskohustus nagu ka kõigide teiste laenude võtmine. Kui teil tekib seoses laenu võtmisega arusaamatusi, soovitame teil konsulteerida laenudele spetsialiseerunud isikuga. Lepinguga seotud küsimuste osas soovitame teil kontakteeruda otse laenu pakkuva ettevõttega, et leida teile sobivaim personaalne lahendus.